Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на антена при Фабия 1


BlackPearl

Recommended Posts

Колеги, изправен съм пред следната дилема..... Не мога да си сваля антената на Фабията ](*,) .

Искам да махна само горното "тяло", понеже багажника (след като го отворя) опира на антената.

Поръчах си антенки, обаче не мога да махна тази.

Развивам я почти до край, след това оабче тя се законтря и не иска да се развива повече. Може само да падне в хоризонтално положение. (като стоика)

Търсих в книжката, никъде не пише за антена (така със снимки като за мене).

Гледах (уж) в Бришкода, нищо........

 

Ще съм Ви много благодарен, ако ми помогнете.....

 

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е!БГ изпълнение да не може тъпанаерчетата да я крадът.Иначе има и такива,на които се развиват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Фабията, но точно в БриШкода има много писано за Октавията.

И при О2 уж като се развие антената докрай, не може да се извади.

Било направено против кражба. Просто дърпаш по-силно и излиза :D .

Не бързай, ще потърся темата и ще я пусна (там имаше и чертеж).

---

http://briskoda.net/octavia-ii/removing ... na/129172/

http://briskoda.net/octavia-ii/alternat ... ls/132865/

post-2459-138453071364_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам време ....чак до събора, не се притеснява.

Благодаря ти за инфото! :smt004

Хем знаех, че и на Октавия 2 е същата, даже днес звъннах на bega4kata да го питам, а въобще не съобразих да пусна пълно търсене в Биршкода- а пусах само във Фабия и там почти нищо не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е против кражба, а при пране на четки или чергило се отвърта навежда се и пак се стяга. ограничителя е от долу и се достига през тавана. поне това е моето инфо. и аз мислех да е сменям и се сблъсках със сваляне на уплътнение, таван и накрая се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия II също е с антена, която не се маха. Има само две възможни положения - свалена долу и изправена. Като я купувах, в магазина ми обърнаха специално внимание, че антената не подлежи на сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия II също е с антена, която не се маха. Има само две възможни положения - свалена долу и изправена. Като я купувах, в магазина ми обърнаха специално внимание, че антената не подлежи на сваляне.

 

На Seat-те е така. Въпреки, че изглежда същата, не е и не се сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се! Когато я развиеш със сигурност до край, просто дърпаш рязко и силно. Придържай основата с дръгата ръка.

 

Четеш ти в Бришкода от Октавия 2 а? \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се! Когато я развиеш със сигурност до край, просто дърпаш рязко и силно. Придържай основата с дръгата ръка.

 

Четеш ти в Бришкода от Октавия 2 а? \:D/

Just carefully prize off the so-called anti-theft tip from your car (may take a little bit of force, but hold the base down firm with your spare hand!) :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четеш ти в Бришкода от Октавия 2 а? \:D/

 

Понякога... :D

 

Специално за антената го знам понеже съм я свалял. Единия път исках да докажа на един пич с Ибиза, че се сваля. И неговата за малко да я свалим... на няколко парчета. smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте!

 

На моята фабия 1 антената се сваля, но след поредното сваляна (заради четките в автомивките) уплътнението отдолу се разкъса. В дъдовете от онези дни не протече, но не е ясно докога ще е така.

 

Искам да попитам ако някой има опит как се сваля и монтира обратно антената с ново уплътнение и откъде мога да си купя такова, моля да сподели.

 

Не ми се иска да експериментирам и да отворя дупка на тавана :D

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената се сваля и цялата, заедно с основата. Снимки няма как да кача, защото не хванах на място изродите, дето я свалиха от моята Фийби :smt0344 Останаха само три дупки - малка-голяма-малка и кабел. Това ме води на мисълта, че има винтове, които я държат за ламарината на покрива. Пляснаха нова в ЕТ, ама там не дават да гледаш какво ти правят по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия II също е с антена, която не се маха. Има само две възможни положения - свалена долу и изправена. Като я купувах, в магазина ми обърнаха специално внимание, че антената не подлежи на сваляне.

 

Moята се сваля.Дори я смених за друга по-къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.