Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Митове и легенди...за максималната скорост?!?


unclejack

Recommended Posts

  • Отговори 94
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    17

  • werz

    8

  • unclejack

    8

  • PRR

    7

Най-много писали в темата

.Значи на 200 на клипчето връщам газта точно в оборотите където ако продължа се усеща силата на валовете.До 250 набира като луд :!: От 180 до 200-набира по бавно от колкото от 210 до 250.Има дупка в кутията.Ама вече е с друга кутия. smile068

и таз октавия дето си дал за сравнение май май не е много сток smile169

направи клипче с твоята,не така от нета

щото знаеш ли какви бързи Хлопели има

айде да не прекаляваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадета върви много яко и аз съм пряк свидетел, возил съм се и съм го виждал на гонки! Колата е без забележки!

Интересното е че и Октавиата на bega4kata върви сякаш не по-лошо! Онзи ден наказа няколко дизела, които на хартия са по-мощни и то убедително!!!

Поздрави за Сами, който е истински фен! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159нямам претенции

колата е правена за собствено удоволствие,не да минавам всички

Абре ,тоя Опел е направо лудница.По други са нещата като няма измами. :smt030

Евала. smile006 smile107

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Започнах да чета темата ощв когато беше при октавиите.....

Към средата се отказах......

Сега се сещам, че един приятел, който с подходящо видео клипче за основа, Photoshop и Wink...а и с помоща на други програмки за видеообработка може да вдигне над 300. Ако продължим с почерпката и ще я отлепи от пътя и ще я приземи на облак..и то независимо дали има двигател....

Наздраве!

С пожелание за много усмивки и приятели....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефите повечето с тия скорости и мерене на пи.ки, но най много кефи чичката:

имах предвид два еднакви двигателя, с еднакви коне, сложени на фаби и на отки!!! ...

ще въри повече май фабито, че е половин тон по леко ;)

Другите бисери няма да ги споменавам smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и

таз октавия дето си дал за сравнение май май не е много сток

На мен ми свижда,че моята кола върви абсолютно по същия начин-около 7сек до 100 и за 14,8 стига 158км/ч реални(по бетонния баир и фугите на Божурище).В интерес на истината като се возиш в колата имаш чувството,че е много по-бавна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато гледах клипа със Рс-ката по горе, попаднах на нещо интересно. Ето какво става когато си поръчаш Октавия РС. Служителите в ЕТ ти я разработват преди да си я вземеш, а ти после си я пазиш ли пазиш. :smt034

 

http://www.youtube.com/watch?v=FJOFHSnH ... re=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато гледах клипа със Рс-ката по горе, попаднах на нещо интересно. Ето какво става когато си поръчаш Октавия РС. Служителите в ЕТ ти я разработват преди да си я вземеш, а ти после си я пазиш ли пазиш. :smt034

 

http://www.youtube.com/watch?v=FJOFHSnH ... re=related

аз моята Шкода затова я върнах/беше поръчкова/.Беше така яко карана на 36км.с изподрани гуми :smt019

нищо че не е рс-ка-разработили са я smile188

Тя тая втората синята е на колегата Верц май.Нали. smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ето я моята максимална скорост! Достаигнах я на магистрала Хемус, на няколко километра преди Варна. Вдигал съм такава скорост и на магистрала Тракия. Колата ми е Октавия Тур, комби, 1.6MPI, 101hp

 

010635542.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега без да се заяждам но след изкачването на баира след Девня, до Варна е почти само надолнище. Както каза бегачката, пробваи я и на връшане няколко километра след Варна колко ще вдигне и после средноаритметичното ти е максималната скорост. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,чета и се чудя на ума ви ,необразовани ли сте,на спортисти ли се правите ,хвалите се за да ядосвате другите,а ето най-новата тежка катастрофа

 

27 март 2009 / News.dir.bg

Двама души пострадаха при катастрофата край Варна, съобщиха за радио "Фокус" - Варна от КАТ.

Инцидентът е станал около 14.00 часа на пътя село Казашко - Домостроителния завод. По данни на КАТ челно са се блъснали два автомобила “Фолксваген Пасат Комби” и “Опел Астра”. Тежко, но без опасност за живота, са пострадали двамата водачи на автомобилите. Пострадалите са на 23 и 35 години. Все още не са ясни причините за инцидента. На място има екип на пожарна, полиция, както и линейка.

 

Вярно ,че не е Шкода ,но кога ще разберете ,че пътищата не са за каране с по- големи скорости от около 130 км за магистралите.Има си хора ,които са доста по-учени от нас и са достигнали до тези макс.скорости,записани в закона за движение по пътищата.Защо мислите ,че няма да сте следващите?

 

Само в Германия няма ограничения за макс.скорост по магистрала и то не навсякъде,всички други страни в Европа са до 130 км/ч/утре ще намеря данни за това от авто водач по Европа/,в САЩ и Канада е до 88 мили/час/към 115 км/ч/.

Докога ще се правите на герои , а после пишете ,какви идиоти имало на пътя!

post-245-138453082142_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без да се заяждам но след изкачването на баира след Девня, до Варна е почти само надолнище. Както каза бегачката, пробваи я и на връшане няколко километра след Варна колко ще вдигне и после средноаритметичното ти е максималната скорост. smile159

 

Не, гледах да е на равно, например на Тракия, беше на "летището" след Пловдив, а на Хемус, беше по-скоро няколко километра след Каспичан(не беше на "летището" може би малко преди него)!

 

Тая скорост съм я вдигал два-три пъти за три години, иначе гледам да съм в ограниченията(или поне в някакви логични скорости)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,чета и се чудя на ума ви ,необразовани ли сте,на спортисти ли се правите ,хвалите се за да ядосвате другите,а ето най-новата тежка катастрофа

 

27 март 2009 / News.dir.bg

Двама души пострадаха при катастрофата край Варна, съобщиха за радио "Фокус" - Варна от КАТ.

Инцидентът е станал около 14.00 часа на пътя село Казашко - Домостроителния завод. По данни на КАТ челно са се блъснали два автомобила “Фолксваген Пасат Комби” и “Опел Астра”. Тежко, но без опасност за живота, са пострадали двамата водачи на автомобилите. Пострадалите са на 23 и 35 години. Все още не са ясни причините за инцидента. На място има екип на пожарна, полиция, както и линейка.

Минах от там около 16ч. Ударът е бил "полу"челен, т.е. колите са се застъпили около 50%. Видях по добре само едната кола (другата беше обърната до мантинелата). Шофьорското място беше цяло, но до него.... Интересно че не видях отворена възглавница. Не ми се вярва колата да е нямала по рождение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максималната скорост на един автомобил се дава при максималната му мощност - за 2,0 TDI PD / 103 kW / 140 к.с. това са 4000 обр./ мин. и 209 км./ч. Ако обаче развъртите мотора с повече обороти естествено скоростта ще е по голяма. Електронно ограничение на скоростта на Škoda слагат само на Superb VR6 3.6 FSI / 191 kW / 260 к.с. - 250км./ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.