Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с палене -комутатор, решен


andreshko

Recommended Posts

Колата е Фелиция'97 карбуратор. Както си палеше на четвърт даже и при минусови температури, след като я спрях сутринта пред работа и вечерта започна да прави номера. Начални симптоми - започна да пали след много здраво въртене (добре че е нов акумулатора). След като запали си работи нормално, без да гасне или да прекъсва, но загася ли я дори и за 5 мин и пак мноооого въртене. Даваше искра от кабела м/у бобината и делкото когато си иска. Така от порядъка на 2 дни и след това умря тотално. Проблемът се оказа в комутатора. С цената на 43лв за нов чешки си пали от раз. И въпрос: Старият комутатор подлежи ли на ремонт, поне да го имам за резерва или да го засилвам в боклука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя че като свалих стария комутатор, там където трябва да замасява към купето имаше доста ръжда и събрани боклучки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

andreshko не е лошо да откриеш причината за тази ръжда. Затворена ли е добре тапата на подкалника, която е точно над комутатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще погледна, но предполагам че за 11години откакто е произведена колата никой (вкл. и аз за последните 2-3 откак я имам) не е гледал, почиствал и правил някаква профилактика точно там. Нещо друго ми е чудно. Защо когато започна да създава проблемите, т.е. да пали след много въртене (но все пак запалваше) , след като запали веднъж си работи и не прекъсваше. Ако я загася и веднага пробвам да запаля - палеше нормално, но оставя ли я за малко повече - започваха мъките. Когато работи двигателя, комутатора не играе ли? Извинете ме ако въпросът ми звучи глупаво за някой, но аз не съм на ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.