Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на кола за части(Нов внос)


Recommended Posts

Въпросът ми е какви опасности крие и как става.

Бих си взел още една талига за части, но искам да ми излезе макс. евтино разбира се без някакъв риск от липса на документи. Харесал съм си една внесена у нас от Австрия/съдейки по стикера за преглед на джама/ Не искам да я регистрирам, а просто да я купя и да я транспортирам на 50 км от София/колата е в София/ - най-вероятно с платформа. Там вече напълно законно ДА МОГА да си я разглобявам или каквото си искам - примерно да гледам кокошки или прасета вътре. Въпросът ми може да изглежда тъп, но - това "нещо" което ще взема има ли нещо общо с КАТ, номера на рама, на двигател и какви последствия може да има за мене, ако случайно бараката е била забъркана в криминални истории и как мога да се предпазя от това, какво да проверя... ако изобщо се хвана да се занимавам....

Това което научих дотук/незнам дали важи за Шкода/ е че ако е бил сменян ДВГ последните цифри на номера на двигателя и на купето ще бъдат различни, но това почти нищо не е.

 

Сори за дългото описание... но може би и аз незная какво искам.. :) Все едно - коментарите са Welcome..:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Предполагам ,че е от автокъща.Ако няма документи за регистрация ,то единствения документ, който могат да ти издадат е фактура.С нея няма да имаш проблеми ,но разбира се рамата и двигателя немогат да се регистрират.С фактурата можеш да правиш каквото искаш с нея,и ако има някакъв проблем може да си търсиш правата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,

горе-долу става ясно как биха изглеждали нещата. А във фактурата сигурно ще трябва да пише номер на рамата и двигателя, защото иначе ако дойдат от полицията на проверка, могат спокойно да кажат че е крадена "т. нар кола" и съответно хем да я приберат, хем да съм заподозрян в смъртни грехове :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.