Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да си направим demon eyes


skodko

Recommended Posts

Здравейте,колеги.Днес за първи път правих подобна операция и съм доста доволен от ефекта.Неончето е за скутера на един приятел.За целта трябват едно резисторче,два светодиода и плексигласова пръчица.След като имерих каква е нужната дължина на пръчицата я отрязах с ъглошлайф(просто това ми беше подръка,иначе става и с ножовка и дори с малка пиличка).След това направих няколко опита да пробия дупките за светодиодите,които завършиха със стопена тръбичка.Както и да е накрая стана леко и с много тъпрние и без много газ на Einhell-а smile168 .След това с малка пиличка направих каналчета напреки по дължината на тръбичката,след което вързах диодите пробно за да видя какъв ще е ефекта от трудът ми.Ето и крайният продукт.Утре ще постна още снимки вече като го монитраме на скутерчето.

post-1856-138453072904_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> И нали знаеш,преди да монтирате се лепи някакво непрозрачно фолио на задната страна на пръчката,да не се отразява светлината в рефлектора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става ли с тръбичка от нагревателните печки(тия със стъклените реотани)?

Ми честно да ти кажа не знам не съм пробвал,ама като се замисля,ако е за права плоскост не вярвам да има проблем да се монтира.Те тези тръбички,ако не се лъжа са кварцови и не знам как ще може да се направят каналчетата,пък и как ще се закрепи диода за тръбичката.Изобщо май по-трудно ще стане със такава тръбичка. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става ли с тръбичка от нагревателните печки(тия със стъклените реотани)?

Ми честно да ти кажа не знам не съм пробвал,ама като се замисля,ако е за права плоскост не вярвам да има проблем да се монтира.Те тези тръбички,ако не се лъжа са кварцови и не знам как ще може да се направят каналчетата,пък и как ще се закрепи диода за тръбичката.Изобщо май по-трудно ще стане със такава тръбичка. :-k

 

Пръчката трябва да е ПВЦ и да е ПЛЪТНА (не е задължително да е с кръгло сечение).Отворите се правят на високи обороти (аинхела няма такива обороти) трябват ти от тия шлайф машинки (10 000-12 000 об/мин) иначе се замазва пвц-то и НЕ СТАВА! ако искаш неправилна форма...шибваш пвц-то у фурната да умекне и можеш си го гънеш както си щеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.