Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нещо в задното окачване, накладки или нещо друго?


petar_kir2000

Recommended Posts

Здравейте,

 

От около месец, два чувам свирене в задната част на колата(мвероятно като стържене на дискове), но само когато ми се налага да извършвам маневра назад. Когато се движа напред няма никакъв шум. Колата ми е Skoda 1.9 SDI,2003, на около 90к. Задните спирачки не съм ги сменял, но "майсторът" ми каза, че има още живот в тях. А дали е вярно - не знам как да проверя.

От какво е този шум? Ще бъда благодарен, ако някой сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Предположение без да казвам че съм прав. Накладките до към 150-180к няма какво да ги гледаш. Но понякога се замърсяват и затова издават неприятен звук. Ако имаш доверен човек монтьор го помоли да ти свали задните барабани и да издуха хубаво с въздух накладките и целият механизъм като цяло. На доста хора е помагало надявам се и при теб да свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велики сте! =D>

Това и се оказа причината - замърсяване от изтърканото феродо. Разминах са само с остъргване и почистване.. Ура!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че колегите ти помогнаха да решиш проблема.

 

Темата вече е завършена!

 

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.