Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За механизмите на стъклата


lent

Recommended Posts

Лесно ли се свалят механизмите на стъклата на вратите?Трябва ли да се демонтира стъклото?Питам,защото тези механизми са много корозирали и въпреки,че ги смазахме със СТАН,пак вървят трудно!Имаше много ръжда по улеите на стъклата зад уплътненията,почистихме ги колкото можахме без да ги демонтираме,но има все още какво да се желае.Ако си заслужава и се демонтират лесно,мисля събота и неделя да сваля тези механизми и да монтирам други,които са от третата ми шкода(за части).За целта ей сега отивам да ги погледна дали са годни за употреба!Може направо със стъклата да ги преместя,стига да няма някакъв проблем.

Предварително благодаря на всички,взели отношение по темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих ги-искат малко профилактика.Все пак ще съм благодарен ако някой колега сподели как да се демонтират,защото доколкото видях трябва да се извади и стъклото,но не съм напълно сигурен smile148 smile148

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен можеше да се извади само рамото и да не се вади стъклото. Но толкова време мина от последното сваляне, че не помня вече точно ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизмът се сваля като се развият 3те гайки. Стъклото се сваля около средата и се изважда от U образната ламарина, в който седи с гумата. Смажи механизма хубаво с грес. Надявам се да не е разбит.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизмите са добре но стъклата са много зле. Имат жабуняк кал и всякакви сруги боклуци в уплътненията.

С какво трябва да се залепи предното дясно стъкло към гумата и към метала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.