Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Радар детектор-размисли?


BlackPearl

Recommended Posts

В България е пълно с безумни ограничения, на всякакви места.

Огледай се няколкостотин метра покрай повечето места с безумни ограничения - ще се изненадаш колко некролози ще откриеш :? .

И да знаете, че на всеки некролог съответстват около 10 инвалида и още 30 тежко пострадали :!: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    10

  • bega4kata

    7

  • filipkarolev

    7

  • new_

    5

Най-много писали в темата

В България е пълно с безумни ограничения, на всякакви места.

Огледай се няколкостотин метра покрай повечето места с безумни ограничения - ще се изненадаш колко некролози ще откриеш :? .

Например на входа на Ст.Загора от към Нова Загора - път с 2 ленти във двете посоки с мантинела между тях и ограничение от 50 кm/h!Това не мога да го разбера!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bega4kata няма никакви филми при нас, просто нещата, искаме или не искаме, ще влязат в ред

То е въпрос на софтуеър и настройки дали да отчитат скорост и какво точно да правят. Аз говоря за системата като цяло, за идеята като цяло и за това какво ще се прави в Бургас, защото аз съм подизпълнител към договорът с община Бургас, варненската система ако ще и уличните котки да брои smile169 .

Като казах "същата система" имах предвид главно като технически параметри (аз не се изразих правилно), с малката разлика че голяма част от варненската система е безжична. А тук вече слагаме оптиката.

Варненската система до колкото знам (тук вече не съм много сигурен) акцентира главно върху преминаването на червено, но камерите на изхода към аспаруховият мост за какво са според теб? Там няма светофар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там,където има ограничения,те са поставени от по-умни глави от моята,придполагам и от вашите.

По-голяма глупост от това не можа ли да измислиш ;) В България е пълно с безумни ограничения, на всякакви места.

;)

Да,сигурно е глупост за разни отворковци които се правят на големи състезатели.А след най-лошото,като убият свой близък или невинен си скубят косите и "защо,как можах да го направя".Много пъти съм бил свидетел на това.Аз също съм привърженик на високите скорости,но да са там където им е мястото.А не на местата с "безумни ограничения"и където са струпани много хора и автомобили. Малко са тези които ще се впечатлят от бясно преминаващия авт. А до някъде си прав,че има и процент ограничения които са малко пресилени.Но както много други безумия които трябва да се спазват в родната ни татковина, така трябва да се спазват и те. И наистина ако не си го правил оглеждай се като пътуваш колко паметници ще видиш покрай някой безумни ограничения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи най-важното е да се мисли докато се кара! ако мислиш си преценяваш и скоростта и поведението на пътя!

ако не познаваш пътя - не настъпваш газта "до дупка"! и т.н. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ГРАДА ТРЯБВА ДА СЕ КАРА БАВНО :!: не използвам радара в града

А относно камерите на входовете на града -за полицейско ноблюдение.Ако влезе или излезе краден автомобил примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципът на действие на системата с една камера най просто е следният:

По време на монтаж и калибриране на камерата се измерва дължината на участъкът от пътя, който попада в обхвата на обектива. Системата за откриване на движение, задейства записът когато в полезрението на камерата попадне движещ се обект, и съответният запис се прекратява когато същият този обект излезе от полезрението на камерата.

[-X

Такъв начин на измерване не може да бъде достатъчно точен по няколко причини:

1.Геометрията (фигурата) на превозните средства отпред и отзад може да бъде много различна, т.е. появата и излизането от кадъра става по различен начин = > детекцията на движение от страна на системата ще сработва по различен начин.

2.Силно зависим от метеорологичните условия. Например сняг с вятър или мъгла с вятър. Тези две неща край морето са често явление smile169.

3.Неприложимо в поток от автомобили.

и т.н.

Такова засичане на скорост може да стане при положение, че има ясни обекти-маркери в кадър и записът се преглежда с time marker в кадъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно,защо някои хора пишат само да филосовстват и да си намират на работа

ами пишете но,не фантазирайте

 

за filipkarolev стова въпрос в случая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой философства? Ето виждам че и вие сте допълнили някои работи относно time маркера.

Аз лично също в самото начало не вярвах че ще може да изчислява скорост в поток от автомобили само на база на запис, но като направихме пробите, софтуеъра се справя отлично. Не знам в подробности как точно го прави но се получава. На екрана всяка една кола от потока излиза заградена с червен правоъгълник и не ги бърка. Има и много други особености които в момента ги разучаваме. Важното е че това наистина работи. Няма смисъл да се изписва цялата теория точно тук. Целта е да се постигне превенцията, и тук в Бургас дори и гъзарите които ползват радардетекторите за да изпростяват спокойно по градските улици най накрая да започнат да карат нормално.

Друг е въпросът доколко ще влияе човешкият фактор при прилагане на закона, но там вече никакъв софтуер не помага...

В системата на КАТ има един голям бъг на ниво "професионална етика" и на ниво "съвест"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с КОБРА 9ххх нещо си не помня ! До сега не съм имал никога проблеми ! дори от скорост 180 на скоростомера 174 по ГПСа като ме стрелнат и скоча на спирачките на радара им излиза 139-141 ! ПРОБВАНО Е МНОГОКРАТНО НА Автомагистрала Тракия !има време да се реагира бързо и адекватно ! но и те се изхитриха пускат го като те видят че си намалил и засичат коли в насрещното - и тогава като ти покажат същия ден и час със скорост 160 например се почва какво правим сега ???? какво работите ? аз обикновено почвам да разтягам локуми - тука ГПСа , с темпомата , гсма ми и тои с ГПСа повече от 135 не съм вдигал като ги засипия с техника и инфо изходите са два аиде умната и бегаи или ти откъде извади толкова пари за тая техника с какво се занимавате ?

 

като цяло съм 100 % ЗА ! Не съм имал никога проблеми за скорост от както съм с него ! Поздрави на всички и не разчитаите само на радар детекторите -мислете и с главата си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и банално да звучи ще добавя, че е много по трудно да се кара бавно от колкото бързо, които не вярва да опита, радар детектор няма да му трябва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз влачещия се, ви пожелава някой ден да живеете на място където има ограничение за влачене и оттам да минават само не влачещи се!

А понеже сте много отворени всички не влачещи се, явно като ви свирне радара или ви мигне някой почвате да се влачите с 30-40 едва ли не ще праснете свирка на катаджията в движение и пак ще сте пичове.

Или още по якото е да се забиете в бронята на предния.

Вие въобще сте пичове по рождение

Ако всички, които твърдите, че не сте з апревишената скорост и особенно в града , защо ползвате радар детектортогава?

Ми карайте си нормално!

Защо все някой знае, че еди кое си ограничение било малоумно.

Иначе ако не си заспал можело да реагираш от 100 до 60 - да бе знам - всеки ден е пълно с такива дето реагират по тоя начин.

Всичко е празни приказки как било правилно - ми като знаете не ползвайте ве- не се оправдавайте.

Лично мнение - който им арадар детектор е готов да нарушава и готов да подкупва - пак казвам лично мнение.

Причинно - следствена връзка -имаш детектор - ти си настроен за постоянно нарушаване на закона.

А това значи, че ми пречиш на мене и на всички останали.

Затова колкото и модерни да има на пазара радар детектори - аз съм да се забрани употребата им.

А това дето ченгетатат са се криели и се мъчели да препикаят всеки - сигурно го има на моменти .За съм да са само с радари дето ти покзват снимка и данни.

Но аз лично никой не ме е спирал да се заяждал - явно не спират без причина.

Колкото повече хора карат нормално по правилата и, колкото повече хора агитират за това - идиотите ще намаляват!!!

И последно - todcom предполагам, че и бързото каране не е лесно, но в крайна сметка говорим за автомобили, където се движат по Републиканската пътна мрежа, а не на писта :)

Затова е важно не да е трудно, а да доставя и някакво удоволствие.

А за тези с бързите скорости - има писти там може да си доставиш удоволствие, на на гърба на другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамсия,

 

Донякъде съм съгласен с теб. Обаче забравяш, че в България, благодарение на нашите политици-няма равнопоставеност.

Пример:Вчера си карам аз с 15км по една затънтена уличка и търся един магазин за домашни потреби (карам бавно,понеже не го знам къде е ).Зад мен един кавал с джип-спука се да свири (да се е.е бе-той е зад мене)!Хич не ме ебават нещо.....

В Несебър- с колегата Ники (Д_Пауър) с чисто нов Мерцедес Ска -на центъра на несежър по улицата си спираме по средата-зад нас 3,4 коли, пред нас 3,4 коли-ние сме вътре в колата (затъмнена) и с хронометър (60сек) засякохме....НИКОЙ не посмя да свирне....При това в баровки (Уж) курорт!

Сами си правете извод...

За детектор:Не съм съгласен, че който е с детектор пречи на другите и нарушава закона.

1-детектора е ПАСИВЕН

2-има много ограничения, на Тобразни и др кръстовища на главни пътища.....който са крайно несъобразерни със закона. Да не говорим,че някъде тъпанарите незнаят как се ограничава скорост и от 90, направо знак 50 слагат, което е незаконосъобразно.

3-също така, няма човек (даже и КОЛЕГА) който да спазва и да кара само до 90..... Аз примерно карам 120,че поне да не ми сложат книжката на трупчета!

Всеки си гледа собствените интереси. С радар детектор ти пазиш себе си, не съм съгласен, че си потенциална опасност за другите (понеже караш по-бързо).

Виждаш какво става по родните пътища!

Казваш готов си да подкупваш....ми това е алтернатива!

Какво би избрал: 35 отгоре си!

-глоба 250лв или колкото е там и 3 месеца без книжка? После да разправяш аз съм честен човек-сякаш в нашта държава днес това е от значение!

-или ще дадеш 20-50лева и ще си спестиш хиляди главоболия?

(тук не опираме до подкупи а сблъсък на на интереси)

В твой интерес е да излезеш без проблеми (само с 50лв по-малко) отколкото без книжка.....Защото ако се движиш 3 месеца с градски транспорт,или таксита в София-тези 50лева,дето си ги спестил понеже си честен-ще ти се сторят......

 

Не опира до честен ,или нечестен ......(като човешко качество)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hamsia - много правилни мисли в много правилна посока. Съгласен съм с всичко, което си написал, без значение, че и аз имам радар детектор в колата. Между другото, нека не звучи като оправдание, но съм го купил не защото бъркам пътищата с писта, а защото нерядко се случва да "проспя" някое ограничение и защото наистина има малоумни ограничения. От друга страна аз се определям към онази група шофьори, която наистина обича да пътува, в буквалния смисъл на думата, не съм фен на постоянното изпреварване, не гоня докато мина цялата колона. И тук идва едно голямо НО, свързано с това, както и с твоя пост - на магистралата не е проблем да се кара със 120 км/ч. Но на шосето като закова на 90, а аз обичам да го правя - колата хем харчи по-малко, товаря мотора по-малко и най-вече - има възможност да разглеждам по един или друг начин местата през които минавам, да си пия спокойно кафето и т.н., знаеш ли какво се получава - влизат ми едва ли не под задната броня, докато ме изпреварват ме гледат като полезно изкопаемо, а като пътувам за вилата - ме настигат самосвали. И си мисля дали, в предвид на всичко това не съм повече опасен карайки по закон. Защото мнозина от тези, които ме изпреварват го правят без достатъчна видимост, онези, които ми се лепят отзад при едно рязко мое спиране в повечето случаи няма да могат да реагират да натиснат педала, какво остава за спиране... За това личното ми мнение е, че докато полицаите, вместо да се крият, за да изкарат някой лев, не започнат да седят така, че да ги виждаш, докато не се направи една перфектно работеща система за снимане, дори извън града, с други думи докато системата не се промени от хранилка на всеобщо виждаща се и известна, въпроса за скоростите, най-вече извън града, ще остане отворен. За съжаление към момента, отново лично мнение, е че нещата стоят така - основната идея е да се прибират пари, без значение дали от пътния полицай или от държавата. И докато това не се промени, докато основната идеята не стане взимане на много пари и лишаване от правоспособност за определен период от време, аз ще се чувствам по-сигурен когато на шосе карам със 110 км/ч, отколкото с 90 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамта имате право - аз не казвам, че съм измилсил универсалното средство и решение.

Но - аз ако наруша предпочитам да си понеса наказнието каквото и да ми струва то - може да 4акам по опашки , но ще знам, че съм си платил за моето нарушение.

Аз това го приемам за нормално.

Другото, което е казвате за малоумните ограничние и не по закон - също съм съгласен, но искам да ви кажа че в 90% от случайте както спомена някой по-нагоре има защо да са там (независимо, че някой наистина са от 90 на 50 примерно).

В интерес на истината когато си купувах кола първото, което ми хруман беше да си взема една "Кобра".

Но се замислих - защо по дяволите ми трябва?

Аз не искам да си кривя душата, че съм най примерния шофьор, но смея да твърдя, че рядко допускам да го нарушавам - най - вече от превишение.

Mishelle е прав, че именно в такива ситуации изпадаш във много кофти положения заради дебили решили, че са с хак и тях смърта не ги лови.

Но с времето реших, че за мене е по-важно да се наслаждавам на пътуването и не им обръщам внимание.

Карам си с колакото смятам за добре и особенно ако видя, че дебила се опитва на завой или на някой баир без видимост да изпревари му убивам тактично скоростта - не със всички става, но смея да твърдя, че доста хора съм ги "предпазил" от сериозна ситуация - нищо, че неблагодарника след това те гледа като полезно изкопаемо както казваш.

Или пък най лесното - намялвам си плътно вдясно и да върви да се трепе - аз не съм тръгнал да гоня постижения.

Съгласен съм че сме тъпа ситуация и със всеки изминал ден става все по-тъпа, но и друг път съм го казвал - ако продължаваме така - оправия няма и не се вижда да има решение.

Не съм съглсен обаче това за радар детектора, че пазиш себе си.

Ако искаш да пазиш себе си - не нарушавай правилата и се съобразявай с останалите участници.

Какво като се крият - прави сте - те вместо да са за превенцията те те дебнат - в това спор няма.

Но ако не нарушаваш - какво ти пречат - напротив - спирал съм до тях да си почина и ония ме гледат като малоумници.

Когато се нарушава трябва да си носиш последствията.

Затова казвам, че радара те подтиква към нарушения.

Защото има значение дали ще се треснеш с 60, 90, 120 или 150 нали?

Но там радара няма да предпази нито този с радара нито другия.

А всичкото това го пиша, защото аз може да съм другия примерно.

Както казах по-горе аз не съм идеален и аз нарушавам понякога - също се нервя на някой малоумни знаци или ограничения или незаконосъобразни такива.

Но си правя преценката - като нарушавам какво би ми струвало - и съм подготен за последствията, но коемнтари от рода то там е 50 ма може и със 100-150 вече не е до последствие от наказание,а последствие от малоумие.

Като искаш без книжка и толков абързаш наруши разумно с 10-15 км/ч - там е само глоба и вече ще може след месец и по електронен път.

Но за мене лично оттам нататък няма нищо общо с тов акоето дискутираме, колкото и малоумни да са ограниченията.

И в този смисъл за да завърша карайки с радар-детектор и казвайки, че се предпазваш себе си за теб си прав - но за мене не си по=простат причина, че ти мислиш за едни -200- 300 лева и книжка, аз мисля за човешки живот.

Мисля, че съпоставянето е излишно.

В крайна сметка ако не зачиташ останалите участници в движението - дискусията става излишна с радар или без - то е ясно з акакво става въпрос.

Затова казвам, че ако се забранят радар-детекторите може би мисленето ще се промени поне малко - поне така се надявам.

Но май за момента няма такива изгледи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hamsia,

 

Прав си, отново повтарям за повечето неща.

Искам да дам мнение обаче: Не искам да почваме да дискутираме, кой кара лудо и откачено на пътя... (хайде всички сме го правили).

Другото което казах- с детектор Ти спасяваш и мислиш за себе си....... (ти говориш, човешки живот)

ПРАВ СИ,но искам да те попитам:

-Колко мислят за теб на пътя, едва ли са много

-Изказах, че за мен до 120 е разумна скорост (до 30 отгоре 90)- дали ще те ударят със 120,или 90 (има разлика така е) отреща челно келеша който изпреварва.....

Всички мислим за човешки животи, не сме самоубийци... или някакви безотговорини хора....

Да ти кажа честно-то може да се интерпретира и по 2 начина-когато пък си бавно движещ се-също си потенциална опасност за движението.

Аз като съм с буса- ограничен до 90 електронно (с дигитална карта понеже е ТАХОто), след мен винаги опашки се извиват, камионите свирят и тн..

Изводът е, че никой няма да му пука да ти кажа (да не те разочаровам), че си честен и би си платил глобата!

Тази тема можем да я нищим до утре сутринта, защото.....живеем в България и нямаме респект към органите.

Да вземем Унгария-хората в селата имат ограничение 40....... и пазят навсякъде. Като пътувах, няма Туареци,няма Кю 7 и тн - всички намаляват с 40- защото там метър не можеш да минеш и имаш респект. А хората имат и пътища, а ние???

Нито респект имаме...получава се така, че ТИ искаш да си точен човек, съобразяващ се със закона, а те теб те гърбят повече, от тези които искат да минат метър!! ( ти ще си честен и ще си платиш глобата и стоиш без книжка, а друите ще са зад геврека и ще се кефят, че отиват с колата за среща с гадже, а ти ходиш с рейса-понеже си честен и отговорен)-похвално!

Като цяло: радар-детектор темата беше замислена от гледна точка на това, че има колеги които патуват постоянно и им трявба. Не може навсякъде да се кара с 90 ( за селата не споря-50 е ОК - има хора, животни)- но извънградско с 90 и през 5,10 минути да намаляме за 50-100 метра ограничение на кръстовище което , мястото му хич не е съобразено...., а отсреща да летят пичовете с черните автомобили и да казваме-ТЕ и те като нас мислят за човешки живот ...сори!

Всеки мисли за човешки живот, но твоята интерпретация е спазване на ограничения и тн, а моята е малко по различна....

(познавам си колата отлично, както и мойте възможностти, не се изхвърлям допълнително- имам доста опит и винаги съм внимателен, умея да разчитам маневрите и намеренията на другите с поглед (то не е само да въртиш геврека-по това как се позиционираш на пътя(и по кръстовища, за светофари и тн) и какво маневри правиш-доста неща се разбират), предпочитам като стигна колона от автомобили, да настъпя Перлата и да ги разкарам на мига- за мен една колона е доста по-голяма предпоставка за ПТП, отколкото чист път пред теб)

 

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl - разбира се, че всеки си има мнение - дано не съм разбран като някакъв проповедник и наставник.

Такова ми е виждането специално за радарите и за движението.

Тъпото е друго - никой не е застрахован на пътя.

ВЯрно можеш да намалиш риска, но винаги има риск.

Разбери ме правилно - независимо от това, че аз съм най големия балък на пътя и най прекарания, аз се опитвам да сведа риска и тази на другите до минимум.

Както казах - гаранция на 100% няма.

А колкото до това, дали другите мислят за мене, тебе или който и да е - ми може да съм най-големия тъпак, но се надявам и се надявам все повече да стават.

Знам, че много мислят само за себе си, но когато стане сакатлъка .......

Само един пример - даваха ги едни по телевизията - единия карал примерно със 120 и спукал гума май и се нахендрил в друг в насрещното.

Мисля, че нямаше фатални последици, но най странното е, че спукалия гума обясняваше как той нямал вина едва ли не.

Не казвам, че със 90 нямаше да има последици, но тези скорости като 90 и 50 не са измислени е така за да им е кеф на ченегтата.Напротив те са научно обосновани в зависимиост на човешката структура и поражениуя при удар , а също така и на параметрите на повечето автомобили.

Та искам да кажа, че все ми се иска всички да мислят как да спазват, а не как не е правилно еди кое си - независимо, че може да има недомислици понякой път.

Наистина няма смисъл - темата е дълга -може да я говорим дълго -пък и идеята беше за радар детектори.

Просто изразявам виждането си.

 

Поздрави

:smt030

smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамсия аз се присъединявам към теб и ставаме двама балъците. Нека ние балъците да си караме по ограниченията и да не се нуждаем от радар-детектор. Аз дори съм и още по-голям балък. Преди 2 години направих рекорд. Със сина ми пътувахме София - Варна и стигнахме за ДЕВЕТ часа. Това си е за Гинес. Но от друга страна карах сравнително спокойно и дори на един бързак, който ме изпреварваше без да има видимост и летеше срещу една Татра, буквално му спасих живота, като набих спирачки и го пуснах да мине пред мен (благодари ми човека но какъв бой изяде от жена си, която се возеше до него не е за разправяне). Не се съгласявам с Юли за възможността да караш и да разглеждаш. На това същото пътуване очите ми бяха постоянно в огледалата и се стягах всеки път, когато някой ме наближеше (все пак детето си возя). Масово се кара с радар-детектор и по-голямата част от тези шофьори не са като теб Юли да не догледат 10-15 км/ч ами са разни джигити и много бързащи люде, които въобще не ги е грижа, че не са сами на пътя. Не веднъж е казвано и показвано

е високата скорост. Трябва ли да се случи
или това за да разберем най-накрая, че решението не е радар-детектора а по-скоро неговата липса и наличието на разумно каране. Да, не са добри някои правила. Да, има недомислици и на пътя и в закона. Но това са правилата и е редно да се спазват. Много от Вас са посещавали западните държави. Всички им се кефим как живеят. Еми имат си правила (добри, лоши, по-добри, по-лоши) и си ги спазват.

Съвременните коли имат темпомат, имат навигация - 2 прекрасни устройства, които могат да бъдат така програмирани, че едното да поддържа постоянна скорост а другото да те известява ако превишиш определена скорост. Аз предпочитам да ползвам такова устройство вместо радар-детектор.

На BlackPearl му свиркал некъв смешник с Мерцедес. Ми да свирка. Кат бърза да те прескочи. Или к'во, ше те бие ли?

The Freshmaker се е подписал така "България е единствената държава на Земята, в която може да те ударят отзад в насрещното платно... ", а ikonoma така "Високата скорост, не води до растеж на <мъжкото достойнство>.". Хмм, дали пък не са прави и двамата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично ползвам руско гадче и досега не съм имал акт успява да ме предупреди навреме а иначе т.нар. детектори са си 100% законни справка ЗДП

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Колега new_ -засича ти и други сигнали затова ти писука в града.Другите сигнали могат да бъдат от бензиностанция,ролетна врата на гаражи и мигазини с дистанционно-те работят на сходна честопта,която радара също лови!

 

Ето този модел на Кобра гледах!Има Extreme Range-технология за улавяне и на най-бързите радарни пищови?Дали действа? :-k

http://www.radar-express.com/product.php?iid=182

 

Какво стана в крайна сметка? Ти този модел ли подари на твоя авер? Довоолен ли е от него и ма ли смисъл да се дават толкова пари или върши същата работа като по ефтините модели? :roll: :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подарих му един друг модел ма Кобра- по-евтин е-от 150лв :) , че той само в града джитка.

Не го знам какво е станало-сложи го, пусна го..... по нататък...... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.