Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Термостат "BEHR"


krasipask

Recommended Posts

Търся си термостат за Фаворита . Ходих до маг. за авточасти "ауто+" и там ми предлагат термостат от тази марка BEHR -отваря на 80 градуса.цената е 26лв. Немски . Някой карал ли е с такъв и дали си заслужава парите . В момента временно карам с така известния френски-за който съм наясно ,че не струва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех за Фаворита такъв от "Косер" , но на 90 градуса т.к. по книга трябва да е на 88 и да ти кажа от парно не мога да се оплача и в най - големите студове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък подкарвам трета година с "вернет". Също така, не мога да се оплача от парно. krasipask ,този термостат на 80 не ти го препоръчвам.Истинския отваря на 88. Има си магазини за шкода,за@би ги онез от ауто+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е от ЕТ магазина на Тотлебен. Казаха ми, че бил оригинален. Струваше 10.80 преди година и ми взеха ДВА ЛЕВА И 50 СТ. за смяна заради гаранцията (разорих се напра'о ](*,) ). До момента нямам никакъв проблем нито със загряване нито с парно през зимата. По бул. България от светофара на Г. Делчев до Билата на светофара на Т. Каблешков започва да духа топло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро карах с тези френските, една година без никакъв проблем. Стрелката заставаше хоризонтално и немърдаше от там. На скоро обаче просто реши да не се отвори повече smile175

Сега сложих някакъв чешки за около 10лв, обаче ми прави впечетление че играят градусите доста с него като отваря и затваря. Уж го дават да отваря на 80, а той малко по касно и стрелката ми е ту леко нагоре от хоризонтала, ту надоло. Всъщност на фаворита коя част на скалата на какви градуси отговаря и къде трябва да е тази стрелка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостат, който отваря при 80 градуса е за 105/120/130. За Фаворита трябва да отваря на 88 градуса. В ауто+ би трябвало да ги имат и двата. От лятото ползвам Behr от ауто+, този, който отваря на 80 градуса - колата е 130, не Фаворит. Обаче държи температурата по-ниска от оригиналния - около 70 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си купих термостат от магазина на "В. Левски" за 13 кинта. Май словашки беше и си работи без грешка. Съветвам колегата да не си прави свободни съчинения , а да си купи от магазин на шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Явно има защо Валер и Бер да са по 20 и нагоре лв. , а "чешки" , полски и сие да са по 10 и надолу ;)

 

П.П. Между другото оригиналния за първо вграждане мисля , че е Валер или поне Формана беше излязал от завода с такъв .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

](*,) ](*,) ](*,) :smt034 Тази сутрин този боклук чешкия не отвори. Аз ли съм карък или е пълно с некачествени части.

Пиши едно ЛС на колегата Favorit. Нали работи в магазин за части Шкода на баща му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте!Бихте ли ми писали,дали тези термостати от Фав.стават зе Фел. 1.3LX,която е с раглобяемият кожух?Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по повод ексхумацията на тази тема - продава се само клапата в ЕТ. Аз лично си я купих преди време за огромната цифра от 10,80 лв. А ТУК май е и по-евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търси си Waher независимо от цената, от както съм с такъв забравих че има там отзад нещо заради което мога да прегрея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз карам с френски термостат, но понякога при първоналчално загряване след студен старт ми прави следният номер - температурата се вдига постепенно до около 100 градуса, задържа се там между половин до 1 минута и след това рязко спада до хоризонталния белег на уреда /т.е. работна температура ан мотора и там си остава/. Не знам дали е нормално такова закъснение при отварянето, при стария немски термостат доколкото помня май го намаше, но той пък блокира тотално в един момент и се наложи замяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално Може да дойде момент,в който изобщо да не отвори. 100градуса не е оптимален режим за двигателя,а 1мин.си е доста време.След време може да прегори гарнитурата на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз карам с френски термостат, но понякога при първоналчално загряване след студен старт ми прави следният номер - температурата се вдига постепенно до около 100 градуса, задържа се там между половин до 1 минута и след това рязко спада до хоризонталния белег на уреда /т.е. работна температура ан мотора и там си остава/. Не знам дали е нормално такова закъснение при отварянето, при стария немски термостат доколкото помня май го намаше, но той пък блокира тотално в един момент и се наложи замяна.

 

според мен това е признак за въздух в системата-или по-точно един от признаците с който установих че гарнитурата на главъта е заминала ,ако си сигурен че уреда е ок и нямаш въздух в кръговете smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според описанието на Krankenstein всички следи водят към термостата. Ако има въздух в системата,температурата няма да падне под 100градуса - напротив ще продължи да се повишава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова го и написах в тази тема, понеже става дума за термостата /в случая френски/. Сменян е преди около година и половина, а гарнитурата е сменена само преди няколко месеца + шлайф на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.