Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не работи пръскалката на задна чистачка


angel

Recommended Posts

от скоро не ми работи пръскалката на задната чистачка и реших да видя за какво става дума.Изчетох форумите.Тече до предна лява гума.Махнах възд.филтър намерих маркучето което влизаше някаде под кечето.Но продължението незнам откаде минава и къде да го търся.Някой да ме посъветва.През пластмасовия капак на чистачките ли да го търся или трябва да се махне кечето или нещо друго.БЛАГОДАРЯ за abs оправих го чрез vag-com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

-от къде тече? пред предня лява гума, или зад предна лява гума.

 

Ако тече пред предна лява гума, значи трябва да го достигнеш отдолу, след като махнеш кората. (поне така мисля).

И аз в момента имам такъв проблем, но чакам да се постопли-да го оправя.

Ако тече пък зад задна гума-маха се кората под чистачките и от там се оправя- изкарало се е някъде, или е замръзнало и после се е пукнало......

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мястото е под компа т.е след гумата.там маркучето минава в кечето и незнам накъде тръгва.Дали през чистачките ще го стигна или някаде отдолу или през кората на гумата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, едно ли е казанчето и за предните и за задните чистачки?

Ако не е така, може ли да ми кажете как да стигна до казанчето, че да проследим пътя по който стига вода на заната чистачка.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kазанчето е едно за предните и задната чистачки .Та казанчето е пред предна лява гума , скрито зад подкалника. Обикновенно се вади маркучето от помпичката или от снадката на маркучето която се намира точно под Еку-то на мотора . Нататъка и сам ще се оправиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Октавия е едно. Силно се съмнявам, че при Фабия е различно. Друг е въпроса, че двигателчетата за предно стъкло, фарове и задно са отделно (т.е. 3!).

 

Що се отнася до не пръскането на задната пръскалка - доста е писано по темата. Най-често откачено маркуче при задната врата. Ползвай търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казанчето на Фабиата е едно със синя капачка и картинка няма как да сбъркаш,както каза колегата над лявата гума

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bobilin,

 

Извинявам се много, НО:

-не разгледа ли темите, малко по надолу има тема за задна чистачка?

-темата за задна чистачка е дискутирана безброй пъти-защо не ползва търсачката!

-през 3 теми сега ....има тема за: Задна чистачка и Не работи пръскалката на задна чистачка

 

Моля Ви колеги................. ] (*,)

 

(Слях Ви темите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Октавия е едно. Силно се съмнявам, че при Фабия е различно. Друг е въпроса, че двигателчетата за предно стъкло, фарове и задно са отделно (т.е. 3!)...

Малка корекция. За Фабия помпата е една с обръщане на посоката. Но има втора за фаровете. А казанчето се достига след сваляне на предна броня най-лесно.

Колеги, навременното сипване на зимна течност не е достатъчна. Изпръскайте малко, за да може и по тръбичките да влезе, иначе водата прави тапи при пръскалката, особено за задното стъкло.

 

angel, за комби маркуча се движи с кабелния сноп от лявата страна и по лявата задна арка отвътре стига до тавана и оттам през гумата влиза в задната врата.

Аз лично силно се съмнявам да ти е прекъснат маркуча някъде под мокета в купето. Има второ съединение за задната пръскалка под задна лява колона (музкалната, дето е хоризонтална в багажника). Провери първо там, пък тогава разглобявай и смъквай мокета. Използвай търсачката, някъде бях описвал къде е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Аз наскоро имах същия проблем и го отстраних собственоръчно , няма нищо сложно.Наставката е точно зад компютъра , така че като свалиш филтера разкачи леко комп-а и се вгледай внимателно - ще видиш и двете маркучета който трябва да пъхнеш едно в друго.Хубаво е да се стегне някакси тая снадка защото при едно леко замръзване проблема се появява отново и отново (не знам дали не е нещо като защита - в случей че назад системата ти е замразнала и при налягане на течноста след завъртане на моторчето там избива най-напред)

 

Поздрави ! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го реших след като два пъти откачах филтъра след което компа рових търсех и нищо.На третия път го закачих с кутрето си и го направих.За всеки случай капнах капка лепило.Благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.