Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на кора на врата О1


berberov_sm

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от доста време ме мъчи дразнещо тракане нейде от дясната задна врата, а от вчера и от предната дясна. Предполагам, че проблема се крие някъде под кората, а самият шум наподобява леко почукване по стъкло с нещо метално. Проблема не е сериозен, но е адски изнервящо, при най-малката неравност и дрънчи (лудвам). Пробвах да сваля кората, като развих всички болтове, но в горната част срещнах затруднение сякаш кората е залепена с нещо, та реших първо да се консултирам с вас преди да напъвам като хамал и да я счупя.

Благодаря ви предварително!

 

Приятен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега, корите съм ги свалял няколко пъти и мога да ти обясня подробно как се прави. Захващането е на няколко места - по периферията на кората, с малки черни винтчета, тип "еврейска звезда". После има захващане с 2 болта на ръкохватката, с която се "придърпва" вратата. Там болтовете са обикновена звезда. ПОследното захващане не е с болтове, а просто горният край на кората е подвит и влиза в отвора за стъклото, като се плъзга успоредно на него, но в посока надолу. Дърпай смело. Няма какво да счупиш или нараниш. Мога да предположа и какво ти хлопа - едно не голямо парче стиропор, което на по-старите октавии се отлепва от местопредназначението си и започва да се удря в стъклото при друсането. Това е засега от мен. Ако имаш други питания, казвай. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня. Отгоре извади блока с бутоните за управление на ел.огледалата. Под него има едно болтче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти allroad за изчерпателния отговор. Това парче стиропор ще е проблем ли да го премахна окончателно или трябва да си залепя отново ( в смисъл да не ми се раздрънка пак) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня. Отгоре извади блока с бутоните за управление на ел.огледалата. Под него има едно болтче.

 

Това го открих, не знаех за болтовете в дръжката и начина на прикрепяне на кората в горната част на вратата.

 

Благодаря все пак :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока с бутоните, който се намира в дръжката се вади с надигане с отвертка и зад него са трите болта. Извади и пищялката горе над кората. А самата кора с леки удари от долу я изваждаш от жлеба под стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, ikonoma ме е допълнил много точно, бях забравил за тези малки подробности. :oops:

Стиропора дори не знам къде точно трябва да се позиционира. Аз лично махнах моя и така не виждам някаква разлика. Процедирай по начин, който сметнеш за правилен, според мен не е фатална липсата му. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.