Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване на 1.9 TDI (DSG)


viper1

Recommended Posts

Здравейте, от една седмица съм собственик на Октавия 2, 2005 година 1.9 TDI (DSG), на 124 000 реални километра.

Колата до последно е ходела в сервиз на Skoda, даже в сервизната книжка пише ,че колата трябва да влезне пак в сервиз на 135000 км. , но за да ми е мирна главата реших да и сменя ангренажен ремък , ролки , болтове, филтри , масло на двигател и масло на скоростна кутия (DSG).

 

Въпроса ми е ориентировъчно колко ще ми струва това обслужвабе на двигателя и къде да го направя?

 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията колега , а ориетировачно като цена (части + труд) колко излиза смяната на масло ,филтри , ремък и ролки.

За скоростна кутия тип DSG , някои знае ли на колко хиляди километра се сменя масло и филтри и колко излиза смяната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се за да е по-тиха колата освен това в сервизите трябва да се живее от нещо. Колегата не му препоръчвам да сменя нищо. Ангренажът е сменен на 90 000 следващата смяна на 180к. Излишни кинти. Прегледаи само дали са ти сменили пистовият ремък и обтегача към него. Ако са сменени пери и не се притесняваи. Няма за какво да си саваш парите. Всички филтри, ангренаж са към 600-700 лева с труда незнам колко ще ти легне. Провери си пистовия ремък, дисковете и накладките и си караи спокоино. Пожелавам ти много щасливи километри с новата придобивка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП-сори за офф-а

 

Защо не ги правят с вериги...а слагат тея тъпи ремъци

Нали не си мислиш, че веригата не се обслужва, или че при проблем с нея не може да скапе сериозно двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП-сори за офф-а

 

Защо не ги правят с вериги...а слагат тея тъпи ремъци

Нали не си мислиш, че веригата не се обслужва, или че при проблем с нея не може да скапе сериозно двигателя?

че и с веригата се сменят всички зъбчатки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.