Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Катализатор


коко

Recommended Posts

Здравейте, катализатора е сдал багажа но нов е доста скъп, колата е 1.2 64к.с, с две ламбда сонди една преди и една след него.Кое е най-правилното решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60-90 лв ще ти струва въпросната манипулация,ако решиш да си возиш катализатора в багажника но има варянт да ти излезе 0 лв. при положение го оставиш на човека дето ти демонтира старият катализатор,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш резонаторно гърне или избушваш катала и караш така. Само че от време на време ще ти светка индикацията за моторна електроника , което не е болка за умиране :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Bosal имаш предвид тия катализатори които ги водят универсални ли ?

Ако някой от вас е слагал катализатор моля да ми каже какъв точно е сложил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е редно да се маха катализатора? Нали знаете каква му е ролята? Ами ако всички го подкарат така?

 

Ами те всъщност всички карат така, само че ти явно не го знаеш това ;) Все пак сме в България, що да си купуват хората нов катализатор като могат да избушат стария че и да им дадат 60лв за него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно че за нов оригинален и дума не става но исках някакво приемливо решение на въпроса а иначе че няма да е евро 4 то е ясно при положение че ние сме БГ 4 няма как катализатора да ми е евро4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е редно да се маха катализатора? Нали знаете каква му е ролята? Ами ако всички го подкарат така?

 

Ами те всъщност всички карат така, само че ти явно не го знаеш това ;) Все пак сме в България, що да си купуват хората нов катализатор като могат да избушат стария че и да им дадат 60лв за него...

 

Разбира се че знам. Искам да кажа, че да замърсяваш безогледно за да спестиш 60 лева е кофти. Целта на поста ми да избегна обиден, агресивен или натрапчив тон, което пък от своя страна води до това да звучи наивно....Искам да кажа, че да замърсяваш безогледно за да спестиш 60 лева е кофти.

Знам и други, нелицеприятни истини....но нали от някъде трябва да се започне....ако при всяка мизерия си мълчиш, то те (мизериите) растат прогресивно

Ще се опитам да дам пример....(Съжалявам че малко разводнявам темата)....

Като видиш някой, че си хвърля боклуците на земята, ако директно му кажеш ...."Ей, що се правиш на свиня, бре...." ...или нещо подобно ответната реакция е също агресивна.....не срешу действито което правиш... а срещу теб. Човека веднага се нахвърля да "си върне", с едни или други действия според интелекта си....и постъпката му, срещу която реално си възразил остава встрани. И като резултат нищо не постигаш.....Човека не се замисля за действието си, и пак го прави....

Ако обаче просто отидеш, вземеш боклука и бавно го хвърлиш в кошчето без да кажеш нищо....ефекта е поразителен в 90 % от случаите.

За съжаление не мога да платя на всички да си сложат катализатори (макар че много ми се иска да съм толкова заможен), но мога да ги помоля ДА СЕ ЗАМИСЛЯТ.

Та това е....

 

Поздрав и успешен ден..

ПС. Смятам, че света е балансиран, и някак си нещата се обръщат така, че рано или късно лошите постъпки се обръщат срещу теб...примерно човек може да се разболее от астма вследствие на замърсения въздуха например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е редно да се маха катализатора? Нали знаете каква му е ролята? Ами ако всички го подкарат така?

 

Ами те всъщност всички карат така, само че ти явно не го знаеш това ;) Все пак сме в България, що да си купуват хората нов катализатор като могат да избушат стария че и да им дадат 60лв за него...

 

Разбира се че знам. Искам да кажа, че да замърсяваш безогледно за да спестиш 60 лева е кофти. Целта на поста ми да избегна обиден, агресивен или натрапчив тон, което пък от своя страна води до това да звучи наивно....Искам да кажа, че да замърсяваш безогледно за да спестиш 60 лева е кофти.

Знам и други, нелицеприятни истини....но нали от някъде трябва да се започне....ако при всяка мизерия си мълчиш, то те (мизериите) растат прогресивно

Ще се опитам да дам пример....(Съжалявам че малко разводнявам темата)....

Като видиш някой, че си хвърля боклуците на земята, ако директно му кажеш ...."Ей, що се правиш на свиня, бре...." ...или нещо подобно ответната реакция е също агресивна.....не срешу действито което правиш... а срещу теб. Човека веднага се нахвърля да "си върне", с едни или други действия според интелекта си....и постъпката му, срещу която реално си възразил остава встрани. И като резултат нищо не постигаш.....Човека не се замисля за действието си, и пак го прави....

Ако обаче просто отидеш, вземеш боклука и бавно го хвърлиш в кошчето без да кажеш нищо....ефекта е поразителен в 90 % от случаите.

За съжаление не мога да платя на всички да си сложат катализатори (макар че много ми се иска да съм толкова заможен), но мога да ги помоля ДА СЕ ЗАМИСЛЯТ.

Та това е....

 

Поздрав и успешен ден..

ПС. Смятам, че света е балансиран, и някак си нещата се обръщат така, че рано или късно лошите постъпки се обръщат срещу теб...примерно човек може да се разболее от астма вследствие на замърсения въздуха например.

 

Ех, защо повече БЪЛГАРИ не са като теб?

Мога да кажа само едно - smile107 smile119

Аз съм на същото мнение и постъпвам точно като теб и резултата е - изумени минувачи! То е като да дадеш път на автомобил намиращ се на път без предимство - реакцията е същата. ;)

 

а отностно катализаторите мога да кажа само едно - НОВ!? всичко друго те кара да се чудиш "дали си сбъркал".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за прозрението, разбира се че не е нужен по-груб език.Все пак форума е за това хората да изразят своето мнение било то правилно или грешно всеки има правото на избор. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.