Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно каското


Ради

Recommended Posts

Тъй като наближава сключването на Каското, се натъкнах на следните две предложения:

Дженерали оценка 23 500 лв. а Алианц той като колата правела 3 години може ли да я оценят на 15 680 евро и да не се съобразят чак толкова с обезценката.

 

Въпроса, който се поражда в мен е ако настъпи (да чукна на дърво) събитие и трябва да ми се изплати цялата стойност на автомобила дали се въприема застрахователната или се тегли чертата и ти казват вижте сега към момента на настъплането на събитието, Вашата кола струва толкова.....

 

Благодаря предварително за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оценката се взима като основа и от нея се изважда обезценяването, което се смята според времето изтекло от последната оценка. Т.е. ако я направиш в Алианц, ще ползват 15 680 евро като база и от тях ще извадят примерно 3 или 5 месеца (чукам на дърво да не ти трябва), в зависимост колко колко време изтече до събитието. Също така се изважда и всичко, което са ти изплатили като щети от подновяването до събитието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или се тегли чертата и ти казват вижте сега към момента на настъпването на събитието, Вашата кола струва толкова

питал съм за това и е точно така както си написал поне в дзи ,не се лъжи да я застраховаш за много пари те това искат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При застраховане на автомобил в полицата се вписва застрахователната сума към момента. При наличия на щета/ако съм разбрал правилно тоталка/ се изплаща 70-80% от посочената цена и си задържаш колата, или 100% и задържат колата/което не се практикува/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ЗАСТРАХОВАЙТЕ в ДЗИ ,ще ви стопят всичките нервички на света,ако имате малко по-голяма щета от одраскване или счупено огледало!

 

:smt017 точно, но аз си взех каквото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.