Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отключване на колата през GSM


bega4kata

Recommended Posts

знаете ли го този номер

Примерно ако си заключиш ключовете в колата,може да набереш жена ти в къщи и тя с резервното дистанционно,като го натисне може да ти отключи колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го слушах за входната врата за вкъщи.За кола не съм чувал да има.А иначе става с СМС,през интернет,с обаждане и всякакви други комуникативни устройства smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изпробвано е бе

остави 1 приятел до колата,отдалечи се кооолкото искаш и го набери по тел.После докато си говорите натисни алармата и ще видиж smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chavdarlk-пак не вярваш

виж хората дето ме познават /M0rGaN/ ,не се съмняват в това което казвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стоплям сега - това наистина дали е майтап... Но - да се изходя и аз по темата... Това беше дискутирано отдавна. На теория няма как да стане. На практика (големо съм теле) съм го пробвал и пак не става (то и няма как да стане де).

Друг е въпросът, че (С ПОДХОДЯЩО УСТРОЙСТВО, монтирано в автомобила) при мен става. Мога да звънна на един номер (това е "колата") и да изпратя тонално разни кодове и команди и да угася колата от дистанция или да я отключа без ключ.

:smt034 Верно, че го внедрих малко след дъжд качулка (след като ми я откраднаха), но все пак е голямо удобство (и сигурност)

Другата ф-я на устройството е, че колата също ми звъни, когато има интервенция по нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби-на нашите Октавии не става,но на повечето аларми,дори и заводски става

Снощи след кафето пробвахме на 2 бмв-та е46,опел вектра а,а 4,

на вектра б 2001 не стана и на моята не стана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика (големо съм теле) съм го пробвал и пак не става (то и няма как да стане де).

 

И аз освен да се призная за теле :mrgreen: - днес, докато чаках пред ендокринологията баща ми, пробвах въпросния пиниз(звъннах си на втория телефон, вдигнах го, оставих го на таблото и се отдалечих на десетина метра и натиснах дистанционното) и нищо - КултУРА ми Янко, ако мога така да се изразя smile168.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика (големо съм теле) съм го пробвал и пак не става (то и няма как да стане де).

 

И аз освен да се призная за теле :mrgreen: - днес, докато чаках пред ендокринологията баща ми, пробвах въпросния пиниз(звъннах си на втория телефон, вдигнах го, оставих го на таблото и се отдалечих на десетина метра и натиснах дистанционното) и нищо - КултУРА ми Янко, ако мога така да се изразя smile168.

 

 

Не варкай бе. Ти след идущата събота ще можеш спокойно вече да си звъниш на колата (даже вече мога да ти кажа номера на примата :D ) и да си я правиш каквото си поискаш. А ако се затъжиш - ще ти кажа и как тя да ти "чукне една шайба" smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не сте се отдалечили достатъчно

smile091 може и така да е

днес пробвах на 2 клиентски коли и не става :oops: :oops: :oops: :oops:

Може би зависи от алармите,има някои се активирали от трупката на станцията на бакшишите-това моите бакшиши са ми го казали.Нека и други колеги да пробват,че май се изложих тоя път smile181 smile036

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не сте се отдалечили достатъчно

smile091 може и така да е

днес пробвах на 2 клиентски коли и не става :oops: :oops: :oops: :oops:

Може би зависи от алармите,има някои се активирали от трупката на станцията на бакшишите-това моите бакшиши са ми го казали.Нека и други колеги да пробват,че май се изложих тоя път smile181 smile036

Не си се изложил това е дискутиратно и по други форуми.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не сте се отдалечили достатъчно

smile091 може и така да е

днес пробвах на 2 клиентски коли и не става :oops: :oops: :oops: :oops:

Може би зависи от алармите,има някои се активирали от трупката на станцията на бакшишите-това моите бакшиши са ми го казали.Нека и други колеги да пробват,че май се изложих тоя път smile181 smile036

Не си се изложил това е дискутиратно и по други форуми.... :)

ще продължа с опитите още малко smile177

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме накарате да го пробвам и на моя (новопридобит :)) Ford Focus :)

Въпреки че ми се струва невъзможно да стане - телефонът предава и приема вълни с честота, отговаряща на звука - приблизително от 20hz до 20khz (не съм много сигурен, какъв им е обхвата). Алармите на колите сигурно ползват други честоти, които не могат да бъдат предадени по телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става , става ... Зависи обаче от екстрите на телефона . Може вашия да не поддържа тази функция. С моя става .

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще продължа с опитите още малко smile177

намерих ето това

излишно е (погледни коментарите по надолу) :)

и още нещо след каратка консултация с Жоро ( Поморииския )

1во Диатанционното на колата излъва радиочестота в рамките 300-400мхц

2ро За да стане предаване на радиочистотния кодриран сигнал телефона трябва

да има 1во приемник и после предавател на този сигнал => нестав а :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

m-r M0rGaN,

съществува и така нареченото явление индуктивна модулация. Навярно не си чувал за него . При него не винаги са необходими приемник и предавател.

Когато двата предавателя - в случая телефона и ключът (алармата) на колата са в близост се получава интерференция на вълните, при което не е изключена и модулация.

Защо след като си зад компа понякога чуваш идването на повика на gsm - а си , да не би да имаш приемник в компа , а ?!!! :)

При мен това явление работи , обаче само на отключване .Не мога да си обясня защо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

m-r M0rGaN,

съществува и така нареченото явление индуктивна модулация. Навярно не си чувал за него . При него не винаги са необходими приемник и предавател.

Когато двата предавателя - в случая телефона и ключът (алармата) на колата са в близост се получава интерференция на вълните, при което не е изключена и модулация.

Защо след като си зад компа понякога чуваш идването на повика на gsm - а си , да не би да имаш приемник в компа , а ?!!! :)

При мен това явление работи , обаче само на отключване .Не мога да си обясня защо!

edit: Експеримента доказа че това е абс невъзможно

но понеже никога не казаваи никога колега сподели с какъв телефон си направил

теста .... ( аз с Nokia 6500 и Nokia 6680 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко теория

Интерференция във физиката с това понятие се обозначава усилването или отслабването на вълните (звукови, светлинни, електромагнитни, всякакви), когато си взаимодействат 2 или повече вълни, отговарящи на условията за монохроматичност и кохерентност. От значение е и вълните да се намират в една и съща част от пространството, за да могат вълните да си взаимодействат. Интерференцията се описва като явление, при което в резултат на наслагване (но не и сумиране) на 2 или повече вълни, се получава увеличение на амплитудата на резултантната вълна в някои точки и намаление в други. При интерференцията се образува така наречената интерферечна картина. Тя е устойчива във времето, при определени условия (само ако вълните се създават от източник/ници, който/които не спира/т да трепти/трептят по един и същ начин) и представлява редуване на интерференчни максимуми и интерференчни минимуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с отключването на автомоила през GSM ми се вижда абсолутно невазможно ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.