Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Митове и легенди...за максималната скорост?!?


unclejack

Recommended Posts

Абе, Васе, т'ва 220 да не е като ти беше пре*бан клапана на турбото? smile072

П.П. Лелеее - Пепи как ме предвари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    17

  • werz

    8

  • unclejack

    8

  • PRR

    7

Най-много писали в темата

Абе, Васе, т'ва 220 да не е като ти беше пре*бан клапана на турбото? smile072

П.П. Лелеее - Пепи как ме предвари :)

 

А сега си представи ако можех да си ползвам пълноценно двете ръце колко по-рано щях да го пусна :mrgreen:

 

PS: И понеже темата си стана чист спам взе че отиде на правилното място - "Всеки за всичко" .:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Васе, т'ва 220 да не е като ти беше пре*бан клапана на турбото? smile072

П.П. Лелеее - Пепи как ме предвари :)

 

А сега си представи ако можех да си ползвам пълноценно двете ръце колко по-рано щях да го пусна :mrgreen:

 

PS: И понеже темата си стана чист спам взе че отиде на правилното място - "Всеки за всичко" .:.

Е защо аз като вдигна 220 е чист спам бре? :smt030 smile191

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата стана по-щирокообхватна,реших и аз да защитя отбора на 120ките с една снимка :Dhttp://www.skoda.snimka.bg/album.php?album_id=232259&pid=10106007

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9тди няма митове,но има легенди smile157

Това е малко преди да бия рс-ките на ним :smt030

 

Ей, мамун забързан, smile001 ти не знаеш ли де са матриалити, та само един килоМЕНТраж показваш?

 

Ето, да те върна в неотминалите дни на слава: :mrgreen:

 

http://video.google.com/videoplay?docid ... 5630309527

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо аз като вдигна 220 е чист спам бре? :smt030 smile191

 

Щото или:

1) Си вдигнал колата на крик и си въртял във въздуха

2) Си снимал в момент на свободно падане по някоя стръмна уличка

3) Неясно как си монтирал 13ки и реалната ти скорост е била 160 .:.

 

 

Сега сериозно. Ако беше пуснал снимка и на оборотомера щеше да се види, че си далеч зад 4500 оборота. А там не чипнат TDI има точно .... нула коне ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото - не е чак толкова нереално да покаже 220 сигурно... Последно оня ден като карах - на 100 км/ч. по километража, на GPS-а показваше 91-92 км/ч. При 170 - пак 10 отдолу... Не знам на вашите коли как е, но моята лъже безобразно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо аз като вдигна 220 е чист спам бре? :smt030 smile191

 

Щото или:

1) Си вдигнал колата на крик и си въртял във въздуха

2) Си снимал в момент на свободно падане по някоя стръмна уличка

3) Неясно как си монтирал 13ки и реалната ти скорост е била 160 .:.

 

 

Сега сериозно. Ако беше пуснал снимка и на оборотомера щеше да се види, че си далеч зад 4500 оборота. А там не чипнат TDI има точно .... нула коне ](*,)

Не чипнат -да ,ама не забравяй че коледа мина и имаше подаръци.Тя и още можеше ама по нанагорнището след Костинброд няма как да вкарам 5та-късичко е. [-X :^o :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чипнат -да ,ама не забравяй че коледа мина и имаше подаръци.Тя и още можеше ама по нанагорнището след Костинброд няма как да вкарам 5та-късичко е. [-X :^o :smt030

 

Ми ха честито! Що се ма 220 по нанагорнището .... Ти я изкара на равно 250 ва! Тва да не е самоУет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипната 90 тка на 117-прави 195

мнооого добре чипната 110-превърнала се в 140-ка /а може и повече/може ако се понапъне 220

мощноста може да се измести даже към 4500-4700 на анf-а

и аз съм пряк свидетел-само че на А4 с 110

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипната 90 тка на 117-прави 195

мнооого добре чипната 110-превърнала се в 140-ка /а може и повече/може ако се понапъне 220

мощноста може да се измести даже към 4500-4700 на анf-а

и аз съм пряк свидетел-само че на А4 с 110

:smt017 smile107 Така е ,но мойта не е пипана, просто реших малко да раздвижа духовете. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди А4 АФН cw 0,28,cx 0,576

Октавия 2(не РС) cw 0,30,cx 0,65

Октавия 1(не РС) cw 0.31 cx 0,634 за комби cx 0,645

Тази серия А4 са най-аеродинамичните автомобили от масовото производство.Грубо казано ако О1 комби и А4 с един и същ двигател, скорости и гуми се наредят и шкодата вдигне 200 максимална,то Аудито ще вдигне 200+ 200по 12% делено на 3=208 км/ч.Това 12% е разликата в цх.Аеродинамиката е адски важен компонент,над около 160,170км/ч,практически Опел го доказва с Корса А,Б,Кадет Е,Астра Ф,Вектра А, Калибра.Особено поучителен е урока дето взимат Бмв от Кадет с Ц20Хе сравнено с 320ис-двигателят на Бмв е страхотен-бързооборотен,уникална глава,дросели,въртящ момент от долу,много обороти и около 170коня на гумите,а Опела в 140 и е маргинално по-бавен и 2пъти по-евтин.Като резултат е36 купе с подобрена с 17% аеродинамика от е30(тук изключвам е30 М3,който си е различен автомобил)

И тук една задача за бегачката-колко коня на гумите са нужни на кола с cx 0,77(кадет Д) да достигне реални 250км/ч? smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заповядай да те повозя-7000 по оборотомер на 5-та с ф20 с диференциал 3,42 с гуми 195/50/15-точно 248 :!: :!: :!: :!:

може и да залагаме

скоростомера е до 220 ,така че по оборотомера се орентирам което е и доста по точно.Оборотомера е калибриран и дублиран-така че няма грешка

ще дам линк за клипче по-късно,но да намеря такова което не е снимано с камера че да е малко.Няма да е до 250 но да добиеш представа как ускорява.Имам от о-до 7000 на пета,но трябва да му намаля резолюцията,сега друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда толкова е ако колата седи във въздуха и гумите са сложени преди 1 минута.Нали се сещаш.че гумите се износват и деформират вследствие теглото на автомобилът и за да са ти точни сметките трябва да имаш реалната височина на гумата,а не тази дето я дават за немонтирана от автогуми.ком smile151

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile177

Ще взема аз VAG-COM-a и да видите тогава при "test instruments" 9 000 оборота и 280 км./ч.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Няма да мине 2ри път. [-X :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без вак ком ще видите стария 79 как се развърта до 7500 с лекота и как вдига 200 за норматив за да изпревари 1 бмв е 21 /на един приятел Стамат/с мотор от м пауър 200 коня от завода.Верц го познава.

Той междудругото сега има Е46 328 и го минавам с Шкодака-срам срам

Колегата Верц ще пусне клипчето след малко,че аз съм си забравил потребителското име във V box ](*,)на това клипче съм с километража до 200 щото оригиналния се беще прецакал но е абсолютно верен,но гледайте оборотомера.Тука съм и с по къса кутия ф16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той Стамат нали си размаза БМВто???

Малко след като беше в Добрич и беше депресиран от Черната Перла smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TAKA............ !!!!

Незнам какво ще взимате и какво няма да взимате и за какви коли става дума ..... НО !!!

Аз съм имал опел който беше 1.8 16V и вървеше с 230 по магистралта ....... smile169

Лично АЗ съм свидетел как на бат Сами (bega4kata) ,ОПЕЛ КАДЕТА варви по магистралта с 250км.ч !!!!!!! smile161 smile161 ............. на който не му се вярва да слага памперса и да се качва да се повози...... !!!

Да не подценяваме Опелите , защото всички много добре знаем как Варненската Астра на Миро варви по магистралата с 320км.ч......... smile177

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туй бмв така и не тръгна както трябва

но я виж на клипчето колата дето се вижда в началото -синята-ще я познаеш ли?Легендарна варненска бегачка/конкуренцията ми на 400м/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.