Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Това някакво чудо ли е?


Тодор Попов

Recommended Posts

Имам кола-чудо (105L - 1986)! В началото, както повечето колеги се съмнявах в икономичността на двигателя. Докато един ден потеглих с пълен резервоар от Бургас към Стрелча. И смятах, че ще се налага да спирам няколко пъти по бензиностанциите да зареждам. И чудото невиждано стана. smile113 Шкодарката ме изкара без никакво спиране през целия път до Стрелча, като изключим спирането за около 10 минути почивка на Нова Загора. Наложи се да я напълня само веднъж при обратното пътуване към Бургас на една бензиностанция на магистрала "Тракия" и то някъде на половината път. Е не е ли чудо това, уважаеми колеги? То май като като нищо би могла да ме изкара така и до София. Някой ден бих го пробвал ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Пробвай, но си сложи една двулитровка РVС с тунджа в багажника, за да не се оцъклиш неприятно преди да стигнеш до заветния оазис, наречен бензиностанция ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е чудо, но баща ми навремето стигна от София до Варна без да зарежда, с един резервоар на МВ-то(32 литра). Лампата за резервата светна точно на табелата "Варна" :mrgreen:. В груби сметки, излиза че шкодата с двама възрастни, багаж и един първокласник(аз :mrgreen: ) е харчила малко над 5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономичността на тези автомобили е гарантирана,стига да се обслужи двигателя и карбуратора им навреме!Аз имам 105Л'78 и благодарение на редовните грижипо нея съм стигал минимален разход на гориво при извънградско пътуване- 4.3л/100км бензин 95!

Така че от много голямо значение е състоянието на двигателя ,както и на регулировката на карбуратора.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чудо напълно реално е - само преди няколко месеца ходих с моята 105-ца на по-дълъг път с двама души в колата и 2 сака - под 6 разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аlexandar,това е доста добре имаики предвид 4-степенната кутия и скоростта на движение!!!Моята при тези условия последно гореше 6.5л/100км пробег

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че това си е напълно възможно при 90-100 км/ч забелязвали ли сте колко сте настъпили газта

даааа ... на Фелицията е около 1/3 от хода на педала,а на хонда сивчо е около 2/3 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че това си е напълно възможно при 90-100 км/ч забелязвали ли сте колко сте настъпили газта

даааа ... на Фелицията е около 1/3 от хода на педала,а на хонда сивчо е около 2/3 smile001

2/3 smile175 ама не при 90-100 км/ч ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Автомагистралата 90-110 км/ч

На Първокласния път до Стара Загора средно 80 км/ч

И вече когато изкачвах Балкана - поради тежките пътни условия тесни и криви пътища разликите бяха големи - някъде от 30 до около 60 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е чудо, но баща ми навремето стигна от София до Варна без да зарежда, с един резервоар на МВ-то(32 литра). Лампата за резервата светна точно на табелата "Варна" :mrgreen:. В груби сметки, излиза че шкодата с двама възрастни, багаж и един първокласник(аз :mrgreen: ) е харчила малко над 5/100.

Гога, разстоянието София-Варна е ~380 км.:

-ако 32 литра е без резервата, при светването на лампата разхода ви е бил 8.43 л./100 км;

-ако 32 литра е с резервата (4-5 литра резерва), т.е. сте изхабили 27 литра, разхода ви е бил 7.11 л./100 км.

И в двата случая разхода е бил доста над 5л/100км :smt032

Към това следва да подчертая, че ти пишеш за посока София-Варна, която е по-икономичната - спускаш Витиня. На връщане разхода със сигурност е бил поне малко по-голям :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, разстоянието София-Варна е ~380 км.:

 

Ще е толкова, когато направят цялата магистрала :mrgreen:. Поне по проект.

Дано да е по скоро smile169

 

Преди да построят магистрала в двата края беше ~500. В момента по спомени е ~450. Обикновено минавам това трасе на части и затова може да не съм съвсем точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа в пресмятането (приех го като забавна задачка :D ).

Точните данни са следните:

- сегашно разстояние по магистрала(и)те от Президенството до колелото на Аксаково - 436 км - разход за 27 литра = 6.2 л/100

- разстояние преди пускането на магистралите, до кръговото на Атанас Москов - 456 км - разход за 27 литра = 5.9 л/100

- разстояние при начална точка някъде в югозападните квартали на София - 466 км - разход за 27 литра - 5.8 л/100

 

Истината винаги е някъде по средата (между Гогата и Юли) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, разстоянието София-Варна е ~380 км.:

-ако 32 литра е без резервата, при светването на лампата разхода ви е бил 8.43 л./100 км;

-ако 32 литра е с резервата (4-5 литра резерва), т.е. сте изхабили 27 литра, разхода ви е бил 7.11 л./100 км.

И в двата случая разхода е бил доста над 5л/100км :smt032

Към това следва да подчертая, че ти пишеш за посока София-Варна, която е по-икономичната - спускаш Витиня. На връщане разхода със сигурност е бил поне малко по-голям :smt030

 

32 литра е с резервата(а резервата идея си нямам колко е, но надали е повече от 4-5л), а както е написал karst разстоянието далеч не е 380 км(още повече преди 13-14 години, когато магистралата надали е била с по-голяма обща дължина от 100-150 км :-k). В математиката хич(ама хич! :mrgreen: ) не ме бива, но 27 литра за условно казано 450 км(със сигурност са малко повече) и всичкото това пресметнато на ум, се получава 6 без нещо на 100 км. :-k. Поздрави smile159

 

П.П. Миналото лято си засичах 2 пъти разстоянието София-Варна(с отклонението през Златна Панега) и беше към 460 км от врата до врата(разбирай от Военната Академия до Делфинариума).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В математиката хич(ама хич! :mrgreen: ) не ме бива, но 27 литра за условно казано 450 км(със сигурност са малко повече) и всичкото това пресметнато на ум, се получава 6 без нещо на 100 км. :-k. Поздрави smile159...

5.998, което си е 6/100 ;)

 

П.П. Миналото лято си засичах 2 пъти разстоянието София-Варна(с отклонението през Златна Панега) и беше към 460 км от врата до врата(разбирай от Военната Академия до Делфинариума).

Т.е. от табела до табела явно са към 420-430 км :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя опит със 100S. София-Ахтопол точно 500км (по километраж!). Зареждане на тръгване от София и следващо в центъра на Ахтопол - малко след като резервата е светнала постоянно. Това означава около 29-30 литра.... или разход под 6. Това в славните години когато магистралата свършваше в Пловдив. Но пък и пътуването продължаваше повече от 8h ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, smile159.

 

 

Но пък и пътуването продължаваше повече от 8h ](*,)

.:. Откъде ли ми е познато до болка за какво става дума :mrgreen:. Сори за офтопика :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.