Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дойде време да призная


BOJO

Recommended Posts

Здравейте на всички. Д0йде време да ви разкажа какво се случи с моята РС-ка. Миналата година като се върнах от море, на следващия ден я откраднаха. Не писах до сега за да не Ви натоварвам излишно. Съвета ми е: колеги , пазете си хубавите коли.

От финансова гледна точка нямам проблем - застрахователите , както и ЕТ бяха много коректни. Колко ме беше яд обаче - чаках я три месеца, един месец я покарах и то много внимателно я карах. И я откраднаха. :(

Естествено, не мисля да спра комуникацията с Шкода форума. Оставам си тук .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голяма гадост и моята за малко да я откраднат преди година добре че бяхме си тръгнали с колегите и явно са ни чули и са избягали и се размина с съдран уплатнител и боя на вратата за който дзи платиха но вече не ходя на работа с нея за да не се върна някой ден без нея

колега твоята имаше ли каско изплатиха ли ти го ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо.За жалост РС-ките много се крадат,както Фабии ,така и Октита

главно за бившите ссср републики и Русия.Там много ги харесват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да не се случва на никой. Нямам идея как са я отворили. Имобилайзер, ключ, фабрична аларма. Мина вече половин и повече година а още ме е яд. Като видя РС-ка веднага се сещам.

 

Шкодафен: Да, имаше каско и застрахователите платиха на ЕТ а ЕТ на мен сумите, които бях внесъл - понеже беше безлихвен лизинг. Както писах и застрахователите и ЕТ бяха коректни. Естесвено изгаряш с застраховката.

 

Караибрахим: ще видиш. Имам някакви идеи вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо колега, съчувствам ти наистина. Поне от финансова гледна точка си бил обезпечен, така че горе главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратително просто. Добре, че все пак застрахователите и ЕТ са свършили работа.

BOJO вземаш една нова, ама не RS. После се вдигаш и отиваш на гости на бат Сами (bega4kata). И като си тръгнеш от него...пак ще си с RS. Но ще знаем само ние ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Караибрахим: ще видиш. Имам някакви идеи вече.

 

Ще трябва да се похвалиш, няма начин. :)

 

Относно краденето на РС-ки, на мой приятел и негови познати им откраднаха общо три Фабии РС-ки за пет дни, миналата година по коледа. Освен това знам и за още едно момче изгоряло... И всичките застраховани в Булстрад или Алианц.

 

Аз си живея постоянно с мисълта, че като се събудя може и да съм пешеходец (чукам на дърво). :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратително просто. Добре, че все пак застрахователите и ЕТ са свършили работа.

BOJO вземаш една нова, ама не RS. После се вдигаш и отиваш на гости на бат Сами (bega4kata). И като си тръгнеш от него...пак ще си с RS. Но ще знаем само ние ;)

И КАТО И СЛОЖИШ ЕДНИ ДЖАНТИЧКИ И НЯКОЯ ДРУГА "ЦИГАНИЙКА"-спойлерче ,това онова.......Като я видят-нормална Октавия с АФТЪРМАРКЕТ ТУНИНГ изобщо нама да им е до крадене.А и ще я подсигурим против кражба допълнително :!: smile169

Ще си намерят друга рс-ка да си вземат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам не вземеш ли мерки няма кой да те опази от кражба.

 

Да й откачам акумулатора през нощта ли предлагаш? :)

прекъсваш някоя друга с-ма за работа или управление на двигатела-ИМА 1000 нестандартни начини.

аз имам обемен датчик-външната зона е настроена като се доближиш точно на 20 см до колата и задейства изключване на 1 джажа и леко изписква предупредително.Аз съм го сложил точно в средата на колата и така се получава прецизно настройване на зоната/ако се подпреш на предния капак не те хваща ,но до вратата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...прекъсваш някоя друга с-ма за работа или управление на двигатела...

:smt017 Например с Ц-К ключе, монтирГано в джоба на вратата. А иди го намери. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто процентова защита няма. Целта е да ги забавиш максимално и да се откажат. Може така да направиш нещата, че да се наложи да си пускат нова инсталация за да я запалят. А това не става за 2 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...прекъсваш някоя друга с-ма за работа или управление на двигатела...

:smt017 Например с Ц-К ключе, монтирГано в джоба на вратата. А иди го намери. smile168

точно-като го забравиш и палиш записва грешки,ама кво толкова,само вак кома ги вижда-ти не smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...прекъсваш някоя друга с-ма за работа или управление на двигатела...

:smt017 Например с Ц-К ключе, монтирГано в джоба на вратата. А иди го намери. smile168

Абе..".бай бабо да те не стига". ;) Той.. ХайдУка като реши да я гепи и на платформа ще я качи и какво ли не ще измисли...пък Вие ако щете не акомулатора, ами и гумите с джантите да свалите, набелязана ли е спасение няма :evil: .

Тая зган крадлива е способна на всичко :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Д0йде време да ви разкажа какво се случи с моята РС-ка. Миналата година като се върнах от море, на следващия ден я откраднаха. Не писах до сега за да не Ви натоварвам излишно. Съвета ми е: колеги , пазете си хубавите коли.

От финансова гледна точка нямам проблем - застрахователите , както и ЕТ бяха много коректни. Колко ме беше яд обаче - чаках я три месеца, един месец я покарах и то много внимателно я карах. И я откраднаха. :(

Естествено, не мисля да спра комуникацията с Шкода форума. Оставам си тук .

 

Колега,

 

много съжалявам за случилото се.

Да чукна на дърво, на никого не пожелавам да му се случи подобно нещо.

Радвам се обаче,че застрахователите са били перфектни и всичко е ОК!

 

Имам въпрос обаче: Защо пишеш чак сега??? Не беше ли по-добре да напишеш още когато са ди "взели" колата, половината София щеше да се вдигне от колегите,а и по останалите градове щеше да имаш очи?

Доста хора имат връзки насам-натам-щеше да се измисли нещо "може би"?

Защо пишеш чак сега : Пазете си колите! Не беше ли по-добре да кажеш още на момента???

 

Поздрави и дано занапред да не се сблъскаш с такива проблеми!

Нека всичко ти върви по вода!

smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ися,

 

За съжаление писането не помага. Поне досега не съм чул. В София има 500-600 хиляди коли. Как да забележиш твоята? А не е като да не си вършат работата куките. Преди месец и половина на обяд ме спират за проверка. Питам ги какво става, а полицая "Ми вчера са откраднали три като твоята"! Изненадан му казвам "Ама и червена ли?". Отговор "Едната". Смятай за какво става въпрос!

 

А относно кражбите на RS-ки - явно е мания! Тази е 5тата или 6тата за която чувам за по-малко от година! Явно много се харесват :smt019 ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...прекъсваш някоя друга с-ма за работа или управление на двигатела...

:smt017 Например с Ц-К ключе, монтирГано в джоба на вратата. А иди го намери. smile168

Абе..".бай бабо да те не стига". ;) Той.. ХайдУка като реши да я гепи и на платформа ще я качи и какво ли не ще измисли...пък Вие ако щете не акомулатора, ами и гумите с джантите да свалите, набелязана ли е спасение няма :evil: .

Тая зган крадлива е способна на всичко :smt034

 

Абсолютно съгласен. Те крадат коли за по половин милион дето ние не можем и да си представим какви защити имат, камо ли нашите коли. в крайна сметка истината е една-пълно каско и да ти е мирна главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали BOJO е имал фул каско. И пак са му я задигнали. Аз продължавам да си настоявам за Ц-К ключето. Пък като го забравя и натрупа грешки компютъра отивам при бат Сами на Ваг кома и гото'о. (сега, като казвам Ц-К не ме разбирайте буквално де. В крайна сметка така си пазех едно време Жигулата - с Ц-К над турската кутия на касТФона. Чееее, бордо жигула с 14" джанти от БМВ и тонирани стъклаааа......)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блак Пеарл: моето мнение е че тези коли не се крадат от наркоманчета или аматиори. Не съм дал всички подробности - същата нощ е била открадната още една О2 - сива 2.0ТДИ. Засякохме се с колегата при застрахователите. Т.е - вероятно организирана поръчка.

Може би си прав - имало е шансове да се намери с познати и връзки . Ама в какво състояние ще е ...

 

Сега го споделям - мина време и не е толкова болезнено усещането. Идеята ми е - когато човек е предупреден ще вземе някакви мерки - макар и минилни. Не искам да всявам стрес и смут - просто малко повече предпазливост от наша страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOJO за съжаление май пак се връщаме към мутренските приоми. Ако ти е хубава или интересна за крадците колата застраховаш само в Бул Инс или Лев Инс. В крайна сметка от тази гледна точка си малко по-защитен и поне от това, което гледам на нашата фирма колите, не пипат да ти кажа. Даже имахме случай с разкрит извършител на набези по колата на шефа, който извършител разбрахме в последствие, че е бил много добре посъветван от Бул Инс и получихме писмо, че това няма да се повтори.

Та живот и здраве с новата RS-ка помисли и за този вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блак Пеарл: моето мнение е че тези коли не се крадат от наркоманчета или аматиори. Не съм дал всички подробности - същата нощ е била открадната още една О2 - сива 2.0ТДИ. Засякохме се с колегата при застрахователите. Т.е - вероятно организирана поръчка.

Може би си прав - имало е шансове да се намери с познати и връзки . Ама в какво състояние ще е ...

 

Сега го споделям - мина време и не е толкова болезнено усещането. Идеята ми е - когато човек е предупреден ще вземе някакви мерки - макар и минилни. Не искам да всявам стрес и смут - просто малко повече предпазливост от наша страна.

 

 

Извинявай , но да те питам?

 

Ти пред блока ли си държеше колата?

Аз съм върл антипривърженик на идеята,че след като колата ИМА КАСКО-да я държим пред блока.

Дай си 100лева за охраняем паркинг (не е пак гаранция,но е малко по-сигурно).Все пак си си взел кола за почти 50к,а за 100лева???

Имала била КАСКО-да я държим където падне.

Проста аритметика: Крадат ти колата-каското ти го дават след 3 месеца-а през тези 3 месеца? Какво правиш,ако нямаш дръга кола. С таксита,кракомобил и тн-мисля,че разходите ще са повече от тези 100лв,който би оставил за паркинг!

 

То винаги има риск-всички колеги го знаем-особенно тези който обръщаме по-голямо внимание на колите си!

Аз затова където ходя,винаги на паркинг-и за час,два да е-винаги на охраняем.

Не че пак е гаранция!

 

Ц-К,ке ка ключета и тн-това беше по СОЦА!

Сложи си заключване на скорсотния лост за 600 пари и си свиркай-докато не дойдат с колесар пред Вас да я вземат! smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.