Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с оборотите на Фелиция


vladikrt

Recommended Posts

Пичове, помагайте със съвет ако можете?!

От една година се мъча с мойта Фелицийка!

На ниски обороти - гасне?! И действително на"слух" са ниски оборотите!Много се затруднява при включване на допълн.консуматор.Сложих и газов ижекцион.На газ въобще не ще да работи на "ниски".Къде да отида за да я оправят или ..............?

 

mod edit pow: Колега, едно по-ясно и подробно заглавие ще увеличи шансовете ти да намериш решение на проблема си и помощ от колегите, а постването на темата в правилния раздел може и чудеса да сътвори. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши по-подробно. Какъв е двигателя?

 

1.6 АЕЕ - MPI - 1998 г. Газаджиите които ми слагаха Г.И. не могат да се преборят. Водих я на сервизна диагностика и там не можаха да се оправят.Щом сменят стойностите за повишаване на оборотите и компютъра веднага ги връща на фабрични настройки?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, помагайте със съвет ако можете?!

От една година се мъча с мойта Фелицийка!

На ниски обороти - гасне?! И действително на"слух" са ниски оборотите!Много се затруднява при включване на допълн.консуматор.Сложих и газов ижекцион.На газ въобще не ще да работи на "ниски".Къде да отида за да я оправят или ..............?

 

mod edit pow: Колега, едно по-ясно и подробно заглавие ще увеличи шансовете ти да намериш решение на проблема си и помощ от колегите, а постването на темата в правилния раздел може и чудеса да сътвори. :mrgreen:

 

Благодаря за забележките! Просто съм нов, но с желание........., а правилният раздел ще го търся.........Всепак един колега откликна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко помощ от публиката (Аутодата казва) - при много ниски обороти трябва да се проверят :

1. Idle air control (IAC) valve / idle speed control (ISC) actuator

2. Throtle position (TP) sensor

3. Condition of fuel filter

4. Engine control module (ECM)

Аз лично бих те насочил към първите две точки т.к. състоянието на горивния филтър няма да влияе на газта , а повредено ECU няма да работи въобще колата ... но трябва да и се изчетат грешките , които е записал компа и тогаз пак ще гадаем ако не се справят в тоз сервиз , за който ти писах вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега GEDORE , то така става , дросел клапа или / и моторна елктроника . Демек убава кола ама Фелиция . и още нещо с прецакана моторна пак ще работи мотора . И тук става филма " Гуд бай Гиргино "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега GEDORE , то така става , дросел клапа или / и моторна елктроника . Демек убава кола ама Фелиция . и още нещо с прецакана моторна пак ще работи мотора . И тук става филма " Гуд бай Гиргино "

 

Колега, защо не се опиташ просто да помогнеш на човека, а го "охрачваш" с подигравателен тон? Двамата с колегата си gedore имате такива склонности и тук си задавам въпроса "защо си правите труда да влизате във форума?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опаа, дроселчеее

 

Хич не му помагате на човека. Ако е дроселче слага един втора ръка за 200лв и решава проблема. Не е нещо толкова фатално колкото го изкарвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптомите които е написал колегата , водят към повреда /механична или електрическа / на дросела . Това е според мен . Когато дълго време моторната електроника работи с неизправен дросел , и тя се скапва или по точно елмента който пуска напрежение към моторчето на дросела . Това съм го вийдал с очите си и за това го казвам . Малко в страни от темата . Явно на човека му е писнало от "майстори" пуска темата , само че аз или някой друг няма да му оправи колата чрез писане във форума нали така ?.Поне сме насочили колегата какво да прави , да си търси дросел и да пробва . И така не ми стана ясно кое му е пренебрежително на тона ми или този на колагата GEDORE . Хайде и със здраве .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега, защо не се опиташ просто да помогнеш на човека, а го "охрачваш" с подигравателен тон? Двамата с колегата си gedore имате такива склонности и тук си задавам въпроса "защо си правите труда да влизате във форума?"

Аз мисля,че го насочих към конкретно нещо!!! А вие със какво му помогнахте в случая????? Освен да ни оплюете???? А "Cobra_11" го познавам лично и мога да твърдя,че е много напред с материала и знае къде може да е проблема, колкото пъти съм ходил при него за диагностика ,винаги е разбирал какво е повредено наистина... Докато вие тук се повечето компютърни специалисти( за което евала наистина), обаче сте далеч от истината със автомобилите, недейте се възгордявайте като сте прочели някоя и друга книга по устройство и ремонт и някой и друг оправен проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато вие тук се повечето компютърни специалисти( за което евала наистина), обаче сте далеч от истината със автомобилите, недейте се възгордявайте като сте прочели някоя и друга книга по устройство и ремонт и някой и друг оправен проблем...

 

Момчета, туй че работите в Еуратек, съвсем не ви прави авто-специалисти. Тесногърдите познания по устройството на ВАГ също така съвсем не ви прави майстори на Шкода. Туй че разполагате с диагностични уреди за десетки хиляди също не ви прави диагностици. Но това, че работите в представителството на Шкода и влизате във форума на Шкода, би трябвало да ви кара да се почуствате длъжни да помогнете, дори и с предположения или съвети.

 

А цитираният по-горе пост няма да го коментирам, ще го подмина с насмешка...

 

Trust all clear!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направиха ти забележка за "подигравателен тон", а не по технически теми, схващаш ли?

В един друг автофорум, който посещавам нямаше да имаш възможност за "повторна реплика" :mrgreen: :mrgreen:

 

Между другото,

обаче сте далеч от истината със автомобилите, недейте се възгордявайте

това най-малко можеш да го кажеш точно на Хашек, така че давай мноого по-полеко..за в бъдеще/ако има такова :mrgreen:/,

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато вие тук се повечето компютърни специалисти( за което евала наистина), обаче сте далеч от истината със автомобилите, недейте се възгордявайте като сте прочели някоя и друга книга по устройство и ремонт и някой и друг оправен проблем...

 

Момчета, туй че работите в Еуратек, съвсем не ви прави авто-специалисти. Тесногърдите познания по устройството на ВАГ също така съвсем не ви прави майстори на Шкода. Туй че разполагате с диагностични уреди за десетки хиляди също не ви прави диагностици. Но това, че работите в представителството на Шкода и влизате във форума на Шкода, би трябвало да ви кара да се почуствате длъжни да помогнете, дори и с предположения или съвети.

 

А цитираният по-горе пост няма да го коментирам, ще го подмина с насмешка...

 

Trust all clear!

има доста примери в които не са се справяли в ЕТ с ремонтите

последно се сещам за 1 зелена фабия :mrgreen: smile169 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка!!! Нито работя в еуратек нито съм работил или ще работя, нито пък съм техен адвокат или да ги защитавам!!! Говоря ти специално за "Cobra_11", него го познавам лично от много години, той наистина работеше в шкода , и смея да твърдя ,че е много напред с материала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля че вече е модерно във форума да се изказваме,неподготвени smile035 Както е тръгнало и живи хора ще погребваме. smile115

gedore,вервай ми че тук има специалисти по Шкода, които са доста на "ТИ" не само на теория но и на практика. Със сигурност обаче има причина за да не искат да пишат.Те си знаят. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile191 Ужасен smile191 . Ние сме Форумът, който се слави с най-добрия тон. А какво се получава на практика. Колегата vladikrt сигурно се е отказал от питането си. А за какво беше темата между другото smile151 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.