Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с двигател 1.9tdi 90hp


todor

Recommended Posts

преди няколко дни се сдобих със шкода Октавия 98г.Всичко беше както трябва.Колата изглежда като нова,двигателя работи перфектно а и всичко останало.Прибрах се в къщи,загасих я.След около две минути реших да я запаля отново и в момента в който двигателя заработи започна да подскача и да се чува чукане.Веднага я загасих и опитах да запаля отново.Проблема вече го нямаше и колата онтново си работи добре.Това същото нащо след това се случи още няколко пъти.Та въпроса ми е,някой имали си представа за какво става въпрос.Ще ви бъда блгодарен ако някой помогне,защото е много гадно още на същия ден да имаш проблем със новата си придобивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eee,така от разтояние.....

не може да се каже езобщо със сигурност

отиди при майстор

от кой град си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, да не би в началото при запалване да му притропват повдигачите и ние да си мислим веднага маховик и т.н.

 

Силно ли е чукането или слабо. И наистина - от къде идва - от двигателя (или маааа-а-а-алко в дясно от него - до скоростите)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви повдигачи бе хора.Казвам ви че целият двигател подскача.Доколкото от къде се чува чукането,не мога точно да определя защото е толкова гадно,че я загасям веднага щом го направи това нещо.Не искам да ви обърквам но имам чувство че се бърка реда на запалването.поне така ми звучи,но все пак вие колеги имате повече опит със тези коли и затова се допитвам до вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към pesho_b :

 

не са свещи понеже ефекта се е проявил и на топло - 2 мин след загасяне на мотора.

 

към todor :

 

едно предположение само : чувал съм че тези двигатели късат болтовете на маховика-съединител - демпфер . Може в някой "предишен живот" да е скъсал болт и "някой" да не го е намерил при евентуален ремонт. Така че защо да не си дрънчи от време на време по коляновия вал , а ?!!!

Какво друго би могло да дрънчи периодично - когато си иска !!!

 

а и още нещо кажи - винаги ли чука след като запалиш ( след старт) или някога се получава и по време на движение , след като мотора вече е "пуснат"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тампони на двигател или има една планка отдолу която държи двг тя е с два болта и ако някой от тях се поразвил яко тропане и тресене пада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай работата на цилиндрите.Имах същия проблем с Пасата,тресеше защото едната дюза работеше от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това разтрисане на двигателя и чукането, което се чува в този момент се получава само при запалването на двигателя,а не след това или по време на движение.Днес ми го прави по-рядко,въпреки,че я палих и гасих нарочно сигурно около 20-30 пъти.Единият път когато го направи това нещо,нато че ли чух шум,като от стартера или по точно бендикса,но това не може да предизвика тези вибрации на двигателя.Започвам да си мисля,че нещата са комплексни.Не изключвам вероятноста и да е съеденител,но нямам никакви оплаквания от него,даже мога да кажа че работи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това разтрисане на двигателя и чукането, което се чува в този момент се получава само при запалването на двигателя,а не след това или по време на движение.Днес ми го прави по-рядко,въпреки,че я палих и гасих нарочно сигурно около 20-30 пъти.Единият път когато го направи това нещо,нато че ли чух шум,като от стартера или по точно бендикса,но това не може да предизвика тези вибрации на двигателя.Започвам да си мисля,че нещата са комплексни.Не изключвам вероятноста и да е съеденител,но нямам никакви оплаквания от него,даже мога да кажа че работи перфектно.

 

Кажи от къде си, пък може да се съберем няколко кухи лейки да видим колата и да помислим над проблема! Знаеш - повече хора, повече очи и уши - по...детайлно възприемане на проблема... И надявам се - по-бързо разрешаване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли някаква вероятност бендикса да не се връща до край понякога.Тогава се засрещат забите на маховика и бендикса.На времето имах подобен проблем с ладата.Целия стартер замина в коша,докато загаса двигателя.Все едно го бях пуснал в мелница.С новият стартер понякога пак засяда,но вече парен каша духа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от стара загора съм

На мен този феномен ми се е случвал 2-3 пъти за 3 години и 3те пъти колата беше под голям наклон.Тресенето е мн.особенно и беше само докато работеше стартера ,но и 3те пъти въртях повече от нормалното.

Ако разбира се говорим за същото ,усещането е все едно мотора е без тампони и ще падне.Аз лично реших че се е получило от детонации,и незнам, защо го свързах с наклонената кола и не съм се замислял повече.При мен обаче това е така да се каже инцидентно т.е на година по веднъж-карам я от 3 год. :smt030

Сега се сещам че на същото място ,т.е на същия наклон пикасото на зет ми направи същото друсане.

П.П само да кажа че при мен чукане нямаше .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ли връзка би могъл да има наклона !!!? Или "G" или маслото бяга от мястото си ...

А може би и оЩе неЩо ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което написах последно е повече към колегата които е направил извод че не мога да различа бензинов от дизелов двигател.Ако съм засегнал някой който наистина е искал да помогне се извинявам.Странното е че всички мнения спряха изведнъж след направените от него изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което написах последно е повече към колегата които е направил извод че не мога да различа бензинов от дизелов двигател.Ако съм засегнал някой който наистина е искал да помогне се извинявам.Странното е че всички мнения спряха изведнъж след направените от него изводи.

 

Здравей Тодоре,

аз съм колегата , който е правил изводите :) , ама нещо не си ме разбрал правилно. Не съм искал да те засягам изобщо...Имах предвид да не би това да е първата ти дизелова кола и поради това да не ти е обичайно...Аз например съм имал 10-на бензинови коли преди това и след като се качих на 1,9ТДИ-ПД (първия дизел) ми отне около година време докато се примиря (свикна), че тези звуци са нормални... :mrgreen:

Не се сърди !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile135

И сега след като стана ясно че всички са с добри намерения, искам да те помоля да споделиш като има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.