Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Товарен - 4+1 ?


Baj Vylcho

Recommended Posts

За момента няма.... Чакам да говоря с главната счетоводителка при нас как точно това 4+1 ще мине ДДС-то.... Щото фирмата ни няма абсолютно никакви стоки и материали за превоз, та "Товарен" някак не виждам каква полза ще ни е.... И ако данъчните смятат така.... Май ще се размина с 4х4....

 

това май няма значение, дали имаш стоки за товарене или не???

Според закона ако е товарен или 6+1 всички разходи ти се признават.

питането е става ли за Скаут тази опция????

и за варианта за кола произведена преди 2009???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, нали в малкия талон не са упоменати броя на местата?

В такъв случай се регистрира колата като ВАН 1+1 и в малкия талон пише товарен автомобил. След това се монтират отново седалките и се купува решетка за 242лв от ЕТ и се движите без проблем. Спира ви полицай започва да се заяжда, че колата е товарна, а в нея се возят 5 човека, но му се покзава решетката и се лъже :oops: , че е ВАН 4+1

Ясно ми е, че тези гимнастики са глупави, но държавата ни принуждава да ги правим. Винаги с пътни листове може да се докаже, че един лек автомобил се използва за служебни цели. Не вярвам при вече приет бюджет да има и минимални шансове в промяна на законодателството.

В Капитал преди 2 години имаше статия, че ако държавата се съгласи да признава данъчен кредит за леки автомобили щяла да загуби 60 млн. лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shibumi, за вече внесени и регистрирани коли евентуално могат да се пререгистрират като 1+1 VAN, което е отврат за кола, която се ползва семейно например. Това ми беше предложено като алтернатива, ако искам на тестовия Скаут да му се вземе данъчния кредит. Уточнявам тестовия, защото това значи, че вече е регистриран в България като обикновено 4+1, не е дошъл със сертификата от Чехия и такъв не може вече да се издаде. Съжалявам smile173

 

Това, което се е случило е, че Еуратек и/или Шкода са намерили начин да продават новите коли с възможност за данъчен кредит... Но за старите - според мен всеки поединично се спасява.... :cry: Мисля, че Еуратек не би се занимавала да търси начин да извади сертификат за вече продадена кола - много причини могат да се посочат да не стане - например едва от тази година се предлага тази модификация и не се включват вече произведени коли, а само поръчани - между другото по този начин остават чисти и пред закона - няма измама, ето, преди са продавали колите като обикновени 4+1, но сега производителя е решил да предложи новата модификация и затова има тази опция. Освен това сигурно, ако, евентуално някой тръгне да се занимава ще става дума за доста бюрокрация (при положение, че въобще е възможно) и ще трябва образно казано или да ти го направят като услуга, или да ти треснат една сума, която ще е по-голяма от 1260лв искани за оборудване на нова кола. Принципно и 2500лв да ти поискат до две години би трябвало да си ги избил... и за теб пак да има смисъл...Но не мисля, че ще се навият. Можеш да отидеш на място в Надежда и да питаш, защото иначе все повече става чесане на езици и мисли на глас с малко факти.

 

В случай, че се появи нова информация - ще пиша, но се страхувам, че общо взето с това приключваме темата освен ако някой колега не го направи в действителност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, за последното мнение...

до подобни изводи бях стигнал и аз..:)

остава ни да чакаме... или да се ходи до ЧЕХИЯ .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.