Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ръждица на тръбата на ауспуха


Ники

Recommended Posts

Колеги, днес забелязах малко ръждица съвсем накрая на тръбата на ауспуха(най-отзад) и се ядосах че се случва на кола на 2,5 години. Иначе си мисля че купето е обработено доста добре и ще изкара доста годинки без ръжда, ама можеха да се постараят и за другите елементи, макар и гърне и ауспух. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, спокойно! И при мен е същото с крайчеца на тръбите на ауспуха. Има малко ръждица, но и 20 тина дена колата не е мита външно и в това време мисля, че е нормално. Преди пак съм забелязвал, че се появява, ама като измия колата се маха. А колата е точно на 8 месеца. Така, че всякакви притеснения са излишни. Слагаш си оригинален хромиран накрайник и няма да ръждясва, само че са бая скъпи, а и трябва да се режат тръбите, защото са закривени надолу, а и ще стана много дълго с накрайника. smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя е ръждясъл, на 2,5 години е колата :evil:

 

До Бегачката: Това оригинален накрайник ли е? Колко пари е? Сам ли си го постави? А и бронята като гледам е рязана :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя е ръждясъл, на 2,5 години е колата :evil:

 

До Бегачката: Това оригинален накрайник ли е? Колко пари е? Сам ли си го постави? А и бронята като гледам е рязана :D

оригинален от милотек,БРОНЯТА НЕ Е РЯЗАНА-как видя това?

55-58лв беще бройката май за това фи-за 1,6фси,1,8тфси,20тди

за 16мпи,20фси,1,9тди-са друго фи

сваляш ауспуха и заварка

оригинално са със скоби да се закрепят,но аз реших да е по красиво и сигурно.Но и в 2-та случая се отрязват тръбите на 2-3-5см от края на гърнето и тези понеше са оригинални за колата ,се набиват точно върху заводските.И става като заводско,защото и да светнеш с фаровете зад колата вечер и погледнеш-НЕ СЕ ВИЖДА ВЪТРЕ ПО МАЛКА ГРОЗНА ТРЪБА,както се получава при поставянето на накрайници тип афтър маркет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bega4kata :

 

Визията е супер , кефи ме !!! Сподели само , защо нямаш нагар в накрайника ?!!!

Дали защото има фаска накрая и нагара пада , защото няма завой надолу , или защото всяка вечер играе "шомпула" smile168 ...

Интересна работа !!! Все пак си нафта!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото всяка вечер играе "шомпула"
но само по фаската му удрям по 1 парцал като се сетя smile169

за фасон

иначе ако не я гоня не го опушва,но като дам газ -малко по малко....потъмнява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моя (Октито) няма и едно петънце ръжда - и по двуцевката, и по гърнето. На 2,5 години и над 40 к.

Май е от някяква хром-никелова сплав, защото не го лови магнит.

010018224.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моя (Октито) няма и едно петънце ръжда - и по двуцевката, и по гърнето. На 2,5 години и над 40 к.

Май е от някяква хром-никелова сплав, защото не го лови магнит.

010018224.jpg

зависи къде ти се пада шева на тръбите-наведи се малко да видиш отдолу.Късметлия си че шева на тръбите ти се е паднал отдолу.Те на всички не ги лови магнита/много леко/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо на дизелите са извити надолу тЪрбите а на бензиновите не са?

 

 

малко извън темата ...

 

А пък на Албена Вулева носа и е извит нагоре....Щото е чист и за да може да се вижда вътре :mrgreen: ...

 

между другото на Бора 1,6 бензин , на всички опели бензин човките гледат надолу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е бензинова но е извит на доло. Често са ме питали дали не е дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Днес пък погледнах под купето. Гърнетата са лъскави , но тръбите , които ги свързват са ужасно ръждясали - приличат на крастави жаби...

Такава ли трябва да бъде гледката отдолу или не ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.