Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ламбда сонда


коко

Recommended Posts

Здравейте, на път ми изби бобина на запалването (3-цилиндров двигател) и реално колата работеше на два цилиндъра и понеже вън кучи студ реших да я прибирам така но не се сетих да спра тоците на инжектора и в резултат се прецака катализатора.Знае ли някои как може да се изолират показанията на втората ламбда сонда тъй като тя на практика вече е излишна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някакви спомени , че при неработещ цилиндър , ЕКУ-то спира искрата или горивото при 1.2 ХТР . По добре я закчи на тестер и виж какво става с мотора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не работи бубина-100% спира горивото

за това като се слага аванс процесор/ПРИМЕРНО/СЕ СЛАГАТ И ТОВАРНИ И ПОЛЕВИ СЪПРОТИВЛЕНИЯ,ЗАЩОТО ИНАЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СИ РАЗПОЗНАЕ БУБИНАТА И СПИРА ГОРИВОТО на съответния цилиндър

ама чакайте да отговори на въпроса ми първо де smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявайте за закъснението :( когато изгоря бобината и я смених това което показа системата беше точно това че бобината не е в ред а след 250-300км светна отново лампата на таблото и кода беше че катализатора е заминал.ламбда сондата искам да я елиминирам защото тя ми мери съдържания в изгорелите газове при неработещ катализатор т.е. тя вече е излишна а и не знам дали не бърка така и работата на двигателя.между другото катализатора още не съм го махнал защото съм чувал противоречиви мнения за това.такситата ги махат слагат гърне или просто тръба но масово им светят лампите на енджина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лампите им светят щото карат на метан или газ-там стават големи бъркотии

а тебе не те бърка тази сонда,както и катализатора/той или се троши или е здрав/ако е повредена си купи нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ламбда сондата определено е читава гледал съм я с ЕСИ на бош знаеш ли някакъв начин да оправя положението може би от евтините катализатори да пасва някой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.