Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проект Фаворит


Recommended Posts

Здравейте,

по стечение на обстоятелствата разполагам с един Фаворит.И бих искал да го разкрася малко.Значи в момента трябва да му се направят някои текущи ремонти, но след това бих искал да го направя една красива (и малко по-мощна кола).За сега съм на етап сменени седалки,подарък от FAV135,за което съм му благодарен!

Бих искал да чуя ваши мнетия и препоръки как да я пипна въшно и вътрешно и по двигателя.Нямам много опит и финанси,но пък имам желание в изобилие.

Има ли начин да вдигна мощността поне малко без да наливам колосални количества пари?

Прегледах форума и много ми харесаха някои подобрения на други членове-Огледала от Фелиция например.

Видях присадено табло от Фелиция на 105 или 120.Предполагам на Фаворит ще пасне без много преправки?

Благодаря предварително на отзовалите се.

П.С.

Не съм сигурен дали темата е за тук,мола до бъде преместена, ако не е на правилното място.

 

Blackpearl:Местя темата в Силов Тунинг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , радвам се на ентусиазма ти и се надявам да осъществиш проекта си :smt017

Специално за таблото проблем няма да имаш щом харесваш заоблените форми на Фелицията ... трябват ти капаци и си готов , но уредите те съветвам да запазиш фаворитовите т.к. ще видиш зор с куплунзите ( не съвпадат ) , а и за копчетата ще ти се наложи да режеш и пренавързваш жици ... не е лесно , но е възможно ;)

Външно ако имаш опит със смоли и китове можеш тотално да го преобразиш стига да имаш търпение и идеи , а мотора ... стига да имаш излишни средства можеш доста да го напомпаш - бърз разпределителен вал , бутала от 130 мотор , малко работа по колекторите и повечеко карбуратори и става фурия ... специално за буталата и вала обаче ще трябва да ги поръчваш в Чехия ( аз поне до сега не съм виждал по нашите магазини )

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Наистина главния проблем са ми парите, а и времето-не мига да я оставя в работен вид,цащото нямам друг превоз-та каквото и да правя-ще трабва да го завършвам в рамките на няколко дни.

Иначе намерих тема за модификация от 54 на 68 коня,чрез смяна на разпр.вал и без труда цената беше под 200 лв.Малко ви е нанагорна цената,но не е непреодолима.Иначе мисла да си пазарувам части,да си ги правя и да ги монтирам.Ще започна с направата на маска без емблема и премахването на надписите на задната врата.

Някой има ли схема,регулираща скоростта на гаснене на лампата в купето?Или се използва нещо по-просто като кондензатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе намерих тема за модификация от 54 на 68 коня,чрез смяна на разпр.вал и без труда цената беше под 200 лв.

Би ли дал малко повече информация от 54 коня става на 68 коня и точно за къв мотор и какъв разпределител smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе намерих тема за модификация от 54 на 68 коня,чрез смяна на разпр.вал и без труда цената беше под 200 лв.

Би ли дал малко повече информация от 54 коня става на 68 коня и точно за къв мотор и какъв разпределител smile169

трябва и да се сгъсти мотора-бутала или по-лесното-шлайф на главата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе намерих тема за модификация от 54 на 68 коня,чрез смяна на разпр.вал и без труда цената беше под 200 лв.

Ето темата:

viewtopic.php?f=6&t=199&hilit=%D1%84%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82

Но по-добре недей,че така моята няма да се отличава :lol:

шегичка :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има престава за моята 130 като ако се сложи спортен разпределител макар че това ще стане рано или късно и с шлайфа ще се постигне ли подобен ефект? :-k Говоря за разпределител 280/280 :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

събирам мнения-според вас това добре ли ще изглежда наживо:

Skodafavorit5copy.jpg

или за вас е циганийка?

Осабено ми харесва дългата линия под жабката,и обръча около малкото джобче за предмети под парното.

Мисля, че на живо ще изглежда по-добре отколкото на снимката,изкажете вашето мнение! :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е на теб да ти харесва ... всичко останало е субективизъм ;)

Мен лично това много ме кефи , а много колеги не го одобряват , но аз го карам всеки ден ... вече има и червен винил на волана smile113 ... само дето пустото барче неще да стане , та все още търся дуга алтернатива.

 

009631317.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е на теб да ти харесва ... всичко останало е субективизъм ;)

Мен лично това много ме кефи , а много колеги не го одобряват , но аз го карам всеки ден ... вече има и червен винил на волана smile113 ... само дето пустото барче неще да стане , та все още търся дуга алтернатива.

 

009631317.jpg

така се отразява в стъклото и пречи :-k

то и на снимката си личи smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ruilov-направи ги тези работи-тъмен графитен металик,или сив или тъмно син,ама така жълто-много цигатско бе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ruilov-направи ги тези работи-тъмен графитен металик,или сив или тъмно син,ама така жълто-много цигатско бе

и аз за подобен цвят си мислех, но няма да си личи много на фона на таблото,но наистина жълтото ми стои малко странно.По принцип осветлението в купето е предично зелено,включително радиото, така че не ми се бяга от тази гама.

И аз не знам-вчера ми харесваше,но като преспах с идеята-не съм вече толкова сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лак точно заради ефекта , за който говори бегачката ... капаците ги пръснах от далеко на омара за да не излезе лака на шпрея и да не ми вади очите и след туй за 10 - 15 минути ги запекох на слаб огън ( пред фурната на 50 градуса ) за да стегне боята и да излезе релефа на пластмасата и да не седи като минато с баданарка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?f=44&t=10092 ей тоз Фаворит носи името Франкенщайн или Франки на галено , не за друго ма де що имаше фаворитово желязо за скраб е поместено по него или както се изрази една възрастна жена "праен е от боклуци" ... е та това червено табло е негово .

На следващата среща ако дойдеш може да го видиш , пипнеш , па ако имаш желание и да го покараш и каквато идея си харесаш да си я откраднеш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ме ориентира къде в София се продават по-евтини гърнета за Фаворит?Или откъде да се намеря втора употреба?Трябва ми двуцевката и средното гърне.В магазина на Сточна гара ми кацаха 48 за двуцевка и 64 за гърнето(цените са без уплътнения,винтове,пружини и гарнитури).Има един сервиз до нас-120 лв за двете с работата и 140 за двуцевка и 2 гърнета.Значи ги купуват по-евтино от цените на Сточна гара.Някой може ли да помогне с информация?Както и къде има канал, или двуго удобно масто,къдено да залягам под колата?Знам няколко, но ги заградиха в частни имоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хах! Здравей и поздрави за решението да облагродяваш Шкодичката. Много се радвам, че има още някой като мен :) .

Аз, като теб, започнах със техническото и състояние, което вече е повече от задоволително (с изключение на един тампон). Продължих с дребни, но приятни екстри - централно заключване , пране на тапицерията, скромна музика, допълнителни фарове.

Една добра идея ми се струват тези две устройства - Търнминатор и Дневни светлини

http://drl.hit.bg/index.html - пуснах един мейл за да разбера за цената.

От тук насетне мисля да продължа с барче м/у седалките още една-две идеи от Проект "Павел", малко по-добро шумоизолиране, ел. стъкла, допълнително осветление в купето, жабката и багажника.

 

Колкото до двигателя и ходовата част - немисля да ги променям (може би по-големи стоманени джанти). Чара на тези автомобили е надждното, просто и евтино изпълнение. От светофар до светофар и без това трудно се вдигат повече от 60км/ч.

Втози ред на мисли ако някой е правил ел.стъкла на Фаворит нека сподели малко опит (мисля да се спра на онзи китайски вариант дето става за всички коли) smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги аз също се заех да правя реставрация и разкрасяване на моето Фаворитче може ли някой да ми даде информация за това от каде мога да си купя брони,прагове,и сенник за задния капак от рода на ето тези http://www.google.bg/search?q=skoda+fav ... 45&bih=529 Благодаря предварително smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.