Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

БГ автомобилът Юнивърс


C2H5OH

Recommended Posts

Нещо се спомена, после имаше репортаж по БТВ, после някои вестници писаха и до там.

 

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2007 ... _junivurs/

http://snimka.bg/album.php?album_id=130193

 

А в същност какво се случи с това бижу. До къде стигна. Лечков го е карал. Гергана Грънчарова също. Вдигало било 140 км/ч. И после........?

post-1730-138453072572_thumb.jpg

post-1730-138453072599_thumb.jpg

post-1730-138453072604_thumb.jpg

post-1730-138453072606_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялата стои в първи блок на ТУ софия от поне 1 година. Който има мерак да ходи да я разгледа.

И после........?

и после какво>?? Ако се намери някой да финансира производство може и да стане, но това е само в мечтите и желанията на всички нас да се появи автомобил с БГ дизайн.

Крайната цел според мен е била да се покаже, че студентите от ТУ имат потенцял и желание, което са доказали и с фирмата 'брабус' която е пуснала в производство джанти с дизайн проектиран в ТУ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проект е правен доста отдавна (беше завършен преди около година, ще проверя, за да не говоря наизуст). Благодарение на мъдрите ни държавници той ще си остане проблясък на родни таланти и нищо повече. Автомобилът е създаден в сътрудничество между Технически университет, Daimler AG и Brabus GmbH, дизайнът е създаден изцяло от български студенти, технологичната платформа е на Smart Forfour/Mitsubishi Colt. Все пак полза от цялата работа има, и то реална - българските студенти, изявили се в проекта, получиха възможност да се развиват в Германия при инициаторите на проекта, за един имаше конкретно предложение за работа в Brabus.

Ако не ставаше дума за България с всички произтичащи от това последствия, проектът най-малкото нямаше да остане единствен и би довел със себе си доста по-мащабни позитиви. Но... знаем как е тук :smt034 :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак полза от цялата работа има, и то реална - българските студенти, изявили се в проекта, получиха възможност да се развиват в Германия при инициаторите на проекта, за един имаше конкретно предложение за работа в Brabus.

 

Ами Brabus все пак имат официален шоурум в България, нормално е по някакъв начин да искат да популяризират продукитите си ако може така да се каже. А и ако някой от създателите покаже перфектни качества като нищо ще го поканят на работа... и той ще им донесе много повече пари отколкото те са вложили в един такъв проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е много хубава наистина.Много жалко,че няма кой да финансира този проект,който ми се струва много по-добър от Дачия Логан или Лада,на базата на няк'ви Деу-та и други корейски пръчки

!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама ладата и дачията не са сглобени от скъпо лего, както се изразяваше един приятел.

 

В Англия супервайзер ми беше един от хората проектирали тази кола, той е убеден, че ще я произвеждат на цена под 10К Евро. На мен ми беше смешно и съм му го казвал много пъти. Най-малкото защо един българин проектант на такова нещо бачка в калта в Англия и търпи всякакво унижение от страна на местните. Жалко, но факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.