Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Контролен талон у Европата


Recommended Posts

Колеги, някой знае ли каква е ситуацията ако карам без контролен талон (разбирай с изтекъл акт) в Сърбия, Хърватска и страните от ЕС? При евентуална проверка зад граница трябва ли да показвам синия талон? Всичко в него е на български, по книжката нищо не пише за него, а и не съм чувал да има подобно нещо в изброените страни.

 

Ще съм благодарен ако някой хвърли малко светлина по въпроса.

 

:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми го искали,а и аз не съм се натискал да им го давам и всичко беше 6 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се рови сега относно законовата страна на въпроса, но талона даже и тук в Бг да не го носиш акта е само 10 лева и нищо повече. А в европата като ти напишат глоба не им трябва талон за да ти отнемат точки а накрая само да си вземат парите за глобата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не го искат,само като си дойдеш пак в Б-я да не те изгърбят от границата до вас/ако караш/.Дори и да стане това,пак акт 10лв и още 1мес. без него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега gokata_ няма как да си 1 м без него след като са ти писали акт че не го носиш защото няма как да ти го вземат в този случай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега gokata_ няма как да си 1 м без него след като са ти писали акт че не го носиш защото няма как да ти го вземат в този случай ;)

Искам да кажа,че минава още един месец докато важи и излезе новия акт за да отиде и да си го получи от КАТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

спират ме полицай карам с изтекло наказателно , ако има кажа че не нося контролния талон какво могат да ми направят без да казвам че съм с наказателно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спират ме полицай карам с изтекло наказателно , ако има кажа че не нося контролния талон какво могат да ми направят без да казвам че съм с наказателно

Ако се усъмнят защо нямаш контр. талон,правят ти справка и като "цъфнеш",че имаш изтекло НП ти прибират книжката на место.Дано не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвано преди 1 седмица , в германия като те спрат полицай на магистралата никой не ти иска талона. Искат талон на кола и шоф книжка. Нито талони, граждански прегледи и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не съм юрист, но в този случай дали имаш акт с изтекъл срок и такъв, който е в срок, но не го носиш - мисля, че при този казус е едно и също - акта заменя талона.

В този случай ти нямаш документ , от което следва :

 

Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с

глоба 10 лв. водач, който:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005

г., в сила от 01.01.2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи определените

документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за

регистрация на управляваното моторно превозно средство;

 

Няма познати, но съм чувал доста случай когато имаше опашки по КАТ, по този начин да си удължават актовете :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Както каза corropt - никъде нямаше проблеми. Само на Българската граница искаха и талона :)

А на много места на границата дори и шофьорска книжка не искаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.