Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка


Data_StReaM

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От много време ми се върти в главата да заменя оригиналните крушки на моята Тойота Карина Е с нови крушки. Колебая се между OSRAM или Phillips. Макар, че въпроса не е свързан с Шкода ще съм много благодарен ако ми дадете съвет. Благодаря предварително. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро бях с Филипс и си светиха доста добре, ама едната изгоря и си купих Нарва - 2 бр 1о лв, доста по-евтини а засега си светят супер (е не като филипса) въпрос и на лични предпочитания е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение разлика между Филипс,Осрам и Нарва е само в цената.

Ползвал съм и трите марки и според мен разлика в светенето няма.Единствено каточели живота им/продължителността на светене/ е различен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено каточели живота им/продължителността на светене/ е различен.

 

Понеже за пръв път съм с нарва, горе долу колко им е живота спрямо филипса, фрапираща ли е разликата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах. Аз от дясно съм с Нарва а от ляво съм с една стара халогенна крушка Н4 от Вартбург. На нея пише TESLA Made in Czechoslovakia. И още свети!!!

Но си мисля, че Нарва - :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Реното бях с Нарва до скоро и светеха доста добре (2 години май бях с тях). Сега съм с Филипс Екстрийм Пауър и като че ли светят по силно. Нарвите още работеха при смяната. :D На Шкодата сложих Осрам Куул Блу преди месец, но още нямам впечатления, тъй като я карам по рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарва не са лоши, нямат реклама може би :mrgreen: :mrgreen:

Аз за Нисана си взех OSRAM+30% светлина, но смених само едната дясната исега десния фар ми бие малко по далеч, така вече 1 година. Така че - и осрам става. Нали знаеш - осрам, тунгсрам, а в наште магазини само срам. :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

здравейте реших да сменям крушките спрях се на Osram Night breaker защото били най-силните а за ксенон нямам пари можете ли да ми кажете какви са на октавия1 H? и е цокъла ще съм ви много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте реших да сменям крушките спрях се на Osram Night breaker защото били най-силните а за ксенон нямам пари можете ли да ми кажете какви са на октавия1 H? и е цокъла ще съм ви много благодарен

H - 4 за къси ,дълги и Н - 3 за мъгла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram Night breaker са чудни лампи,но като всякакви специални такива имат много малък живот!На Fabia-та съм пробвал различни марки и модели и последно съм се спрял на най-обикновени BOSCH. Свети си много добре и дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120ката я карам с Осрам-добри са,дългите пържат :mrgreen:

Бащата на Реното има Нарва,също нелоши крушки,но като,че ли от Осрама имам по-добри впечатления.По едно време Москвича го карах с български Светлина 80/100Вт,ама ми се стопиха куплунгите отзад на крушките :mrgreen: ,иначе светлината е огин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година имаше една тема с доста обяснения за марки и видове крушки, включително и линк към тест на крушки ... но не мога да я намеря с търсачката :(

Поне линка намрих с гуугъл: http://www.autoexpress.co.uk/products/products/230061/lightbulb_test.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.