Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Митове и легенди...за максималната скорост?!?


unclejack

Recommended Posts

simichoil-исках да кажа,че максималната мощност се достига при 4000 оборота,т.е.след тези обороти,ако успее да ги вдигне на 6-та/където и трябват всичките конски сили/,след това колата ти става по слаба.От 4000 до 4600/междудругото не съм пробвал никога моята на колко изключва/КОЛАТА ТИ СТАВА ВСЕ ПО МАЛОМОШНА.И ако на първа ,втора и т.н. има мощност /макар и понижена на 4600/ да вдигне 4600,на 6-та не може повече от максималната си мощност от 4000/ако въобще може да ги достигна на 140к.с./-кутията идва вече къса ако колата ти е мощна.Надявам се разбираемо да съм го обяснил ;)

при моята мощноста сме я изместили до 4200-ама повече не може,защото е дизел,горивото трябва да се самовъзпламенява,буталата са много тежки,биелите също и т.н. и на всичките тези /по-тежки от на бензинов мотор/ЖЕЛЕЗА ,им е трудно да извършват тези постъпателни движения с амплитудата на бензинов двигател

 

unclejack-ти като някое детенце питаш такива работи :) недей така,най малкото не ти отива на никнейма :!: На състезателните коли им слагат широки сликове,които имат много голямо сцепление за да спират,тръгват и завиват по бързо,но не и за да им се повиши максималната скорост :!: На твоята кола ако и сложиш сликове и 200 няма да можеш да вдигнеш.Не си карал не знаеш и стига си спорил за глупости,че няма да ти отговарям по сто пъти.Преди време пак ти бях обяснявал това,а и сега 2 пъти трябва.

Формулите вдигат 30-40 км.повече-ЗАШОТО когато е топло гумите им имат по-голямо сцепление и излизат с по-висока скорост от последния завой преди старт-финалната права и съответно........айде ти си го обясни

 

сега преборих ли се филосовски :?: :?: :?: :?: smile159

евалата ... аз и преди съм си те признал че ги рзбираш нещата, ама лаици като мен на тези теми имат нужда от малко повече обяснения ... както забелязваш ...

ще ми бъде изключително приятно на годишната среща май да се запознаем, надявам се да стане!

 

Брат,аз от твойто обяснение разбрах,4е не и достига мощност на колата на 6-та. А това какво общо има с "късата кутия" май само на тебе ти е ясно :-k Ако я качиш на стенд и я изпънеш на 6-та колко ще вдигне според теб? Пак ли ще е къса кутията? А по темата моита колица над 210 не може да направи горката...

smile175

аз пък направих 212 km/h, да те е яд :D smile168

 

bega4kata достатъчно добре го обясни какво се случва с двигателя след 4000 оборота само дето не пусна графики,и защо ако кутията ,ако е с по дълга 6-та колата би вдигнала повече със същия двигател,това,че някой от вас не може да го разбере

и да са го обясни логично не означава,че не е така,замислете се повечко преди да се започват някъкви безмислени спорове

ние не спорим бре, а искаме да се образоваме ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    17

  • werz

    8

  • unclejack

    8

  • PRR

    7

Най-много писали в темата

unclejack - Само ти си способен да пишеш три поста един след друг. smile159 Ама верно като на ................. ни го обясниха и аз пак малко малко не мога да зацепя 1-2 неща, но нищо де, да се надяваме че тази година на събора ще мога да отида и аз и тогава наживо да ми обясни някой маааааалко по-подробно на по чашка smile009

 

Относно 1.9 ТДИ - аз дадох пример за 1.9 ТДИ само че на ФАБИЯ - не знам доколко моторите и скоростните кутии се препокриват с тези на О1 или О2.

 

 

 

 

ЕДИТ :

 

хм, двигателите са същите на фабия и на октавия, сигурно и скоростните кутии :) знам ли ;) ?

 

Определено има разлика м/у Фабия 1 и О1 и О2 - Фабията е с 101к.с. докато О1 и О2 са май по 105 к.с. Предполагам има доста разлики но въпроса е принципен.

 

Ама как ме амбицирахте и ще взема някоя нощ да изляза на аутобана и да пробвам пак колко ще вдигне - този път си взимам и един ко-пилот въоражен с камера и фотоапарат :-) Този път ще се снимат стойностите по навигация но преди това ще нулирам всички стойности - скорости, надморска височина и т.н. Само ме е яд че не отчита и вятъра колко е - току виж пак вдигна такава скорост и понеже не мога да покажа какъв е бил вятъра - ще се окаче че е имало доста силен вятър който ми е помогнал иииии съвсем случайно съм забравил да смъкна платната от колата smile168 . Само дето ме е страх понеже сега съм със зимни гуми (уж хубави) но не са със висок скоростен индекс. Нищо де, ще опитам май май скоро време :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

unclejack - Само ти си способен да пишеш три поста един след друг. smile159 Ама верно като на ................. ни го обясниха и аз пак малко малко не мога да зацепя 1-2 неща, но нищо де, да се надяваме че тази година на събора ще мога да отида и аз и тогава наживо да ми обясни някой маааааалко по-подробно на по чашка smile009

 

Относно 1.9 ТДИ - аз дадох пример за 1.9 ТДИ само че на ФАБИЯ - не знам доколко моторите и скоростните кутии се препокриват с тези на О1 или О2.

 

хм, двигателите са същите на фабия и на октавия, сигурно и скоростните кутии :)

знам ли ;) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

unclejack - Само ти си способен да пишеш три поста един след друг.

Ами - така е, като го мързи да си чати по Skype или ICQ...

Ама - ще си дърпаме ушите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

unclejack - Само ти си способен да пишеш три поста един след друг.

Ами - така е, като го мързи да си чати по Skype или ICQ...

Ама - ще си дърпаме ушите...

 

aaaa

не ме мързи, чатим яко ... ама коментирам и тук , ... ;)

ко д асе права все ми идва нещо в мозъчето, и искам да го споделя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Определено има разлика м/у Фабия 1 и О1 и О2 - Фабията е с 101к.с. докато О1 и О2 са май по 105 к.с. Предполагам има доста разлики но въпроса е принципен.

...

Само дето ме е страх понеже сега съм със зимни гуми (уж хубави) но не са със висок скоростен индекс. Нищо де, ще опитам май май скоро време :-)

 

1.9TDI го има в толкова разновидности, че определение "еднакво" е много относително. На О1 са монтирани 90, 101, 110 и 131 коня варианти... Но всичките са с еднакви характеристики - след 4к оборота умират :(

 

А скоростния индекс ти показва максималната скорост която можеш да поддържаш с дадена гума в продължение на 15мин без да прегрее. И надали си с гуми със скоростен индеь 160км/h та да те е страх да пробваш за 2-3мин макс скорост. Друг е въпроса къде в Бг тоя тест би бил безопасен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как ме амбицирахте и ще взема някоя нощ да изляза на аутобана и да пробвам пак колко ще вдигне - този път си взимам и един ко-пилот въоражен с камера и фотоапарат Само дето ме е страх понеже сега съм със зимни гуми (уж хубави) но не са със висок скоростен индекс. Нищо де, ще опитам май май скоро време :-)

Приятелю,само с тази скорост гледай да не ти е за последно.Че и за "ко-пилота".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как ме амбицирахте и ще взема някоя нощ да изляза на аутобана и да пробвам пак колко ще вдигне - този път си взимам и един ко-пилот въоражен с камера и фотоапарат Само дето ме е страх понеже сега съм със зимни гуми (уж хубави) но не са със висок скоростен индекс. Нищо де, ще опитам май май скоро време :-)

Приятелю,само с тази скорост гледай да не ти е за последно.Че и за "ко-пилота".

 

За последно ли ??? Тук редовно си карам по аутобана с доста висока скорост 160-170 км/ч и винаги гледам да придържам средна лента тъй като за най-лявата не ми достигат нито конете, нито смелост, нито ми харесва как се отразява на джоба ми. Ако е за последно от гледна точка на полицаите - тук няма ограничения на скороста по аутобаните - smile074. Виж за другото - ще опитам за няколко минути и това е - няма да карам всеки ден така и няма да държа тази скорост часове. Ако колата нещо не направи проблем не виждам какво друго би могло да се случи - пускам фаровете - лепя най-лявата лента и пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Определено има разлика м/у Фабия 1 и О1 и О2 - Фабията е с 101к.с. докато О1 и О2 са май по 105 к.с. Предполагам има доста разлики но въпроса е принципен.

...

Само дето ме е страх понеже сега съм със зимни гуми (уж хубави) но не са със висок скоростен индекс. Нищо де, ще опитам май май скоро време :-)

 

1.9TDI го има в толкова разновидности, че определение "еднакво" е много относително. На О1 са монтирани 90, 101, 110 и 131 коня варианти... Но всичките са с еднакви характеристики - след 4к оборота умират :(

 

А скоростния индекс ти показва максималната скорост която можеш да поддържаш с дадена гума в продължение на 15мин без да прегрее. И надали си с гуми със скоростен индеь 160км/h та да те е страх да пробваш за 2-3мин макс скорост. Друг е въпроса къде в Бг тоя тест би бил безопасен ...

 

имах предвид два еднакви двигателя, с еднакви коне, сложени на фаби и на отки!!! ...

ще въри повече май фабито, че е половин тон по леко ;)

 

Ама как ме амбицирахте и ще взема някоя нощ да изляза на аутобана и да пробвам пак колко ще вдигне - този път си взимам и един ко-пилот въоражен с камера и фотоапарат Само дето ме е страх понеже сега съм със зимни гуми (уж хубави) но не са със висок скоростен индекс. Нищо де, ще опитам май май скоро време :-)

Приятелю,само с тази скорост гледай да не ти е за последно.Че и за "ко-пилота".

 

За последно ли ??? Тук редовно си карам по аутобана с доста висока скорост 160-170 км/ч и винаги гледам да придържам средна лента тъй като за най-лявата не ми достигат нито конете, нито смелост, нито ми харесва как се отразява на джоба ми. Ако е за последно от гледна точка на полицаите - тук няма ограничения на скороста по аутобаните - smile074. Виж за другото - ще опитам за няколко минути и това е - няма да карам всеки ден така и няма да държа тази скорост часове. Ако колата нещо не направи проблем не виждам какво друго би могло да се случи - пускам фаровете - лепя най-лявата лента и пробвам.

 

мале как лъжеш, има ограничения по аутобаните, 130 знаците не ги ли виждаш, АМА ЗА РАЗЛИКА ОТ ТУКА, НЕМА КУКИ КОИТО ДА ТЕ СПИРАТ, ТАКА ЧЕ НЕМА КОЙ ДА РАЗБЕРЕ С КОЛКО КАРАШ - ОТГОВОРНОСТТА СИ Е ТВОЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как ме амбицирахте и ще взема някоя нощ да изляза на аутобана и да пробвам пак колко ще вдигне - този път си взимам и един ко-пилот въоражен с камера и фотоапарат Само дето ме е страх понеже сега съм със зимни гуми (уж хубави) но не са със висок скоростен индекс. Нищо де, ще опитам май май скоро време :-)

Приятелю,само с тази скорост гледай да не ти е за последно.Че и за "ко-пилота".

 

За последно ли ??? Тук редовно си карам по аутобана с доста висока скорост 160-170 км/ч и винаги гледам да придържам средна лента тъй като за най-лявата не ми достигат нито конете, нито смелост, нито ми харесва как се отразява на джоба ми. Ако е за последно от гледна точка на полицаите - тук няма ограничения на скороста по аутобаните - smile074. Виж за другото - ще опитам за няколко минути и това е - няма да карам всеки ден така и няма да държа тази скорост часове. Ако колата нещо не направи проблем не виждам какво друго би могло да се случи - пускам фаровете - лепя най-лявата лента и пробвам.

 

 

.... еййй много героии се навъдихме...трябва да си сложим и пернишки номера за още 10-15 к.с. и 20-30 км....

 

Лъчо, с тази тема ударихме BMW и VW форума в земята... smile150 ... мислех, че само те са фукльовци... :smt030

 

.... предлагам модератора да я заключи......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

unclejack

ще ми бъде изключително приятно на годишната среща май да се запознаем, надявам се да стане!

на мен също ,както и със всички съфорумци smile027

burziqvlak

Брат,аз от твойто обяснение разбрах,4е не и достига мощност на колата на 6-та. А това какво общо има с "късата кутия" май само на тебе ти е ясно

esto само ме е разбрал май

примерно-на 6-та със 100км. си с 1800оборота

с 200-3600об.

до 4000 имаш още 400 оборота-което е равно на 22,222222в период км

следователно технологично според кутията и мощноста не можеш да вдигнеш повече от 222-/това по много груби сметки че не ми се изчисляват сега предавателни числа на скорости и диференциал-долу горе/

тези 222 ако ги вдига лесно -примерно са и нужни само 110 коня примерно-ще продължи да ускорява след 222 но все по-бавно в много остро отрицателна прогресия

а те инжинерите горе долу са сметнали някои работи-каква кутия с какви предавки да сложат на съответния двигател със съответната мощност

 

 

unclejack написа:имах предвид два еднакви двигателя, с еднакви коне, сложени на фаби и на отки!!! ...

ще въри повече май фабито, че е половин тон по леко ;)

октавията ще има по висока максимална скорост-защото колите хечбек имат по лоша айродинамика,от тези със багажник ;) само ще ускорява бо бързо фабията до към 140

Wolf-защо пък да я заключва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале как лъжеш, има ограничения по аутобаните, 130 знаците не ги ли виждаш, АМА ЗА РАЗЛИКА ОТ ТУКА, НЕМА КУКИ КОИТО ДА ТЕ СПИРАТ, ТАКА ЧЕ НЕМА КОЙ ДА РАЗБЕРЕ С КОЛКО КАРАШ - ОТГОВОРНОСТТА СИ Е ТВОЯ!!!

 

Аааааааа ще се караме :-)

 

Цитат от Wikipedia :

 

""""" The Isle of Man and the Indian state of Uttar Pradesh[1] are the only places in the world that do not have a general speed limit. In Germany, 57% of the autobahn system remains free from speed limits.[citation needed] The highest posted speed limit in the world is 130 km/h (80 mph). """""

 

""""" In most countries, it usually refers to the German autobahn specifically. The recommended speed of the German autobahn is 130 km/h (81 mph), but there is no general speed limit. """""

 

Да - има знаци които са СИНИ и са за препоръчителна скорост. На места има електронни знаци които светят само когато има влошени метеорологични условия или задръствания. Когато не светят съответно няма такива ограничения.

 

Доста съм чел из чужди форуми и навсякъде се приказва именно за немските аутобани. Хората си правят сбирки и идват именно тук в Германия да карат и да си пробват колите.

 

.... еййй много героии се навъдихме...трябва да си сложим и пернишки номера за още 10-15 к.с. и 20-30 км....

 

Лъчо, с тази тема ударихме BMW и VW форума в земята... smile150 ... мислех, че само те са фукльовци... :smt030

 

.... предлагам модератора да я заключи......

 

Аз не виждам къде пък е твоя проблем - Нито съм герой, нито имам пернишки номера. Факт е, че тук по магистралите се КАРА. Като казвам че се кара наистина хората карат с толкова - 160-170 км/ч. И това е масово явление - не са единични бройки или изключения. Ако искам да карам с 130 км/ч трябва постоянно да минавам от най-дясно към средните платна - именно заради факта че ако стоя в средното платно - преча на другите да карат. Ако карам в най дясното - там пък ме притискат LKW-тата, а те вече имат лимит откъм скорост. Предпочитам вместо да летя наляво надясно с 130 и да съм постоянно нащрек и да ми е крака на спирачката - да си карам като всички други с "нормалната" за тях скорост. И на мен не ми харесва да карам така най малко заради разхода на гориво - но другите ти го налагат и щеш не щеш свикваш. Факт е, че тук за разлика от България се спазват всички закони и е факт, че културата на движение е в пъти по-голяма от тази в България (ако може да има такава изобщо в България де). За толкова време аз не съм видял нито една катастрофа тук - а карам всеки ден, къде по-малко къде повече. Не е било да пътувам из България и поне 2-3 на всеки 10 пътувания да видя катастрофа.

 

Тук разискваме дали е реално посочена в характеристиките на колата максималната скорост а не се хвалим и не се "ФУКАМЕ". В предишните теми за разхода на О2 - фукаха ли се колегите които пишеха, че им горят по 4-4,5 л/100 колите ????

 

Не говоря наизуст когато казвам колко е вдигнала колата - видял съм го и споделям. Който не иска да вярва - негов проблем. Ако съм искал да се хваля още вечерта когато се прибрах тогава да съм пуснал нова тема.

 

Модератора ако иска да заключва, все тая. Аз няма да пиша повече тук, то се видя че всеки каквото каже е самохвалко, фукльо и т.н. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За максималната скорост: Румстър с двигател 1.9 ТДИ 105 коня и едно магаре зад волана максимално постига 192 по ГПС по сравнително равен аутобан, повече не може (лятото, за зимата не знам може да се пусна тия дни да пробвам за 192+).

За ограниченията в Германия някой беше писал и някво 130 споменаваше. Това е препоръчителна скорост, но не и ограничителна (тук цитирам себе). На участъци има ограничения от по 120 или 100, но те не са изобщо много. За полицаите и превишената скорост: там няма и да ги видиш- направо снимат и ти пращат честитката (много рядко съм виждал да засичат с радари и то само на градско), понякога те засичат от друга кола в движение и тогава могат да те спрат за да ти наложат директно глобата. И да там наистина не е проблем да се кара по аутобаните и с 250, стига да ти го позволява двигателя и джоба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря наизуст когато казвам колко е вдигнала колата - видял съм го и споделям. Който не иска да вярва - негов проблем. Ако съм искал да се хваля още вечерта когато се прибрах тогава да съм пуснал нова тема.

 

Модератора ако иска да заключва, все тая. Аз няма да пиша повече тук, то се видя че всеки каквото каже е самохвалко, фукльо и т.н. smile175

 

... ти пък се обиди... :smt034

 

....я си свиркай.... просто нещата, които ги пишат някои от колегите понякого са за раздел "Научна фантастика" ... smile178 ... производителите най-добре знаят една кола каква максимална скорост достига....за 2.0 TDI е 209 км/ч точно и ясно...при благоприятни условия и с много късмет може понякого да се достигне и малко повече, но с повече от 4-5 км/ч. Така, че 212 км/ч от снимката на Лъчо са напълно достижими, но нагоре...вече е за Жул Верн... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

unclejack
ще ми бъде изключително приятно на годишната среща май да се запознаем, надявам се да стане!

октавията ще има по висока максимална скорост-защото колите хечбек имат по лоша айродинамика,от тези със багажник ;) само ще ускорява бо бързо фабията до към 140

 

210 ли прочетох с фабия 1.9 ТДИ 105к.с....хм...това значи, че не само ускорението на фабията ще е по-добро а и максималната скорост...О2 1.9 ТДИ и 210км/ч са неща, които няма как да бъдат свързани едно с друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

unclejack
ще ми бъде изключително приятно на годишната среща май да се запознаем, надявам се да стане!

октавията ще има по висока максимална скорост-защото колите хечбек имат по лоша айродинамика,от тези със багажник ;) само ще ускорява бо бързо фабията до към 140

 

210 ли прочетох с фабия 1.9 ТДИ 105к.с....хм...това значи, че не само ускорението на фабията ще е по-добро а и максималната скорост...О2 1.9 ТДИ и 210км/ч са неща, които няма как да бъдат свързани едно с друго...

131 е фабията на бързия влак :!: :mrgreen: я пак прочети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко макс вдига една кола зависи от мнооого фактори. Ще се опитам да напиша няколко от тях:

1) Двигател

2) Ск. кутия

3) Аеродинамика

4) Гуми

5) Настилка

6) Околна температура

7) Влажност

8) Вятър

и т.н.

 

И производителя дава данни при 20градуса, без вятър, с гуми според предписанията и т.н. и т.н. Затова не е изключено някой да вдигне 5 или дори 10% отгоре. Както и обратното де (5-10% отдолу).

 

За ограниченията на скороста по аутобаните в Германия - има със, има и без. А има такива със през ноща, мокро, сняг, дъжд и сие, а иначе без. Та затова изказвания като "В Германия има/няма ограничение" е мноого относително понятие.

 

За заключването - не знам от къде се появи тая порочна мания, щом се зароди спор веднага да се заключват темите. Аз лично съм твърдо против ... докато се спазва добрия тон. А в случая не забелязвам сериозни отклонения от него. А и раздела си има модератори. Ако решат ще преместят темата във "Всеки за всичко" където спора спокойно може да продължи дори в друга посока (примерно студена или топла бира е по-добре smile159 )

 

Поздрави на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа- че гледам е станало интересно!

 

235 с 2 човека (слънчево-варна: Абсолютно сток кола)

 

237-преди 2 месеца (Стожер-Добрич) -обаче бях влязъл във въздушната струя на един Туарег :)

 

Иначе преди мноооогооо време, бат Пепи (PRR) беше пуснал мое клипче по моя молба- където карам на мокро с много страничен вятър с около 224 май беше, не си спомням.

 

Ако случайно Пепи още го пази (съмнява ме, преди 2 години и половина), може да го сложи!

 

(моля Ви , въздържайте се от кометари-ти си луд, ти ще се убиеш някъде: Всеки е бил невнимателен в даден момент и си е отпускал крака-това не е повод за възхвала)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9тди няма митове,но има легенди smile157

Това е малко преди да бия рс-ките на ним :smt030

 

Забрави да споменеш, че точно ти беше гръмнало и турбото иначе стрелката щеше да е изкривена smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.