Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лагери предна главина


FAV135

Recommended Posts

Въпроса не е за Шкода, но мисля, че принципа е същия. Има читави производители на лагери - SKF,FAG, NTN . Вместо да се взима лагер от официалния представител на марката често е по-добре да се вземе лагер от производителя на лагери, а е и по-евтино. Въпроса ми е - първо - откъде - от кой производител/магазин/ и второ-дали идва само лагер или има и съответните семеринги. Мерси за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skf.com/portal/skf_bg/home/d ... 94&lang=bg

 

Има дистрибутори и за автомобилни лагери. За семерингите обаче не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семерините ако са стандартни може по номера да се провери дали ги има на какви марки и цени. Ако е някоя изчанчена вече само като авто част се продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв е лагера. Случвало ми се е да сменям лагер на предно колело- двуредов съчмен, свалям стария с отделни семеринги, монтирам новия окомплектован със семеринги в самия лагер. И двата са SNR. Струваше 36-38 лв. Ако дадеш повече яснота може би ще получиш по-добри съвети. Всъщност в магазините за лагери имат и автомолилни каталози и ще ти дадат каквото трябва но цените им не се различават особено много от магазините за авточасти /с изкл. на фирмените сервизи, там са по-скъпи/. По-скоро имат разлики цените на различните производства. Същия лагер, примерно китайски може да се вземе за 20-25 лв, а SKF за около 60.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един адрес на магазин в София,кв.Х.Димитър,ул. "Макгахан",бл 55 Г,вх А,при бензиностанция на Шел преди моста "Чавдар"тел 02/947 93 77,0888 3199 49,аз съм доволен от лагери които съм купувал,персонала е запознат много добре с лагери,ремъци,маркучи,семеринги,зегерки,смазки и др.

Преди години за вътрешно каре ,на което по непонятен начин бяха изпаднали "иглите" вмести да давам над 30 лв.,там ми продадоха "игли" за 1.20 и нещата се оправиха.От доста време се занимават с тези материали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKF,FAG,-то такива са обикновено лагерите оригинално в колите,а от къде ще ги вземеш си е твой избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ina.com/content.ina.de/en/index.jsp

 

Загледай името "Schaeffler KG · Germany". На мен ми прилична на SKG :) Аз метнах такива ролки на ангренажа - 3 паразитни и обтяжна, както и на пистовия ремък паразитната също. Моя майстор ми ги избра, а аз на него си му имам доверие!

Това го намерих в нет-а:

"ИНА Лагери" ООД

Адрес: София, ПК 97

Телефон: 02/ 955 91 56; 55 13 87

email: ina_lageri@techno-link.com

Иначе, ако те интересуват - мога да намеря телефон и евентуално адрес на магазина от където той ми пазарува, за да си разпиташ, каквото точно ти трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ-питат за главината,иначе по ангренажите оригинално са ина

 

Е то INA няма ли други лагери? Щот аз погледнах продуктовата им гама - широчка ми се видя... За това предложих да потърси и от тази марка тъй като са качествени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги, прави сте, че без точни параметри на лагерите, просто си мелим колкото да става приказката. За моя случай/японска бангия/ лагерите са NTN, не толкова FAG и SKF, въпреки, че и те не са лош производител и ако намеря с гарантиран произход. Но явно няма да мине без разглобяване и 1-2 дена на трупчета докато намеря подходящия лагер, ще го мисля, засега не е фатално положението. А темата я повдигам, защото напоследък чувам от доста места за опарени хора с лагери и лагер-главини/там вече и сумата е по-голяма/, които карат по 1000км и се разсвирват, разбира се половината от случайте сигурно са заради неправилен монтаж и затягане на лагера, но все пак, че има ментета - има. Ще споделя опит след като си реша проблема - надявам се по правилния начин. ех - добре си бяха старите автомобили - сменяш греста - и айде на пътя.. :mrgreen: :mrgreen:

Приятен мини-уикенд на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един магазин за лагери на бул. Фритьоф Нансен точно срещу Хилтън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.