Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

темпомат


angel

Recommended Posts

здравейте колеги съфорумци

Отскоро съм собственик на шкода и имах някои проблеми с колата но благодарение на хубавия форум успях да се справя с проблемите.Благодаря на всички и за бързите отговори.Имам един такъв въпрос а именно може ли да си направя темпомат на моята кола фабия 1,4 мпи.За дизел разбрах че може но за бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Съвсем наскоро някой писа, че го е правил. Ползвай търсачката. А още по-лесно обади се в ЕТ и питай колко струва доставка + монтаж. Така ще имаш и гаранция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си монтирах в края на миналата година темпомат. За по-маломощните двигатели ми казаха в ЕТ, че са фабрично ограничени да им се сложи темпомат. На 1,4 (това MPI нищо не значи, защото всички са MPI) би трябвало да става, но по-добре първо провери, за да не се прецакаш. За Фабия 1 цената ми беше около 168 устройството и около 100 лв монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези момчета от ЕТ-то неможаха да ми отговорят дали може или не на този мотор да се сложи темпомат.За втори път немогат да ми отговорят на въпрос.Разочароваха ме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фабия 1 или 2 става въпрос?

Ако е за 2, предполагам че разликите между Фабия 2 и Румстър са минимални и няма да имаш проблем да си сложиш темпомат.

Аз съм с Румстър 1.4 MPI и имам темпомат, ама моя го поръчах когато поръчвах румстъра, а не допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едната ми Fabia I 1.4 16v (101bhp) сложих преди няколко години и няма никакви проблеми. Цената с монтажа беше ~170 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли значение оборудването на колата за темпомата понеже неговата е много "сток" с врътки на стъклата и централно даже няма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активирането на темпомата е през ECU-то а то е стандртно, т.е. не зависи от оборудването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли значение оборудването на колата за темпомата понеже неговата е много "сток" с врътки на стъклата и централно даже няма....

 

Зависи от ECU. Има само един модел на който не става. Трябва ECU да е 6Q0 или 6Q1, но не 6Q2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега може ли да слага такова нещо, да каже колко и как, нося му я, плащам, после даже черпя и си взимам колицата?

Fabia 1.2 HTP комби 2005та....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Купих си лост от ауто плюс за 66лв. и поръчах от аутотрейд кабела за 69.00 и почнах да сглобявам нещата.

колега някакъв оргинален номер на кабела можеш ли да ми кажеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.