Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Full HD сателитен приемник Inverto Scena 5!


VALDO

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже нещо за следния Full HD сателитен приемник : http://www.inverto.tv/ProductsCategory. ... egoryID=32

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам част от един пост на колегата chavdarlk по повод предишна тема за избор на LCD.

DVB-T - Digital Video Broadcast-Terestrial - Ефирна Цифрова Телевизия

DVB-C - Digital Video Broadcast-Cable - Кабелна Цифрова Телевизия

DVB-S - Digital Video Broadcast-Satelite - Сателитна Цифрова Телевизия

Трите стандарта са несъвместими.

Четейки обясненията за това кое DVB какво е и четейки характеристиките на този тунер, хмм, ще да е нещо много сериозно. Ще поразпитам запознати и ще допълня информацията. Има значение може би произхода му и цената му какви са. 2005/06 в предишната фирма внасяхме DVB-S от Турция (Vestel). Тези тунери се продаваха с марка CROWN, Hyundai и какво ли още не. Помня, че цената им от завода беше около 55-60 USD. Като включиш и транспорт от там ставаше доставено до тук около 58-63 USD, което прави малко над 120 лв с ДДС и включена печалба за вносителя. А сега трябва и да са по-евтини и да са с много повече функции. Ако и ти научиш нещо повече, сподели. Може да е от полза за други колеги.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четейки обясненията за това кое DVB какво е и четейки характеристиките на този тунер, хмм, ще да е нещо много сериозно. Ще поразпитам запознати и ще допълня информацията.

Обърнете внимание, че Scena 5 HD е серия от отделни продукти, а не комбинирано устройство:

IDL 5530C (Cable)

IDL 5540T (Terr.)

IDL 5550S (Sat.)

IDL 5570(Terr.-Conax)

Има значение може би произхода му и цената му какви са. 2005/06 в предишната фирма внасяхме DVB-S от Турция (Vestel). Тези тунери се продаваха с марка CROWN, Hyundai и какво ли още не. Помня, че цената им от завода беше около 55-60 USD. Като включиш и транспорт от там ставаше доставено до тук около 58-63 USD, което прави малко над 120 лв с ДДС и включена печалба за вносителя.

Тук май говориш за обикновени приемници, а не HD каквито са обсъжданите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук май говориш за обикновени приемници, а не HD каквито са обсъжданите.

Да. Грешката е моя. Наистина писах не за HD тунери. Sorry. smile173

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да става въпрос за IDL 5550S (Sat.)модела!Цената му е 590лв.Нищо не знам за него освен,че е модел от април 2008 и е избран като най-добър HD приемник за 2008 на 2 специализирани западни списания!(това го пише в сайта www.inverto.tv).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да става въпрос за IDL 5550S (Sat.)модела!Цената му е 590лв.Нищо не знам за него освен,че е модел от април 2008 и е избран като най-добър HD приемник за 2008 на 2 специализирани западни списания!(това го пише в сайта http://www.inverto.tv).

Това отговаря на въпроса, който задаваш. Значи е най-добрия за на в момента. Ако и цената му ти харесва няма никакъв смисъл от smile151 или ](*,) . Направо го вземай и после разказвай що за чудо е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е някой ако има опит с него да каже 2 думи,но явно е нов модел и все още не е разпространен.Почти нищо не разбирам от сателитни приемници!Чувал съм,че добри марки са Dreambox и Kathrein и нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е някой ако има опит с него да каже 2 думи,но явно е нов модел и все още не е разпространен.Почти нищо не разбирам от сателитни приемници!Чувал съм,че добри марки са Dreambox и Katrein и нищо повече.

 

лично послзвам пц- платки. за хд мога да каже още са малко предаванията и ако не си към нета да ползваш кардшеринг за сега няма голям смисъл/според мен/ има си форум за сат попитай там. по добре си избери някой с лан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IDL 5530C (Cable)

IDL 5540T (Terr.)

IDL 5550S (Sat.)

IDL 5570(Terr.-Conax)

Като разглеждам каталога, виждам че горното взето от сайта има грешка в последното устройство - истината е следната:

IDL 5530C (Cable)

IDL 5540T (Terr.)

IDL 5550S (Sat.)

IDL 5570C (Cable-Conax)

 

Смущаващото е, че само последното устройство е със Conax слот, а в същото време е за кабелна телевизия.

Не съм убеден, че искаш да ползваш точно кабелна HD телевизия (в Бургас предлага ли се изобщо?).

---

Трябва да провериш съвместимостта със субтитри на кирилица :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм на ITV и съм с възможно най-скапания Strong 6500(няма друга такава пръчка).Искам да си взема хубав приемник за тази цел с FullHD,не че ITV има много такива канали,просто мисля в бъдещето,а и за прекрасната плазма мисля да и взема прекрасен приемник!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кардшеринг какво ще рече?!На мен приемника ми трябва единствено за гледане на ТВ по нормален начин.Нямам намерение да се занимавам с разни фокуси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без кардшеринг няма да ти стигне заплатата да гледаш HD :mrgreen: .

Тука в София с кардшеринг излиза около 50 лв за 30-на HD програми, като някои от тях струват официално по 30-40 британски лири на месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без кардшеринг няма да ти стигне заплатата да гледаш HD :mrgreen: .

Тука в София с кардшеринг излиза около 50 лв за 30-на HD програми, като някои от тях струват официално по 30-40 британски лири на месец.

Какви са тези "30-на HD програми"?Имат ли субтитри на БГ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледам HD телевизия, наблягам на филмите :mrgreen: .

Но ще поразпитам кои са точно каналите. Със сигурност почти всичките нямат субтитри на кирилица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IDL 5530C (Cable)

IDL 5540T (Terr.)

IDL 5550S (Sat.)

IDL 5570(Terr.-Conax)

Като разглеждам каталога, виждам че горното взето от сайта има грешка в последното устройство - истината е следната:

IDL 5530C (Cable)

IDL 5540T (Terr.)

IDL 5550S (Sat.)

IDL 5570C (Cable-Conax)

 

Смущаващото е, че само последното устройство е със Conax слот, а в същото време е за кабелна телевизия.

Не съм убеден, че искаш да ползваш точно кабелна HD телевизия (в Бургас предлага ли се изобщо?).

---

Трябва да провериш съвместимостта със субтитри на кирилица :!:

 

Аз търся точно такъв приемник, HD кабел+Конакс. С цифрова Евроком съм, но приемника им е само с аналогови изходи, което, разбирате, си губи смисъла. Искам да гледам ТВ през HDMI входа на телевизора ми.

Препоръчайте свестен приемник в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся точно такъв приемник, HD кабел+Конакс. С цифрова Евроком съм, но приемника им е само с аналогови изходи, което, разбирате, си губи смисъла. Искам да гледам ТВ през HDMI входа на телевизора ми.

Кои HD програми предлага Евроком и колко се плаща?

В сайта им и аз мога да проверя, интересува ме действителното положение.

Мислиш ли, че ще са съгласни да ползваш твой приемник вместо техния?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся точно такъв приемник, HD кабел+Конакс. С цифрова Евроком съм, но приемника им е само с аналогови изходи, което, разбирате, си губи смисъла. Искам да гледам ТВ през HDMI входа на телевизора ми.

Кои HD програми предлага Евроком и колко се плаща?

HD програмите им са много малко, 3-4 само, засега, и цената е около 15-20 лева, мисля, на сайта им го пише всъщност. Приемника не ми е нужен за HD програмите, засега нямам интерес да плащам толкова само за 3-4 канала, а искам да гледам цифровата ТВ с подобаващо качество, от приемника с цифровия изход в цифровия HDMI на телевизора ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да можеш да гледаш по-добре през HDMI, гарантирам ти го!

 

Защо? Сега гледам през аналогов, и качеството е що-годе приемливо, но все пак ужасно, в сравнение с това ,което гледам през HDMI на комптштърния ми тунер (DVB-T)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две възможни причини:

Първата е, че Евроком ползват прекалено голяма компресия.

Втората е, че повечето "цифрови" програми на българските кабелни и сателитни оператори са цифровизирани аналогови :? .

Как е положението с немските и италианските програми? И те ли са зле?

 

Следя този форум http://www.dvb-bg.com/showthread.php?t=11637 , и не съм останал с впечатление че ефирната цифрова телевизия в София е на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вероятно си прав :) За ефирната HD ТВ в София мога да кажа, че не е с особено качество, но е доста далече напред от цифровата на Евроком. Западните програми са зле също, но това го отдавам на скапания приемник (надявам се да е това).

Ще видим, искам да взема приемник, дори само за проба, да се убедя, дали си заслужава или не да давам пари за истински цифром приемник....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората е, че повечето "цифрови" програми на българските кабелни и сателитни оператори са цифровизирани аналогови :? .

При центрум груп май е точно така. По кабела дават и цифров и аналогов сигнал и не намирам разлика в резолюцията.

smile188 С каква антена се лови терестриал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По кабела дават и цифров и аналогов сигнал и не намирам разлика в резолюцията.

Разлика в резолюцията просто няма - и при в двата случая е еднаква (при аналоговата няма хоризонтална резолюция).

Основната разлика е липсата на шум при цифровата.

Втората разлика е в качеството на звука - при цифровата е по-добър (не мога да разбера защо БНТ, bTV и NOVA се излъчват моно в аналоговите пакети :smt034 ).

С каква антена се лови терестриал?

Принципно антената е съвсем същата като за аналогова ефирна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.