Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сух лед? Откъде?


Karaibrahim

Recommended Posts

Преди около 2 часа, както си седях на прозореца и случайно видях как една жрица на любовта от ромски произход и отвори врата на грозната Х5-ца в моята кола... със замах. :smt019 Задната й врата в моята задна врата. След което най-невъзмутимо се качи и си замина докато аз крещях от прозореца. Направи се, че не ме чува. :smt032

Резултатът е една приятна дупка с размер около този на монета от 10 ст. на задната ми лява врата. Нищо необичайно до тук. Лошото е, че Х5-цата й е височка, та дупката е вляво над дръжката за вратата. С други думи точно на нивото на погледа. Супер яко. :smt030

 

Та по този повод искам да изпробвам номера със сухия лед, защото случая е идеален. Напоследък на всеки месец-два си оставям колата да й оправят детайли, заради някой нещастен, нескопосан неможач. Омръзна ми да седя по една седмица без кола и да се возя по мръсни, смърдящи на газ бакшиши.

 

Та, с няколко думи - откъде мога да намеря сух лед в София? :)

 

ПП: Умолявам ви, ако видите нова Х5-ца, черна, хром пакет, много грозни 19ки с рег номер СА2244НМ да й теглите един дълбок ключ на поне 6 детайла! Ще почерпя много! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТГК ТЕХНО - ГАЗ - КООП СОФИЯ

София 1510, ул. Владайска река 12, тел. 029366449; 029366805; 029523826

Производство и дистрибуция на газове

--------------------------------------

"Линде Газ" офиси :

София 1592 адрес: бул. "Искърско шосе" 12 тел: (02) 973 73 02 факс: (02) 973 73 08

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какъв е номерът със сухия лед ? smile111

 

Пък ако знаеш какъв голям ключ имам... :smt017

(някой да не си помисли нещо smile106 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но пак не разбирам - какво мислиш да правиш със сухия лед - да сваряш боята ли? Наистина не зацепвам... Нали има дупка - не драскотина с боя от Х5-цата.. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно дупка, а кръгла вдлъбнатина от ръб на задна врата на Х5... :smt019

 

ТГК ТЕХНО ...

 

Мерси! Ще ги пробвам при наличие на свободно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месер химко газ

Май вече се нарича само Месер България

това е срещу ТЕЦа в Дружба.

http://www.messer.bg/Contact_Our_Sales_ ... index.html

http://bgmaps.com/map.aspx?sid=c5a7d559 ... itsearch=0

Ако трябва повече инфо пиши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас кръглите вдлъбнатини се изкарват със сух лед ли !!! Интересно !

Предния септември в Казанлък падна ужасна градушка ... "Уличните" коли заприличаха на гъз . Интересно защо никой не се е пръскал със сух лед , а всички се шпакловат и боядисват с разни неща... :roll:

Това което се вижда от рекламния клип ми се връзва по-скоро като почистване на повърхността , обезмасляване , сваляне на горния слой ръжда ..., но не и като изпъване на леки вдлъбнатини ...

мое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Правилното клипче е това - http://www.youtube.com/watch?v=D6AZoN0c6lI. Или това -

:) . Не знам доколко е ефективно или е нещо като легенда :mrgreen: .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, но дори и да го изправиш със сух лед, нали отдолу ще останат последствията от огъването на метала... Няма ли да корозира след време и да шурнат ръждиви вадички от това което вече не е вдлъбнатина? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята си е там. Не бойте се. smile113 Ръжда няма да има.

 

Отдавна искам да го пробвам това, сега благодарение на тая коза мургава, имам възможността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята си е там. Не бойте се. smile113 Ръжда няма да има.

 

Отдавна искам да го пробвам това, сега благодарение на тая коза мургава, имам възможността.

 

Другия вариант е да пробваш с вакуум(в бившата пожарна в Гео Милев я предлагат тая услуга), че тва с леда ми се вижда малко та*ак работа :roll:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да пробваш първо "козата"...Не ми се вярва да е била чааак толкова мургава пък ...Все пак е била с BMW. Наверно си бил бая афектиран като си гледал през джама ...

Тия мургавелки ходат доста често на солариум и наистина отдалеч бият на ромки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ама за тъпостта им не ми се коментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво ама тоя сух лед няма как да ти помогне ...! Няма ли китче да замаже положението не става.

 

ПП: В този линк към видеото има един коментар, който напълно подкрепя мнението ми "There is not one conclusive video that demonstrates the dry ice method being successful. I am a 17 year professional paintless dent removal tech and again, the dry ice method simply does not work. It's just a myth."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля че няма да стане ноооо знам ли

 

хайде сега за непросветените да поясним какво е сух лед

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% ... 0%B5%D0%B4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще го покажа на каско полицата си. :) Просто искам да видя дали сам мога да го оправя, пък и това е една идеална възможност да видим дали действа митът за сухия лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайки клипчетата стигам до извода, че операцията не е лишена от логика. Това обаче би сработило само при "плавна" вдлъбнатина, без остри ръбове ("пречупвания") и без гаранция за състоянието на покритието.

smile188

ПП: Преди два дена правих подобна операция, ама с пластмасова купа и с "обратен" ефект. Дъното беше издуто фабрично навън. Загрях я на котлона, прибрах дъното и изчаках да изстине. Операцията беше напълно успешна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И тъй - митът за сухия е реланост всъщност, т.е. можете да извадите вдлъбнатина със сух лед, но... краткотрайно.

Изпробвах техниката със сухия лед в няколко различни вариации - в центъра на вдлъбнатината, само отстрани на вдлъбнатината, навсякъде. Стигнах до един извод от всички опити - когато се охлади доволно, вдлъбнатината излиза идеално. НО, връщайки се към амбиентна температура, металът отново се деформира. smile011

Методът е перфектен, ако може да се бръкне от другата страна на вдлъбнатината и да се задържи контра след като излезе, но при мен и двете вдлъбнатини са на места където ламарината е двойна и не позволява. При мен сухият лед не свърши работата.

Странични открития за сухия лед, които направихме: държи -64 градуса след 48 часа в проста хладилна чанта, 5кг сух лед се изпаряват за около 4 дни, шише кола се замръзява за около 10 минути оставено върху купчината с леда, сухият лед прави чудесни димни ефекти, особенно ако се пусне в гореща вода, сух лед + топла вода + пластмасово шише = доста, доста зрелищна експлозия, сух лед + кола (бира, сода, фанта и тн газирани напитки) = 3-5 метра фонтан. С други думи - детска радост! smile113

Скоро и снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки:

 

забравих да кажа, че и с нагряване пробвахме:

1675403803.JPG

 

ей това е леда, пипа се само с ръкавици (дебелички) иначе ще си смените отпечатъците на пръстите:

1031854130.JPG

853452576.JPG

 

и накрая малко детска радост:

145660111.JPG

727992432.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A може ли според теб да извади малка вдлъбнатина на пластмасова броня (спойлер) , направо отвън без да се загрява отвътре ? Дали и пластмасата умее да "излиза" като метала !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A може ли според теб да извади малка вдлъбнатина на пластмасова броня (спойлер) , направо отвън без да се загрява отвътре ? Дали и пластмасата умее да "излиза" като метала !

 

Честно казано, съмнявам се да стане с пластмаса. Ако има откъде да купиш сух лед, пробвай. Не е скъп, пък и винаги после може да си направиш заря от пластмасови шишета с остатъка... smile170

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A може ли според теб да извади малка вдлъбнатина на пластмасова броня (спойлер) , направо отвън без да се загрява отвътре ? Дали и пластмасата умее да "излиза" като метала !

 

Според мен не. Пластмасата от студа става чуплива, т.е. по-вероятно да се счупи отколкото огъне. Пластмаса се изправя с нагряване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A може ли според теб да извади малка вдлъбнатина на пластмасова броня (спойлер) , направо отвън без да се загрява отвътре ? Дали и пластмасата умее да "излиза" като метала !
Димоне,не се занимавай!Нищо не си личи!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.