Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с оборотите...


pitbull_

Recommended Posts

Здравеите. искам да питам за промяната на оборотите почна да ми го прави преди месец някаде сутрин като е студена оборотите играят нагоре надоло от 800 900 до 1000 1100 като загрее спира да прави проблеми... искам да питам някои имал ли е такъф проблем и какво е ре6ението за него колата е фабия 1.9 TDI 101кс. 2001г.

 

Поздрави на всички... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , предполагам че става въпрос за ATD мотор , помпа- дюза . Съветвам те да отидеш на диагностика и да ти проверят т.нар. "компенсация на дюзите" . Това се прави на работещ двигател , и за всяка помпа -дюза мотор е различна . Та докато работи мотора се гледат едни цифри които варират от - Х до +Х примерно и дюзата не трябва да ги превишава . Друго което можеш да направиш е да погледнеш горивото във филтъра за наличие на масло , ако има смени си уплътненията на дюзите . И не на последно място проверка зацепване на ангренажа ,но не на око а със контртите за валовета горе и долу . Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за цифрите е ясно какво се гледа,но как да гледа във филтъра за масло.Ако изтърват о пръстените на дюзите,нафтата ще отива в маслото и колата няма да пали след като е престояла повече от няколко часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото в горивния филтър може да види като източи филтъра от пробката отдлу, в една чаша . Ако няма записана грешка по управлението на дюзите , без сваляне ми се струва на дюзи няма да мине , да огледа и леглата на дюзите в главата . Пожелавам му да мине с най-малко рзходи и главоболия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък имам запазен час в сервиз на шкода пловдив че нешто ми се струва и че не върви ама може само да ми се струва и ще я погледнат ще пиша от какво е било провлема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.