Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно избор на климатик


biser.or

Recommended Posts

Ей на туй съм се спрял http://msklima.com/details.php?model=35

Не разбирам нищо от климатици,но се подвеждам единствено от ниската консумация на ел.енергия.Целта е да отоплявам стая с размери 4/5/2,6 = 52куб.м Как мислите,този ще се справя ли със задачата и виждате ли друг по подходящ за целта в ценовия клас до 2000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра марка. Впечатленията ми са от 8 годишна експлоатация в къщи без нито един проблем. Препоръчвам и General - имам го от есента и се справи идеално с големия студ. Също добри неща съм чувал за Дайкин, но нямам лични впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти DAIKIN-най-добрата японска марка,от личен опит! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо 2 години съм монтирал климатици като студент и мога да кажа че истинските климатици са Mitsubishi u DAIKIN всичко друго е бош лаф, и невярваи на някои ако ти разпрявя да вземаш Panasonic 90% от тях се произвеждат в китаи и качеството вече е под всякаква критика. Добре си се насочил взимаи го няма да съжеляваш (дано да не ти е уроки че много ти го прехвалих)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с DAIKIN-ни вкъщи - 5 броя. Много съм доволен!!!

Безшумни, безупречни, икономични!!!!

Препоръка от мен!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай напредвид,че в зависимост от изолацията,изложението и остъкляването на стаята,както и факта дали около,под и над нея се отоплява ти трябва между 70 и 100 вата на кубик.Смята се обаче общата топлинна сигнатура от всички електроуреди в стаята,както и това,че мебелировката(секции и други обемисти) намалява отопляемият обем.Кофтито е,е живееш ако не се лъжа в много студен и ветровит район-климатиците топлят най-ефективно на 7градуса външна,на минус 7 евтините спират изобщо да топлят,докато премиум моделите продължават,но с намалени характеристики-като на минус 20 мощността им е минимална,а далаверата с ефективността изчезва.Иначе колкото по-малък климатик,толкова по-добра ефективност,но тя нищо не струва ако не можеш ефективно да отопляваш.Иначе и аз ползвам Мицубиши хеви,които са едни от най-добрите на пазара ,Дайкин и Тошиба също са топ.Ако обаче си сметнал коректно на същите пари можеш да вземеш и http://www.klimatik-standart.com/bg/pro ... S-10SAVP-E .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е да отоплявам стая с размери 4/5/2,6 = 52куб.м

Преди да монтирам климатик в къщи, поразпитах тук-там и попрочетох малко из мрежата. Изводите бяха, че се препоръчват от 120 до 200 BTU мощност на кубически метър. Факторите от които зависи цифрата са изложение, прозорци, брой външни стени и т.н. Ти имаш 50 куб.метра => от 6000 до 10000 BTU. Тъй като твоите имат дадена мощност в кВт, съотношението е 1кВт~=3500BTU. С други думи, включваш се и в тежкия случай, но на границата.

Все пак е най добре да се консултираш със специалист. И настоявай да ти дават информация не според квадратурата на помещението (много от тях го правят), а според обема.

В къщи съм с 2 бр. MSZ FD25VA на Мицубиши Електрик. За сега съм доволен. Параметрите (EER и COP) са малко по добри от избрания от теб модел, но са близки. Шума на вътрешното тяло е 20dB при най тих режим.

По въпроса за Mitsubishi Electric и Mitsubishi Heavy Industries - това са производни на концерна майка Mitsubishi, получени вследствие на антимонополните закони. Поне такава е моята информация. Климатиците на първите се водят за "по- домашна" употреба , а на вторите за "по-промишлена".

Успех и късмет при избора!

ПП: Видях поста на werz. Малко търговци споменават при какви температури са верни дадените параметри. Добре е да погледнеш и това. За моите го имаше написано в документацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът ти е прекрасен Бисере. Не мога да го разбера само колко BTU е това, ама като го гледам май е 12000. Идеален за малки помещения. А като го гледам е и инвертор. Няма да имаш проблем с него нито през зимата, нито през лятото. Тези климатици имат много прецизна Defrost система, нещо много важно за през зимата. Освен това във високия клас е едно от най-добрите предложения, наравно с Daikin, General и Fujitsu. Единствено тези машини се плашат (по-малко от евтините разбира се) от непостоянното напрежение.

Съвет за монтажа - имай предвид, че този, който монтира, той носи гаранцията. Да не е някоя измислена фирма. Провери също и произхода на машината (да избегнеш някоя Китайска недомислица със звучното име Мицубиши)

Съвети за след монтажа:

1. Чисти си филтрите поне 2 пъти в месеца, да не казвам всяка седмица

2. Задължително викай монтажистите да ти правят пролетна и есенна профилактика (почистване на външното тяло и проверка на системата - около 30-50 лева/процедурата)

3. Ако решиш, че в момента ти е станало много топло и решиш да се поохладиш или обратното никога не прехвърляй от топло на студено веднага. Изключваш, чакаш 10ина минути и тогава на другия режим.

4. Не го издувай. На загряване повече от 22°С и на охлаждане по-малко от 26°С го товарят и обезмислят икономичността му.

Тез съветчета ги казвах на всеки клиент в магазина, в който работех и за 6 години не съм имал рекламация дори и от климатици за 350 лева.

Желателно е разстоянието между външното и вътрешното тяло да не е повече от дължината на тръбите (кита) които вървят в комплекта на климатика. Фабрично е зареден с толкова газ, така че да не се налага дозареждане (тръбите са или 3 или 4 метра).

И една препоръка (не е задължителна но е добре като идея). При монтажа е хубаво тръбите, които са от външната страна на къщата (блока, коопрацията) да се изолират с още един слой или алуминиево фолио или да ги поставиш в кабел-канал или някакъв тип друга изолация, пазеща от слънце. Слънцето й разгонва фамилията на изолационната лента, с която ще ти увият тръбите при монтажа за не повече от 2 лета (тя си е някакво по-специално тиксо). После неопреновата изолация на всяка тръба за около година става на пудра и се оголват тръбите, т.е. почваш да губиш студено или топло и товариш климатика.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочения от теб е 12-ка което е малко. За тоя обем трябва да е поне 14-ка инвентор. При голямо помещение разликата в краищата е голяма и има нужда от постоянно движение на въздуха. В твоя случай като духне вятъра на -5/5 градуса е най проблемна работата на климата/както при нас/. Винаги по-голямата мощност е плюс и бягаш от маск. натоварване което е голям +.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей на туй съм се спрял http://msklima.com/details.php?model=35

Не разбирам нищо от климатици,но се подвеждам единствено от ниската консумация на ел.енергия.Целта е да отоплявам стая с размери 4/5/2,6 = 52куб.м Как мислите,този ще се справя ли със задачата и виждате ли друг по подходящ за целта в ценовия клас до 2000лв.

Отговорът е много прост,звъниш на колегата SKODA 105 RS. :smt017 :smt030

Ти стаята ще я отоплиш ,въпроса е колко и при какви външни температури?

Огромно значение има дали стаята е външна ,изолирана,дограмата и т.н.

Ние имахме подобен на посочения от теб модел(пак казам подобен) и беше smile129 ,след адекватния съвет на колегата, баща ми smile116 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш си вземи на Мицубиши Електрик - MSZ FD 25.

1во е 100 лева по евтин

2ро има 3 години гаранция

3то с по-добри характеристики

и така нататък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж тук www.climacom.com/dillar.php

Тази фирма ми е монтирала 6 броя Мицубишита и нямам никакви проблеми вече 4 години.Имат и перфектен извънгаранционен сервиз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евтините климатици изходящата струя много се влияе от студа и за това не могат да топлят пример при нормални условия изкарва 44-45 гр при -5 вече са 34-35 а при -10 24-25

изборът ти е много добър , но е малък за 52куб аз топля 38куб с хитачи което е с отоплителна мощност 3,4kw но за да е топло трябва да е над 0 трябва ти по голям като този http://msklima.com/details.php?model=42 трябват ти поне 4,5kw отоплителна за да разчиташ на него при -5-10градуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисере, това на което си се спрял не е много удачно! И никак не е рентабилно!

1....C.O.P отопление W/W 5.08 НЕВЪЗМОЖНО! (максимално 4,00 СОР)

2.....охлаждане при ниски външни температури СЪМНИТЕЛНО! (Минимална работна температура -5гр.)

 

3... най-важно! 1+2=Мицубиши

 

Колегите ти са дали добър заместител Daikin(но много скъп). От личен опит бих ти препоръчал GREE. Daikin не се занимават вече да правят малки сплитове и затова са възложили от 3 год. на GREE като подизпълнител да прави малките сплитове(Това е вътрешна информация) http://www.klimatici.net/index.php?opti ... 5&Itemid=5

 

Другата марка, която бих ти предложил е Midea. Те също са Много добри(незавиимо че пише Midea).

[Не се лъжи да си взимаш инвертор, независимо каква марка са!

При инверторите се пести САМО от пусков ток, но след като достигне зададената температура, компресора продължава да си клокочи на мин. обороти(или 38Hz.). Демек сам за себеси, и тои не знае защо.

На всичкото отгоре бастардиса ли се честотното управление-купуваш ново=много пари(щото фирмата, която изпълнява гаранцията си измива ръцете с "ами имало е токов удар и не можем да ви признаем гаранцията")

Успех избора на климатик! дано да съм бил полезен някому...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1....C.O.P отопление W/W 5.08 НЕВЪЗМОЖНО! (максимално 4,00 СОР)

при тази цена и мощност COP=5.08 е съвсем реално постижение.

2.....охлаждане при ниски външни температури СЪМНИТЕЛНО! (Минимална работна температура -5гр.)

както по-горе - при тази цена няма да има проблем до -15, може и надолу. Моите са по-нисък клас и работят добре на -12.

[Не се лъжи да си взимаш инвертор, независимо каква марка са!

При инверторите се пести САМО от пусков ток, но след като достигне зададената температура, компресора продължава да си клокочи на мин. обороти(или 38Hz.). Демек сам за себеси, и тои не знае защо.

Странен съвет?!? Точно в началото (и при кратка употреба) инверторните нямат предимства. При продължителна употреба (>2-3 часа) са по-икономични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1....C.O.P отопление W/W 5.08 НЕВЪЗМОЖНО! (максимално 4,00 СОР)

при тази цена и мощност COP=5.08 е съвсем реално постижение.

2.....охлаждане при ниски външни температури СЪМНИТЕЛНО! (Минимална работна температура -5гр.)

както по-горе - при тази цена няма да има проблем до -15, може и надолу. Моите са по-нисък клас и работят добре на -12.

[Не се лъжи да си взимаш инвертор, независимо каква марка са!

При инверторите се пести САМО от пусков ток, но след като достигне зададената температура, компресора продължава да си клокочи на мин. обороти(или 38Hz.). Демек сам за себеси, и тои не знае защо.

Странен съвет?!? Точно в началото (и при кратка употреба) инверторните нямат предимства. При продължителна употреба (>2-3 часа) са по-икономични.

 

COP 5,08 е възможен, НО с ТРВ, а не с капиляра (както при климатик от 500лв така и при климатик от 3000лв)

Обясни ми тогава как след две денонощия непрекъсната работа и достигната температура инвертор от 1500лв(енергиен клас А)гълта 0,9 А ток при полижение че, температурата е с градус по-висока от зададената а вън компресора си баца, както казах вече на 38 Hz. (поради простата причина, че ако падне под 38 се губи мазането на компресора щото принципа на мазане е ротационен т.е има един канал в ротора, който е под ъгъл 3 до 7 градуса...ала бала).Къде Аджаба отиват тия 0,9 А? Ако на тва му викаш енергиина ефективност, Значи 3-ти блок на АЕЦ бачка само за тебе...

 

ПП: Аиде ако ще продължаваме спора да минем на лични , че оспамихме на Бисер темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма никакво значение дали климатика е правен в китай или другаде това което определя дали климатика е добър е едиствено компресора при покупка може да се поинтересуваш за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този форум пишат доста лаици и се изказват хиперкомпетентно грешно.Ето ти данни за реалната консумация на един климатик- http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35354.140.html .Изчети цялата тема-там в раздела са се разбрали доста разбирачи и критици.Относно Мидеа-преди няколко дни през големите студове-в Малинова долина евтините климатици на съседите бяха замръзнали буквално,а Митцубиши Хеави работеше(-17 градуса),разликата в шума на външните тела smile011 .Обаче не се лъжете,че ако стане много студено климатика ще те топли-просто отоплителната им мощност спада при запазване на консумацията-климатика трябва да покрива напълно отоплението на стаята при леки минусови температури-натам с духалки,конвектори или друго.

Относно климатика ,който седи в началото-9ка е и я дават до 52м3 да охлажда и до 42 да отоплява,затова препоръчах един от най-добрите климатици на пазара Тошиба Дайсекай,който е 10ка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след две денонощия непрекъсната работа и достигната температура инвертор от 1500лв(енергиен клас А)гълта 0,9 А ток при полижение че, температурата е с градус по-висока от зададената а вън компресора си баца, както казах вече на 38 Hz. (поради простата причина, че ако падне под 38 се губи мазането на компресора щото принципа на мазане е ротационен т.е има един канал в ротора, който е под ъгъл 3 до 7 градуса...ала бала).Къде Аджаба отиват тия 0,9 А? Ако на тва му викаш енергиина ефективност.

 

Тия 0.9А за каква капсула са колко киловата? Защото при ме капсулата е 2.2 и мин. е 0.500А. това за ефективноста е смешно. 2000-2001г. студовете бяха около -20-25с при мен беше +24 и винаги е над 24с. Имам и нормални тип хладилник дето тръгват на -15с но там е друга бира и никога не постигат комфорта на инвертора.

wers е много прав за ефективноста при големи - температури за които трябва да има резерв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

werz много точно казано моето хитачи с което топля 38куб а го дават до 50куб при -5 вече се нуждае от помощ от радиатора основния минус на климатика при студ е честото размразяването което трае 5-10мин през това време нищо не топли освен че не топли даже и може да се каже че охлажда защото вътре нахлува леден фреон колкото по студен толкова по студена става и струята която ще тръгне при голям студ и загубите са големи от 1-2,3гр в помещението това често размразяване го вкарва в омагьосан кръг защото той едва наваксва загубата от предното размразяване и пак замръзва не може да говорим да си достига зададената температура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Другата марка, която бих ти предложил е Midea. Те също са Много добри(незавиимо че пише Midea).

[Не се лъжи да си взимаш инвертор, независимо каква марка са!

При инверторите се пести САМО от пусков ток, но след като достигне зададената температура, компресора продължава да си клокочи на мин. обороти(или 38Hz.). Демек сам за себеси, и тои не знае защо.

Поздрави!

Midea-та да ти кажа чесно не са от най-сполучливите (говоря ти от личен и професионален опит )Аз работя в една варненска фирма и монтирам Osaka ( знам че не са първо качество, но ако

си избереш правилния модел нямаш грижи поне 6-7 години ) и хем ще имаш работещ климатик хем ще минеш по тънко. А относно гаранцията - 3 години пълна гаранция

( с условието че си заплатип 2 годишни профилактики ). Така че..... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На своя глава взех това http://msklima.com/details.php?model=36

Надявам се при -10 да се справя и електромера да е спокоен :lol: .

Благодаря Ви за компетентните отговори.Може да заключвате темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Това е истината, със здраве да си го ползваш!

Няма да се разочароваш, аз съм с по-ниския клас (SRC 35 ZG-S) и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.