Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избягал от ПТП


kostading

Recommended Posts

Здравейте.

Вчера станах участник в ПТП.

Другият участник в ПТП-то който ме удари странично избяга.

Той ме закачи острани като ми отнесе лявото огледалото, надра двете леви врати, калника и бронята.

Не успях да му запиша номера защото същият караше без светлини.

Извиках КАТ.

КАТ дойде но не написаха протокол за ПТП защото другият участник бил избягал.

Записаха мойте данни, взеха ми алкохолна проба и попълних заявление за издаване на протокол за ПТП.

Също така ме накараха да напиша и обяснение на кариран лист хартия как е станало точно произшествието.

Днес се обадих в КАТ и ги попитах какво става с протокола за ПТП и те ми отговориха че толкова бързо не можело да бъде издаден защото трябвало да има разследване и т.н.

Казаха ми да отида утре при тях да ми издадът служебна бележка че е подадено заявление за ПТП, която да ми послужи пред застрахователите.

 

Каското ми е в Алианц а там срока за регистриране на щети е 5 работни дни.

Сигурен съм че Алианц ще заведът щетата но дали без протокол за ПТП ще ме изпратят в сервиза за ремонт?

Питането ми е ако Алаианц не ме изпратят за ремонт в Еуратек, Кат колко време може да ме мотае с протокола за ПТП?

Колата ми е в гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебната бележка от КАТ ти е достатъчна за да заведеш щета. Като излезе протокола ще го занесеш и него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма инф. за виновния, накарай ги да ти издадат протокол за ПТП срещу неизвестен участник. Нямат право да ти откажат и никакви служ.бележки и заявления не са ти нужни,щом имаш каско.Само се обади на Алианц и им съобщи за събитието. По принцип срока да представиш протокола е 7дни спед датата на издаването му от КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.