Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет - миризма в купето


donsun

Recommended Posts

Онзи ден се разля 1л прясно мляко в Октито. Веднага извадих и изсипах това което е на стелката и подсуших пода. Прибрах колата в гаража и си тъй като вече бе късно за автомивка отложих проблема за следващия ден. Сутринта отварям вратата, сядам и ... smile069 , много яка миризма. Веднага тръгнах към автомивката. След кратка консултация с работниците един от тях започна да пере мястото. След цялостното почистване метнах два ароматизатора /борчета/ в багажника и си викам ОК. Тази сутрин влизам в колата и пак същата воня! Отивам да чистя с оцет и вода.

Как да си отмириша колата!

smile125

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време, ако гаража е единичен - само ти си в него - остави багажника отворен да се проветрява. Може да пробваш и да вдигнеш тапицерията на багажника \вдига ли се всъщност :-k \ и да почистиш отдолу с обезмаслител - 2-3 лева е за 0,5л по магазините.... или с доместос - унищожава всичко, но измий и подсуши добре преди да сложиш пак тапицерията да не избелее smile106

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с нещо на базата на активен кислород най-достъпно е vanish от супермаркета, спазвай инструкцийте и гледай да е цветни тъкани абе то си пише за тапицерии и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300гр. оцет + 700 гр вода... Днес има напредък - в колата вече мирише на оцет! от 14,30 часа съм я оставил с отворени врати да се проветрява! И между другото я почистих с Вениш! Благодаря за съветите! smile163

Ще пиша утре за резултата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да се оправи миризмата колега, че много добре знам за какво говориш. Преди 15 години ме помолиха при една командировка да върна един ветеринарен доктор в София. Беше един горещ летен ден, над 30 по Целзий, колата нова - Рено Мениджър, но без климатик. Пристигаме в София, не помня къде го оставих, взима си найлоновото пликче и възкликва: "Ужас, тук е станало ужас!".

 

Какъв ужас? - питам аз.

Ми то всичко изтекло! - отговаря ми той.

 

И се оказа, че е носил пликове с прясно мляко и поне 2 плика са били пробити и изтекли в краката на задна дясна седалка.

 

Прибрах се, бърсах, мих и мазах с каквото имам и всичко беше ОК. Да, ама аз само си мислех така. След около 10 дни така се усмърдя на прокиснато, че не можеше да се стои в колата. С какво ли не мих, колко ли не проветрявах (колата е в личен гараж), озонатори пусках и след около 1 месец се оправи.

 

НО, и тук идва голямото НО, щом се намокреше мястото от мокри обувки, започваше да смърди на прокиснато и на разни други неща, дето не искам да споменавам. Казаха ми, че са се развили някакви гъбични бактерии и отърване няма. При намокряне почват да се развиват и множат. И така докато я продадох преди 1 година.

 

Така че, не подценявай нещата и използвай ВСЯКАКЪВ вид дезинфектанки, та дано се утрепят гадините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предполагам, че може да помогне...

Пране с хлорен разтвор, пръскане с "Саво"/"Антимухъл" (което на практика е същото)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предполагам, че може да помогне...

Пране с хлорен разтвор, пръскане с "Саво"/"Антимухъл" (което на практика е същото)...

 

Напръсканите със "Саво" места има риск да станат бели :lol: . Казвам го, защото съм пръскал Саво върху един мокет, който в последствие изхвърлих :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Напръсканите със "Саво" места има риск да станат бели ...

 

Задължително избеляват :( Уви. Накратко - в никакъв случай Саво!

 

А за отмирисването - пробвай на пароструйка. Или ако имаш познат с Reinbow прахосмукачка. Там има режим на чистене с пара. Т.е. от едната страна блъска пара от другата смуче. Това би трябвало да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че и с Рейнбоу и с друга прахосмукачка с пара пак няма да има голям ефект. Имал съм подобен случай но с разсипано масло от хладилен компресор. Там вече вонята е жестока. Извадихме тапицерията и я минахме на пароструйка, после с Доместос и яко търкане с четка и после пак пароструйка. Багажникът първо с Меглио, после яко миене с гъба, после Доместос и пак яко миене с гъба. Миризмата изчезна, но тапицерията стана на светли и тъмни петна. Беше без значение за служебната кола, но тук не е такъв случая. Та си мисля, че без да се свали тапицерията и да се изпере хубаво, а после също много хубаво да се измие багажника, ама с обръщане на седалките за да се бръкне на всякъде няма да има ефект. Това с бактериите е точно така. А най-много мирише точно когато има попиваща повърхност и такава хранителна среда като прясното мляко. Лошото е, че качествено убийство на бактерии върши само Доместос и Меглио. А те пък правят поразии по цвета. :-k сложна схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А облъчване със силна ултравиолетова светлина дали няма да помогне :?:

Въпроса е дали ще има траен ефект, понеже краткотраен ще има със сигурност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Имах подобен проблем (по-сериозен според мен) и реших по следния начин.

1. От Кауфланд се купува един препарат за 20 лева...с червена опаковака, името му го пише на немски...за съжаление не мога да си спомня

2. Климатика се настройва на МАКС студено и рециркулация

3. Пуска се препарата да пръска в купето и всичко се затваря

4. Колата стро на запален двигател+климатик около 20 мин

5. След това се отварвт всички вреати да се измерише...

(2 до 5 ги пише в упътването)

 

Съжалявам че не мога да си спомня името, но ако искаш мога да ходя и да го видя....

Може да се ориентираш по цената и/или упътването и червената кутия на флакона

Поздрав...

 

ПС. Внимавай при използването защото ако не се лъжа съдържаше метан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да се оправи миризмата колега, че много добре знам за какво говориш. Преди 15 години ме помолиха при една командировка да върна един ветеринарен доктор в София. Беше един горещ летен ден, над 30 по Целзий, колата нова - Рено Мениджър, но без климатик. Пристигаме в София, не помня къде го оставих, взима си найлоновото пликче и възкликва: "Ужас, тук е станало ужас!".

 

Какъв ужас? - питам аз.

Ми то всичко изтекло! - отговаря ми той.

 

И се оказа, че е носил пликове с прясно мляко и поне 2 плика са били пробити и изтекли в краката на задна дясна седалка.

 

Прибрах се, бърсах, мих и мазах с каквото имам и всичко беше ОК. Да, ама аз само си мислех така. След около 10 дни така се усмърдя на прокиснато, че не можеше да се стои в колата. С какво ли не мих, колко ли не проветрявах (колата е в личен гараж), озонатори пусках и след около 1 месец се оправи.

 

НО, и тук идва голямото НО, щом се намокреше мястото от мокри обувки, започваше да смърди на прокиснато и на разни други неща, дето не искам да споменавам. Казаха ми, че са се развили някакви гъбични бактерии и отърване няма. При намокряне почват да се развиват и множат. И така докато я продадох преди 1 година.

 

Така че, не подценявай нещата и използвай ВСЯКАКЪВ вид дезинфектанки, та дано се утрепят гадините.

Tи ма уби бре човек?!!!Колата ти е смърдяла 14 години ли?И кой е тоя нещастник който ти я купи при положение,че още е смърдяла?!!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като я подсуших с духалката ползвах спрей на Валволин /ползва се за прочистване на климатици и унищожава гъбички, бактерии и мирише на мента / 40 кинта е. http://drive.bg/product_info.php?manufa ... 4&ModelId=

Колата замириса на кръчма. И така до вчера дадох колата на един познат да я закара на мивка тъй като бях на работа. Отидох да я взема след 4 часа тия от мивката изпрали шофьорската седалка - недоразумение... Викам им нали само до шофьорската седалка няма стелка нали моя човек им е казал какво и къде да почистят. Собственикът веднага се зае с организацията направи някакъв микс от препарати и веднага напръска мястото за почистване /седалката до шофьора/. Изчака около 5 минути и с още един помощник започнаха. Той пръска с пароструйката 4-5 секунди, другия дърпа с прахосмукачка. 4 пъти изсипваха от прахосмукачката някаква течност като първия и втория път изтеглиляха бяла течност и накрая ми каза, че колата е готова. Не можех да повярвам - качвам се и вече я няма миризмата! =D> Благодаря на всички които се включиха, та внимавайте какво возите в хубавите ни колици. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дее@а :evil: Малко трудоемко е, но не е ли по добре да се демонтира мокета и да се испере на автомивка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да се оправи миризмата колега, че много добре знам за какво говориш. Преди 15 години ме помолиха при една командировка да върна един ветеринарен доктор в София. Беше един горещ летен ден, над 30 по Целзий, колата нова - Рено Мениджър, но без климатик. Пристигаме в София, не помня къде го оставих, взима си найлоновото пликче и възкликва: "Ужас, тук е станало ужас!".

 

Какъв ужас? - питам аз.

Ми то всичко изтекло! - отговаря ми той.

 

И се оказа, че е носил пликове с прясно мляко и поне 2 плика са били пробити и изтекли в краката на задна дясна седалка.

 

Прибрах се, бърсах, мих и мазах с каквото имам и всичко беше ОК. Да, ама аз само си мислех така. След около 10 дни така се усмърдя на прокиснато, че не можеше да се стои в колата. С какво ли не мих, колко ли не проветрявах (колата е в личен гараж), озонатори пусках и след около 1 месец се оправи.

 

НО, и тук идва голямото НО, щом се намокреше мястото от мокри обувки, започваше да смърди на прокиснато и на разни други неща, дето не искам да споменавам. Казаха ми, че са се развили някакви гъбични бактерии и отърване няма. При намокряне почват да се развиват и множат. И така докато я продадох преди 1 година.

 

Така че, не подценявай нещата и използвай ВСЯКАКЪВ вид дезинфектанки, та дано се утрепят гадините.

Tи ма уби бре човек?!!!Колата ти е смърдяла 14 години ли?И кой е тоя нещастник който ти я купи при положение,че още е смърдяла?!!!!

 

Като се намокри, докато изсъхне, ама няма кой да чете, или чете и разбира каквото си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ми щъкна - ей туй няма ли да помогне?

http://vbox7.com/play:98d5243d

все някой познат може и да има и да услужи, ако не ти се купува ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ми щъкна - ей туй няма ли да помогне?

http://vbox7.com/play:98d5243d

все някой познат може и да има и да услужи, ако не ти се купува ;)

 

Мерси, вече разреших проблема! smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, един познат вчера сподели за същият проблем, оказало се че около климатроника се е настанила мишка и прояла някакви жици, имай едно наум за такава вероятност :!:

п.п.Сега видях, че си я оправил =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ми щъкна - ей туй няма ли да помогне?

http://vbox7.com/play:98d5243d

все някой познат може и да има и да услужи, ако не ти се купува ;)

 

Мерси, вече разреших проблема! smile162

 

А как точно, ще споделиш ли, на всеки може да се случа та да знаем как да действаме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.