Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с някаква лампичка на таблото !


deluX

Recommended Posts

Ето я въпросната индикация на таблото.... на Шкодата

1921251825.JPG

 

Видях в книжката на колата (която е на италиански) и доколкото можах да си преведа с онлайн речниците, лампичката е за някакъв контрол на електронното охлаждане на двг. :x

 

помагайте.. и кажете дали може да се кара така :?

 

П.П. един майстор ми кажа, че било за смяна на въздушния филтър и аз го смених веднага, но лапата не се махна :x .. :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е индикация за проблем в моторната електроника. Трябва да се види с тестер.

На мене в книгата ми пише че има дефект в системата за контрол на ауспохови газове.Така че бегай в сервиз.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц тц тц тц, а колата е само на 1900км :( !

Бягай на диагностика както казват колегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега аз без да разбирам много,много, но с много опит с тази лампичка, макар и на служебното Пежо Бийпър, да си споделя опита. Първо, да чукна на дърво на Фабията да не го направи,че...

 

Хубаво е да се отиде на диагностика,но... Не се притеснявай от лампичката. Универсално за всички коли тя значи едно и също. Ако погледнете книжките на 5 различни модели/марки коли ще видите, че навсякъде я пишат за различно. Лампичката е контрол на всичките видове датчици по двигателя. В Бийпъра примерно я пише,че щом свети има замърсяване на някой датчик/филтър. На новите коли светва главно, заради грешки в компютъра, което се оправя за 5 минути. На Бийпъра светна на 80 км. ( smile001 ) и вече е на 1100 на вън не е ли повече от 2 градуса не гасне :smt032 Но едно за лампичката е сигурно: не е опасно да се кара така. Това показва някаква лека неизправност, но нищо фатално. Само да спомена, че тази лампичка и мига. Вече започне ли да мига-моментално в сервиза,че ... На автомобили на повече километри тази лампа показва проблеми в катализатора,ламбда сонда и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... не е опасно да се кара така. ...

 

Не е опасно, но не е и препорачително! Щом свети значи двигателя работи в авариен режим, т.е. със стойности зададени от завода производител гарантиращи нормална, но в никакъв случай и оптимална работа. Освен повишения разход и намалената динамика най-вероятно има и други "екстри" въврящи в комплекта. А яелта е да ти позволи да стигнеш до сервиз а не да те остави на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Имах и аз такъв проблем с моята Шкода - на 3-4 000 беше. Колата ти е бензинова нали. Е тогава вероятно това е дефектна горна ламбда сонда!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Колата ти е бензинова нали.

 

Като гледам оборотомера хич не е бензинова :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи лампата свети за дреболии, но има и неща които са сериозни. Желателно е при светване да с провери при първа възможност, за да не се стигне до по сериозни проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.