Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обороти на Октавия 1` 1.6 ,75 кс., 2002


anikolov

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с оборотите на Шкодата. По някога се случва като се запали, обикновено студена да се форсира от 1000 до 2000 оборота. Също така понякога прекъсва и работи неравномерно. Проблема е от скоро, колата е на 104 000 км. Смених свещите малко се подобри, но проблема го има. Също така докато сменях свещите , забелясах, че като махнах капака на въздушния филтър под него мисля че дроселовата клапа има лек теч на масло. Притеснявам се да не е тя. каква цена може да е и може ли да е от бензиновия филтър. Чух че клапата се почиствала. Също така като нова още , припалене на студен двигател се чува металически звук, за около 1-2 мин и в това време колата като се форсира пак прекъсваше, но след това нямаше проблем, а сега вече има :). Чел съм , че това може и да е от някакъв датчик на колекторите за изгорелите газове. Дали не е ламда сондата? Ако знаете нещо по въпроса , моля помогнете . Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проблема със самоволното форсиране на празен ход мога да споделя нещо от крайно скромния си опит. Наскоро имаше вероятност да си купувам Октавия точно като твоята (вероятността още не е отминала, ако всичко е наред :) ), само че с доста по-стара година на производство, при диагностиката и подробния преглед на автомобила в сервиза на състезателя Румен Дунев ми обясниха абсолютно същото за дроселовата клапа на този двигател - че нередовното й почистване води именно до споменатия от теб проблем. както казах, нямам такъв автомобил и не съм тесен специалист по диагностика на подобни проблеми, само казвам какво съм научил съвсем наскоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете какъв спрей да взема и да почистя дроселовата клапа? smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СВАЛЯШ И С ЧЕТКА И БЕНЗИН

НО ЕДВА ЛИ ЩЕ СЕ ОПРАВИ-зносват се пистите на тпса

изфорсирването може да е следствие от загуба на ниски об. и екуто се стреми да ги потдържа

що пиша и аз не знам :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.