Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Волан, контактен ключ и автоматично изключване на мигачите?


petkok

Recommended Posts

Здравейте,

карам шкода фелиция 99г и вчера ми се случи следната случка:

Спрях пред детската градина за да оставя детето и като се върнах ключа ми влезе в контакта

около един сантим и толкоз. Повиках автоключар, който свали кормилния механизъм, с голяма мъка(чук и отверка) разви някакви болтове, които при затягане се чупели, свали патрона и в крайна сметка оправи колата. Проблема се оказа едно малко палче, което при вадене на ключа включвало някакъв механизам, който не го разбрах за какво точно служи.

Както и да е ..., единствената разлика сега е, че като дам мигач на завой не се самоизключва като изправя волана.

Въпроса ми е дали майстора е забравил да сложи нещо при сглобяване на кормилото или това

е ефект от счупеното палче на контактния ключ.?

 

ПС. Операцията ми струва 60 лв, това само като информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ,има малки пластмасови "перца" които се чупят най-често ,но няма общо с контактния ключ ;)

най-вероятно ги е счупил при операцията с ваденето на патрона,има по едно за ляв и десен мигач,струват 50 ст.,нп по мое мнение много бързо сдават багажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ,има малки пластмасови "перца" които се чупят най-често ,но няма общо с контактния ключ ;)

най-вероятно ги е счупил при операцията с ваденето на патрона,има по едно за ляв и десен мигач,струват 50 ст.,нп по мое мнение много бързо сдават багажа

 

Могат ли лесно да се поставят(от неспециалист като мен) или тази операция си иска майстор, щото колкото и да е дребно установих, че е било удобство :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фаворит/Форман системата за самоизключване е различна от фелициевата , а Тодор ти разправя за нея ;) ... кофтито е , че нямам никакъв спомен въпреки , че съм разтурял волани на Фелиций :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.