Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стоп светлини


yohi

Recommended Posts

Пиша тази тема за да споделя и да не се чуди някой като мен 2 дни какво му е.

Забелязах от няколко дни че на третия стоп ми светят крайните 3 диода от двете страни. Светят по слабо от колкото при натиснат стоп. Всичко това естествено докато е на контакт колата или е запалена.

post-167-13845307221_thumb.jpg

Почнах да се чудя от къде идва проблема.

Докато не открих че И ДВАТА ми стопа НЕ светят. Разглобих, видях че крушките са изгорели. Слава богу не е нещо сериозно.

Та да знаете когато ви изгорят и двата стопа ви светят двата края на третия стоп smile159 .

Карал съм така няколко дни (а много мразя някой такъв) и да ме извиняват всички на които съм създал неудобство (едва ли някой от тук ме е засичал но еи така..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази връзка между крушките на стоповете и третия стоп ми се вижда много странна :-k .

Фабията не предупреждава ли за изгоряла крушка на стоповете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята НЕ за съжеление

 

Пробвай - махни си крушките на стоповете да видиш дали няма да стане така. Но щом имаш сигнализация на таблото може и да НЕ.

Казвам ти сложих 1 здрава крушка и изкасна , махнах я и светна. Една крушка е достатъчна за да не свети третия стоп. Друг е въпроса как и двете изгоряха по едно и също време или в рамките на няколко дни.

 

Явно така си е направено. Нещо като мигачите (мигат по бързо когато има изгоряла крушка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна индикация е доста неефективна - вътре в колата не може да се разбере за изгорялата крушка...

От друга страна ти си го забелязал все пак, макар и със закъснение - значи има някаква полза :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега yohi,

 

Много полезна тема, благодаря ти за споделеното.

Фабията няма индикация за изгоряла крушка (поне моята-уж РС :) ), което си е неудобство.

 

От друга страна пък-можем да си слагаме каквито си крушки искаме без това да се отрази на компа- колегата bega4kata сложи други габарити и след 4,5то светване му дава грешка за изгоряла крушка :) !

 

(Имам бус Ивеко 60Ц18-италиянска му работа с борд комп (като на фиат стило е), онзи ден ми изгоря габарит преден ляв на тавана.(декоративните които са на самата "туба")

Компа ми изписа-checк front left top light!- СТИГА БЕ? :smt017 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъъъммм италянска работа. Евала

 

По въпроса с моите изгорели крушки. Всичко е оправено и си свети норлано - не забелязвам странности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.