Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Roomster 1.9 TDI


angel0625

Recommended Posts

Здравейте. От Септември 2008г. съм собственик на Роомстур 1.9 TDI. Страхотен автомобил. Поздравявам всички който са направили този избор. Колата е на 4100км, има две неща който ме притесняват:

1. Сутрин когато температурите са ниски, при завъртане на контактния ключ се чува нехарактерен звук от помпата която се намира в резервоара. Това ме притеснява. Досега съм зареждал гориво само от бензиностанций на Лукойл и ОМВ. Ходих в сервез, опитаха се да ме баламосват.

2. Колата загуби около 300 ml. охлаждаща течност. И за това ходих в сервиз, пак ме баламосаха, било нормално при новите автомобили и ме посъветваха да долея антихриз.

 

Кажете някой сблуствал ли се е с подобни проблеми? Дайте съвет какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, че нивото на охладителната течност се е смъкнало малко. Внимай с доливането на антифриз, той винаги е в съотношение с вода, а без нея няма как да се охлагжа двигателя.

Какъв е този нехарактерен звук? При завъртане на ключа ли се чува или при отваряне на шофьорската врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега привет.Моята красавица има същия характер относно прошумяването.Имам я от декември 2008 и е със 1.4 дизела-на 1500км е.

И при мен при подготовка за палене /особено когато не е палена доста време/ първоначално се чува особен звук като от сработване на някакъв "сух" агрегат или като леко пристъргване за кратко време.А иначе няма никакъв проблем-пали като нова и безотказно:)

По принцип това не ме притеснява а и не съм забелязал да се отразява на каквото и да било друго-явно е нормално..пък и звука не ми се струва като "проблемен" а по-скоро като по особено конструктивно решение..

 

П.С.Аз лично не мога да констатирам откъде точно идва но е по скоро откъм двг...но не е изключено и откъм резервоара да е.

Поздрави.Жоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От Септември 2008г. съм собственик на Роомстур 1.9 TDI. Страхотен автомобил. Поздравявам всички който са направили този избор. Колата е на 4100км, има две неща който ме притесняват:

1. Сутрин когато температурите са ниски, при завъртане на контактния ключ се чува нехарактерен звук от помпата която се намира в резервоара. Това ме притеснява. Досега съм зареждал гориво само от бензиностанций на Лукойл и ОМВ. Ходих в сервез, опитаха се да ме баламосват.

2. Колата загуби около 300 ml. охлаждаща течност. И за това ходих в сервиз, пак ме баламосаха, било нормално при новите автомобили и ме посъветваха да долея антихриз.

 

Кажете някой сблуствал ли се е с подобни проблеми? Дайте съвет какво да правя?

 

За антифриза-няма да се плашиш и аз в началото (някъде към 4000 км забелязах че нивото на антифриза е леко поспаднало) долях към 200 мл. и след това нивото застина (сега съм на 20к). Не знам каква е тази логика да губи течност новата кола но май е така. Звука от подкачването на горивната помпа си го чувам и аз при контакт и също няма никакво мяст за притеснение. Карай си Румстъра и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Шума е когато се подготвям да запаля двигателя. Мой познат има Пасат4 със същия двигадел и този шум го няма.

А като автомобил е страхотен. Страхотна динамика на мотора, стабилен, комфортен. Не ми се слиза от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При Октавия 2 с 1,9 TDI нещата са горе долу същите. При даване на контакт се чува шум от ел.двигател откъм моторния отсек , докато трае подгряването . Другия звук от подкачващата помпа в резервоара е съвсем лек и не се чува при работа на мотора. В края на миналото лято също долях 200мл антифриз, после се стабилизира нивото . Сега съм на 19 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на моята фабия 1.9 тди и изчезна антифриза , и бях на дълъг път, случаино отворих капака да си долея чистачките и видях че няма антифрис и си купих и долях от този които е готов за употтреба,даже беше друг цвят ама...а при палене чувам едно като стържене, нормално е споко =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на моята фабия 1.9 тди и изчезна антифриза , и бях на дълъг път, случаино отворих капака да си долея чистачките и видях че няма антифрис и си купих и долях от този които е готов за употтреба,даже беше друг цвят ама...а при палене чувам едно като стържене, нормално е споко =)
Ти май си му ..ал м.м..а на антифриза!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на моята фабия 1.9 тди и изчезна антифриза , и бях на дълъг път, случаино отворих капака да си долея чистачките и видях че няма антифрис и си купих и долях от този които е готов за употтреба,даже беше друг цвят ама...а при палене чувам едно като стържене, нормално е споко =)

 

Смени си антифриза ако не си долял G12 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Шума е когато се подготвям да запаля двигателя. Мой познат има Пасат4 със същия двигадел и този шум го няма.

А като автомобил е страхотен. Страхотна динамика на мотора, стабилен, комфортен. Не ми се слиза от него.

 

Да не се чува-все едно наливаш вода в бутилка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Абе момчета тая водна система доста трудно се обезвъздушава. Да не мислите че в завода всяка кола ще е остават по половин час да работи че да се обезвъздуши както трябва. Затова всеки като покара известно време му пада малко нивото. След като доллете един път вече няма проблем. А шумовете, които чувате са горивната помпа, подгрев, ел. блок за управление ( специална вакумна система ) и разни други. Караите си колите и им се радваите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе момчета тая водна система доста трудно се обезвъздушава. Да не мислите че в завода всяка кола ще е остават по половин час да работи че да се обезвъздуши както трябва. Затова всеки като покара известно време му пада малко нивото.
:smt017 и при мен така се получи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.