Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Радар детектор-размисли?


BlackPearl

Recommended Posts

Днес един авер има РД и му купих радар детектор Кобра.

На мен такива неща не са ми по вкуса,а и не ми трябват... :-k ,но се замислих и ми стана интересно.

Поръчах го от София по куриер и по телефона дамата от съответния магазин ми обясни накратко нещата.

Обясни ми,че БГ радарите са на Х честота и тн....

Разгледах в нета,че ми стана интересно и видях честотите както в БГ ,така и в чужбина.

Оказа се,че повечето честоти навънка са КА, К и Х -изключвам лазерите!

 

Въпроса ми е главно към тези който ползват детектори (така наречените пасивни радарни устройства-а активните са антирадари-смущаващи и изменящи стойността на полицейските у-ства)-някога подвеждали ли са ви.Изгърмявали ли са ви куките-при положение,че доколкото разбрах тази честота е една от най-елементарните за прихващане (Х).

 

Пускам темата от чисто любопитство-Изгърмявали ли са Ви,когато сте били с радар детектор(предавал ли ви е)!

(иначе информация за радарите има и е дискутирана доста-така,че разяснение за радарите не е желателно да пускате)

 

Поздрави! :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    10

  • bega4kata

    7

  • filipkarolev

    7

  • new_

    5

Най-много писали в темата

Тъй като не съм запознат......(в смисъл не съм ползвал детектор).

 

Но куките едва ли знаят, че си с детектор да го иключат и веднага пак да го включат-те радарите им са постоянно включени и само трият скоростта (поне така си мисля-не са ме спирали за скорост от може би 2год-да чукна на дърво)......То ясно е,че могат да те чатнат,ама .........-въпроса е някой спирали ли са го за превишена скорост,а радара нищо да не е отчел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не ползвам такива джаджи (неприятни са ми разни незаводски кабелаци и устройства) и не съм много запознат, но до колкото знам, има 2 вида полицейски радари: 1.такива с постоянно излъчван сигнал и 2.такива с които изпращат моментен сигнал за да ти засекат скоростта. Антирадарите вършат работа само при 1. При 2. изпиуква само за момент, ама вече си хванат...

 

П.п: тва е по данни на мои приятели таксиметрови шофьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи вече от радарните устройства Коко....

А и наште радари са доста остарели като техника!

 

Именно това ми е въпроса?

Айде за евтини радари-ОК!

Но със скъп радар някой хващали ли са го?

Имам авер от Варна-взе си Кобра на промоция-за 230лв-казва ми-човек от 1 год и нещо съм с него-винаги ги лови и то много от рано-нямам проблеми-из цяла БГ ги прихващам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна куките се научиха да пускат радара чак като забележат кола очевидно движеща се с превишена скорост. Ефекта от радар-детектора? Знаеш, че са те засекли и сам си спираш... В интерес на истината в 50% от случайте помага. Но толкова.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятен ми е факта, че полицаите дебнат. Стоят не там където наистина има нужда, и където има опастност за околните или за шофьорите, а там където най-лесно може да те хванат и ....."приложат строгостта на закона" или други похвати.

Отдавна куките се научиха да пускат радара чак като забележат кола очевидно движеща се с превишена скорост. Ефекта от радар-детектора? Знаеш, че са те засекли и сам си спираш... В интерес на истината в 50% от случайте помага. Но толкова.

Поздрави

Подкрепям изцяло цитираното мнение.

Като допълнение ще кажа само, че полицаите са нахитряли, а и техниката им не е толкова стара, тъй като съм виждал радар на които колата е снимана и дори вътре се вижда. Че и цветно.... :D:D:D

Друга хитрост която прилагат е да дебнат в ниското....докато излизаш радара ти гледа "нагоре", не засича че го облъчват....и докато писне, дори първия път, докато скочиш на спирачката..... "Сержант Едикой си....Документите за проверка...."

По темата още....за 40 км включително превишение на скоростта извънградско....1 месец книжка на трупчета

По темата още....за 30 км включителнопревишение на скоростта градско....1 месец книжка на трупчета

Поздрави. И спазвайте ограниченията....антирадара не е всесилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани, мани мене последно ме спряха с 92 при ограничение 50 по пътя за Зл. пясъци :oops: . Добре, че бяха празнично настроени иначе сега виждам какво е щяло да ми се случи :-k ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тогава питам-каква е фацата да си купиш радар за 700кинти примерно (най-модерния,като пак ще те баннат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k

 

Бях гледал по дискавъри за ловци на Митове....

 

Опитваха се да залъжат хАмериканските радари-пробваха свякакви трикове-фолио,огледала и тн-нищо не помогна..... smile009

 

Трябва ни значи дуг детектор-човешки великодушен фактор-изразяващ се в светкавица уведомяваща и предупреждаваща ни от куки :)!

 

(аз винаги предупреждавам-рядко се случва да пропусна-предимно Поршета,Аудита,БМВ и Мерцедеси който се движат бързо :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тогава питам-каква е фацата да си купиш радар за 700 кинти примерно (най-модерния,като пак ще те баннат)

Вероятността е 50 на 50. И като писне....веднага скачаш на спирачката....и според мен те хващат с по-ниска скорост. (тук може и да греша :D )

Без радар е 100% сигурно, че ще те хванат, особено като дебнат на закътано, специално избрано за целта място (хранилка).

Кобрата са добри, такъв имах на Октавията. Сравнително чувствителни....и доста рано се обаждат. Доволен бях. Само на определени места в града се обажда грешно... и те стряска....явно има някакви излъчвания които го смущават. Нарочно не го спирах в града, защото обикновено забравях да го включа когато трябва.....

Не змам за руските машинки ....не мога да кажа нищо. Само знам, че ако са актовни устройства... демек излъчват сигнал който "заглушава" радара са незаконни и забранени..

Поздрави

Не насърчавам карането с превишена скорост. Дори напротив....порицавам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тогава питам-каква е фацата да си купиш радар за 700кинти примерно (най-модерния,като пак ще те баннат)

Аз съм с такъв скъп радар,говори,прихваща всички честоти и индетифицира устройството или вида радар.Има 360 градусов обхват и го посочва/ако те засичат с кола зад теб/.Има памет за импулси-и предупреждава за опасност.Примерно както споделиха някои колеги,куките постоянно си включват и изключват радарите,включват ги като те видят/АКО НЕ ГИ МЪРЗИ ПОСТ.ДА ЩРАКАТ/

НО,в трафика аз съм на 1 км назад и те за момент си вклучват радара и моя го засича и влиза в предупредителен режим.

АКО ,се прибирам късно вечер и те ме дебнат-в момента който ми изписка и веднага намаля никога не са ме хващали.Зависи колко бързо реагира твоя радар. :!: :!: :!: :!: По-ефтините са мудни и те засичат.На полицаите радара ако знаете как ви засича скороста ще разберете за какво говоря-2 пъти по бавно става засичането защото първо 1 сигнал и после 2-ри и чак тогава смята,а ти след първия ако си карал с 80,до втория си гарантирано на 60 :!:Колкото и да си заспал.КАТО СИ КАРАШ нормално90-100, НЕ ВЛАЧЕЩО СЕ ,те спасява-примерно с 90 при огранич.50-60.Аз живея към Златните и пътя е магистрален тип,но постоянно има ограничения 50-60,а аз си карам спокойно на темпомат с 90-бед да трябва постоянно да намалявам и да се влача като баба.

Винаги ме е спасявала тази моя любима машинка.Държа я в подлакътника и няма кабели и не се вижда.

Е ако си се набримчил с 200 и ти изписука,няма как да намалиш,тогава пълна газ и не си ги видял smile068

с две думи -ЗА-даже не мога без smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И като писне....веднага скачаш на спирачката....и според мен те хващат с по-ниска скорост. (тук може и да греша :D )

...

 

Наистина грешиш. В момента в който радара писне вече са те засекли (време за реакция под 1/2 секунда).

 

Що се отнася до ефект - върши работа в тунелите към Правец. Те са криви и куките не те виждат и радара стои непрекъснато включен. Иначе и да те засекат нямат време да отреагират. В градско също не гасят радарите - знаят, че почти никой не си пуска радар детектора.

 

А, в момента има ефект от тия с камерките на входовете на София. Те работят непрекъснато и помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега new_ -засича ти и други сигнали затова ти писука в града.Другите сигнали могат да бъдат от бензиностанция,ролетна врата на гаражи и мигазини с дистанционно-те работят на сходна честопта,която радара също лови!

 

Ето този модел на Кобра гледах!Има Extreme Range-технология за улавяне и на най-бързите радарни пищови?Дали действа? :-k

http://www.radar-express.com/product.php?iid=182

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радарите работят на честоти между 8 и 40 GHz. Само сателитни връзки се използват в този честотен диапазон.

Ако няма повреда в детектора, най-вероятно хваща истински радари, но не се забелязват (може и да не са в посоката на движение).

Освен това, радара може да не е придружен от патрулка и полицаи ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето този модел на Кобра гледах!Има Extreme Range-технология за улавяне и на най-бързите радарни пищови?Дали действа? :-k

http://www.radar-express.com/product.php?iid=182

Със сигурност не е този модела, дето съм ползвал (по стар е....почти две години нямам Октавия ). Ще погледна дали е останала в къщи някаква документация и ще кажа кой точно.

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

whistler-това е марката :smt017

Подкрепям :smt030

С такъв съм, не от най-скъпите, да речем от средния клас. Пак има говор, предупреждения и още куп неща, вкл. и гласови бележки. Както и да е. На въпроса върши ли работа добрият радар детектор или не? Личното ми мнение - определено да. Заслужава си парите от където и да се погледне. 2-3 акта за провинения като на Коко - ето ти парите за детектора или обратно - имаш детектор, избиваш го доста бързо. Единственото, от което той няма да те спаси е ако си сам кола на пътя, в полезрението на полицая. Във всички останали случаи, като влизане/излизане от тунел, взимане на завой, движение сред останали участници в движението и т.н., 80-90% е сигурно, че ще се спасиш. Не съм съгласен с мнението на колегата new_ - единствения сигнал, който за да засечеш с радар детектор и трябва да имаш пряка видимост с радара е лазера. Всичко останало, с което разполага нашата полиция (а то не е много) се лови без пряка видимост, т.е. след завой, след края на тунела, след баира, от другата страна на моста и т.н. Дори не е нужно детектора да е на таблото, на стъклото и т.н. Моя, например е в ... багажника :) И лови без грешка. Научил съм му звуците и гласа и нямам дори нужда да гледам дисплея за дистанцията. За начина, по който понякога пускат на пресекулки радара ченгетата - ако го пуснат пред теб си сгащен. Но и такъв сигнал, макар еднократен, се лови надалеч - като стрелнат някоя друга кола и ти си вече предупреден.

С други думи радар детектора, поне според мен, върши перфектна работа. Не съм състезател, нито пък високоскоростен самоубиец. Но по нашите пътища има безброй безумно ниски ограничения на скоростта, без никаква логика. Сякаш са сложени нарочно, за хранилка. И да не кажа голяма дума, но откакто имам радар детектор нямам акт за превишена скорост :smt030

За в града - да, понякога се обажда от автоматични врати, но решението е много просто. Вместо да го гасите, пускайте го на city. Въпреки, че мен това рядко писукане не ме дразни и си го държа на стандартен режим

А относно кабеляците - и аз много мразя открити такива. Но с повечко мерак и усърдие всичко се покрива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не кажа голяма дума, но откакто имам радар детектор нямам акт за превишена скорост
и аз така
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доста песимистично настроен към тях, ефекта от евтините модели смея да твърдя е никакъв, виж за тези които колегата по на пред спомена (от 700 лв) може, но стрували си? и всеки ли може да си позволи подобна инвестиция? Аз разчитам главно на това че познавам стоянките им, пътувам доста често между София и Луковит, и специално след Правишкия тунел съм ставал свидетел как доста хора горят - полицаят те дебне - той има отлична видимост а ти от мантинелата не - появява се и щрак. Радар детектора ще сработи но ако засичат кола пред теб, а ако излизаш от тунела виждаш чист път (магистрала уж) натискаш леко педала търсиш същевременно някое радио и Добър ден ...! Това за триенето отдавна не върви радарите са с фискална памет. И а и по строги от правешките не знам да им,а така че преминавайте с особено внимание през този щат !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани, мани мене последно ме спряха с 92 при ограничение 50 по пътя за Зл. пясъци :oops: . Добре, че бяха празнично настроени иначе сега виждам какво е щяло да ми се случи :-k ...

 

Мани, мани, на 31.Дек. в 10 вечерта - на Севлиево, 114 при ограничение 50 :oops: не съм видял табелата, наистина...

За над 50 км/ч над ограничението глобата е 250лв + ТРИ месеца без книжка...

Добре че и те бяха празнично настроени - една стотинка не съм им дал - а и да си бяха поискали - нямаше да дам...

Помъмриха половин час докато зъзнах на студа.. и "айде бЕгай" ..

 

А радар-детектор там наистина не хваща - просто са в ниското, спускането не е достатъчно дълго че да успееш да намалиш достатъчно преди да те прихване.... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, това с ниското е малко странно. Радара работи на принципа на отразената вълна. За да заработи му трябва добра видимост. Ако детектора е читав ще засече работата на радара далеч преди радара да засече скороста! Ако си бил с детектор и той не е изпищял вариантите са:

1) Кофти детектор

2) Куките са те "стреляли", т.е. радара не е работи през цялото време а са го включили като са те видяли!

А го твърдя това защото повечето радари в Бг са с радиочестоти, т.е. радар детектора със сигурност е с 360 х 360 обхват .:.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категорично порицавам карането с несъобразена скорост

На илстрацията се опитвам да покажа защо антирадара не помага, когато автомобилът излиза от хълм, а полицията дебне в ниското.

Реално, колкото и добър да е антирадара, няма как да "види", че го облъчват. Зеланата линия илюстрира преградата за електромагнитното лъчение на радара. Ефекта се засилва още повече, че при изкачване на хълма, човек инстинктивно натиска по силно газата....и при спускане дори да махнеш крака от газта....колата се засилва.

При изскачане от хълма, ефекта е като да те стрелят....изведнъж си облъчен, и няма как да реагираш

До колкото си спомниам има един такъв хълм край Севлиево и една караулка, дето май съм я виждал и аз. :D:D:D

Поздрави и пожелание антирадарътВи да се "обажда" навреме.... :D

post-2763-138453070382_thumb.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.