Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв е средния разход на предишната Октавия 1,9 TDI ?


Chelsea

Recommended Posts

Здравейте! Първо, се извинявам, ако темата не е за тук, но имам няколко спешни въпроса. За хората с предишния модел на Оctavia 1,9 TDI (не най-новата гама на Octavia, а предишната),може ли да ми кажете какъв е средния разход на колата в градски условия.

Случката е следната: Купуваме 5 такива Octavia-и 1,9 ТDI за таксита. Колите са с климатроници, тъй че не е лошо да кажете и какъв разход дават лятото с включен климатик. Важно е, защото все пак идеята не е хората, които ще ги карат да дават изкараното за гориво. И в общи линии, споделете си впечатленията от колата. Добре ли е, заслужава ли си. Как се държи, слуша ли... smile113

 

Предварително ви благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за Октавия 2 ли говориш или за Октавия ТУР?? Ти казваш предната ама вече има и facelift и мен лично ме обърка малко...

 

П.С. виж ми аватара за тази ли става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като четя, май става въпрос точно за Тур с климатроник!

 

Колега има много изписано по тази тема, разрови се и ще прочетеш доста мнения. Мойта 1.9 тди 110 кс разход от 4.5 до 6.00 извънградско говорим, взависимост от бр. хора, лято, зима, парно, климатик и колко натискаш разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С октавиа Тур съм, тази от подписа, климатик, без климаТРОНИК!

На 14 месеца, 350 часа работа на двигателя (т.е. 3 пъти ми е занулявал бордкомпа), 15К, половината км. са софийско централно-градско, половината извънградско. НИКОГА не съм пестил да не включвам климатика, щото в това градско разлика няма. Средния разход по бордкомпа ми е бил 6.8 л./100 км, 7.1 л./100 км, 7.3 л./100 км. Сега е 6.9, ама имам още 50 часа работа на двигателя до зануляването.

Та:

1/ Градско 8 км. поне ежедневно - сутрин 13-14 л./100 км. Преди 7-8 месеца беше 9-11 л./100 км. Вечер разхода ми е 8-10 л./100 км.

Ако ми се наложи да ходя до МЕТРО, Люлин, Младост или някой по-краен квартал, разхода пада на около 7.5-8.5 л./100 км. До Летището например в почивен ден ми отива и под 7.0 л./100 км.

 

2/ Извънградско - от 4.8 до 6.3 л./100 км. Зависи само от настроението ми на каране, но не и на това, колко е пълна колата, защото с други хора на борда карам много по-внимателно и бавно и разхода ми пада съответно. Темпомата го ползвам изключително много.

 

Ако това може да ти помогне smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

За 70к км среден разход 5.7

Градско 6.5-7.0

Извънградско 4.2 (без климатик и по ограниченията) до към 5.5 (150, пуснат климатик). Говорим за СРЕДЕН разход!

 

Впечатления - възхитен съм! Единственото нещо което ме дразни от взимането на колата е ... шофиорската седалка - без реглаж на лумбагото е и доста трудно намиран правилното положение.

 

По колата съм сменил 3-4 бушона (тоя на алармата редовно гори), един път оправяне на механизма на петата врата (фабричен дефект изчистен след 2007ма) и две крушки за задния номер (още дори не са сменени).

 

Само да допълня, че аз съм с 90 коньовия двигател, а не PD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума точно за колата като в подписа на PRR. Този модел на Octavia e като го гледам. Много съм ви благодарен за отговорите. В крайна сметка ги взимаме, пък ще видим.\:D/ Преди 2 месеца взехме две New Fabia 1,4 ТDI. Не бях много впечатлен от това, че са 3 цилиндъра, но в крайна сметка, което си е на VW.... Супер са шкодичките. Даже обмислям една Octavia на изплащане за лична кола :smt004

 

Поне още седмица ще чета темата, ако имате още мнения, давайте ги. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума точно за колата като в подписа на PRR. Този модел на Octavia e като го гледам. Много съм ви благодарен за отговорите. В крайна сметка ги взимаме, пък ще видим.\:D/ Преди 2 месеца взехме две New Fabia 1,4 ТDI. Не бях много впечатлен от това, че са 3 цилиндъра, но в крайна сметка, което си е на VW.... Супер са шкодичките. Даже обмислям една Octavia на изплащане за лична кола :smt004

 

Поне още седмица ще чета темата, ако имате още мнения, давайте ги. :D

съчуствам ти от това с което се захващаш
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

средно 6.0-6.5/100 до 8 градско
и аз се вписвам в тези норми, а на дълго слизам под 5/100

 

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам едни 110 магарета - в трафика на София е около 7.2/100 Климатроника не го гася, но сега е зима все пак - само се топля ;) В спокойно време - без трафик - 5.2-5.5/100 Лятото, като се ползва климатроника - да речем + литър...в трафика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж линка подписа ми - освен моята кола, там има статистики и от много други собственици на шкода (пък и не само).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам едни 110 магарета - в трафика на София е около 7.2/100 Климатроника не го гася, но сега е зима все пак - само се топля ;) В спокойно време - без трафик - 5.2-5.5/100 Лятото, като се ползва климатроника - да речем + литър...в трафика!

 

Колега, ти ме закла! Как го правиш този номер? София/България ли имаш предвид? Със 101 кончета съм точно 2х при същия трафик! Че и отгоре! :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам едни 110 магарета - в трафика на София е около 7.2/100 Климатроника не го гася, но сега е зима все пак - само се топля ;) В спокойно време - без трафик - 5.2-5.5/100 Лятото, като се ползва климатроника - да речем + литър...в трафика!

 

5.2 - 5.5 / 100 км. smile175 Или аз не съм в час и не мога да карам кола или нещо друго не е наред. Ей така като вземе някой да си хвали колата как гори в града 5,0-5,5 и направо не знам какво ми става. Една камара коли смених - и бензин и дизел и такъв разход - никога ама никога не съм можел да направя градско. До 70 -7,5 съм смъквал - но баш толкова. И ме упрекнаха в една друга тема, че едва ли не с Жул Верн си пием бирата всяка вечер - май в компанията сме доста повече хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Август месец в София с климатик твърдо под 6 smile168 Само дето септември е твърдо над 7 та дори 8 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатроник... едва ли ще са Тур... :roll:

 

:mrgreen: Е ти изобщо знаеш ли, че има поколение на Октавия преди твоята :P. VAG вграждат Climatronic още в Golf 3 през далечната 1995г. ;) ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 smile190

 

VAG вграждат Climatronic още в Golf 3 през далечната 1995г.

 

Преди имахме една Б4 '92 година и тя беше с климатроник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатроник... едва ли ще са Тур... :roll:

 

:mrgreen: Е ти изобщо знаеш ли, че има поколение на Октавия преди твоята :P. VAG вграждат Climatronic още в Golf 3 през далечната 1995г. ;) ....

Много добре знам :D , но в момента не се предлага, а и ми се вижда странно при употреба за такси.

Допускам, че при купуване на пет еднакви коли те ще са нови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатроник... едва ли ще са Тур... :roll:

 

:mrgreen: Е ти изобщо знаеш ли, че има поколение на Октавия преди твоята :P. VAG вграждат Climatronic още в Golf 3 през далечната 1995г. ;) ....

Много добре знам :D , но в момента не се предлага, а и ми се вижда странно при употреба за такси.

Допускам, че при купуване на пет еднакви коли те ще са нови...

 

 

Нови са. И се дават на много добра цена. От 31 500 лв. (в момента модела е с намаление в ЕТ) ни ги дават на 25 300 лв. Три от колите са с подлакътници и система за блокаж, другите нямат тези две екстри, но и те са с климатроник, АBS, 6 AirBag-а и пълен ел.пакет , включително фабрично радио. Цената ми се стори повече от отлична, но може и да има общо, че преди два месеца взехме две New Fabia кеш.

Колите днес бяха платени, до 10 дни ще са регистрирани и готови smile168 За две от колите вече се намериха хора,макар да им се вържат доста скъпички. Дано потръгне, че не са малко дадените пари, а докато убедя нужните хора да ме финансират.... ](*,)

 

Надявам се да върви и да има желаещи да им бъдат собственици. Все пак така съм гледал да се направи, че лизинга да е по-нисък от този в ЕТ и другите лизингови компании smile106

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко екстра, само не разбрах защо се интересуваш от разход, след като ще ги продаваш/отдаваш под наем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по зареждане с един резервоар празно пълно минавам от 800-1000км в зависимост дали има и извън града последно минах 970 с към 450км извън градско и останалото в града като колата по сметки дава към 5,7л иначе само градско май до 6.2-6.5 съм го докарвал зависи как караш иначе по компа на колата средно 4,8 за 9999км

 

p.s Октавия 1 1.9 TDI 110луди магарета smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по зареждане с един резервоар празно пълно минавам от 800-1000км в зависимост дали има и извън града последно минах 970 с към 450км извън градско и останалото в града като колата по сметки дава към 5,7л иначе само градско май до 6.2-6.5 съм го докарвал зависи как караш иначе по компа на колата средно 4,8 за 9999км

 

p.s Октавия 1 1.9 TDI 110луди магарета smile169

 

Абе колега, ти не разбра ли, че няма такъв разход?!?!?! Явно с теб сърбаме някакви халюциногени и данните на комп-а и наливането на бензиностанцийте ги виждаме размазано smile018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко,

 

Ще се smile150 Човека е написал точно колкото мен разход! Това, че си свикнал с Хамериканските бингий и разход от 5галона/км си е твой проблем smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко,

 

Ще се smile150 Човека е написал точно колкото мен разход! Това, че си свикнал с Хамериканските бингий и разход от 5галона/км си е твой проблем smile168

 

Хихихихи - Пепи, ти четеш други неща - не моето мнение! По-горе в темата писах, точно като вашият разход, но един колега ме прати някъде другаде да ходя да си хваля колата - нямало такъв разход. Заклеймиха ме smile034 Представям си, какво ще е, ако кажа, че за 616км пробег със средна скорост 106км/ч, разхода е 7.9/100 с двигател 2.6L - автоматик! А за разхода на нашите госпо'йци - просто не ми се снима, как от Бизнес-парк Младост до Разсадника, без трафик - около 22:00 часа - може да се вземе с разход 4/100 - с абсолютно нормално каране! Ще ме обвинят в шмекерия с фотошоп-а :smt032

Иначе, ако си такси в тези задръствания с такава кола, да си призная - по-малко от 10/100 едва ли ще е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....как от Бизнес-парк Младост до Разсадника, без трафик - около 22:00 часа - може да се вземе с разход 4/100 - с абсолютно нормално каране! Ще ме обвинят в шмекерия с фотошоп-а :smt032

...

 

Симеоново - Стрелбище среден разход .. 2.6 smile168 Е, обратния маршрут беше почти 7, ма това е друга тема smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.