Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Честит нов форум!


Mishelle

Recommended Posts

  • Отговори 179
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    38

  • PRR

    14

  • chavdarlk

    14

  • bega4kata

    12

Най-много писали в темата

Никога до сега не ми се е случвал този проблем, с нито един от трите браузъра, с които тествам форума. За това не мога да определя с точност от къде идва проблема. Ясно е, че форума е все още в процес на донастройване. Заради което от време на време му чистя кеша, както и кеша на скина - просто се налага, изискване е за да сработят някои настройки и "пипания". Та мисълта ми е, че е напълно възможно това да е причината с трудното влизане, което пък от своя страна се оправя с еднократно изчистване на кеш, кукита и т.н. във вашия браузър. Коко, кога ти го направи този "номер"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има тоя проблем (Слим Браузър),но като почистя със CCleaner и се оправя.Не съм писал във форума,щото мислех,че проблема е в мен,понеже пробвах с моя акаунт от друго ПС и всичко си беше ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, проблема датира от вчера. Прави го... когато му скимне :roll: . Сега изчистих темпорари-то и за сега е ок, ама ще видим до кога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, проблема датира от вчера...

Точно тогава чистих за последно кеша на форума, т.е. явно и напълно възможно да е от това ;) Лошото е, че в manual-а никъде не са споменали за "странични ефекти" от това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добра екстрата, че предупреждава за пуснати нови мнения след опит да си пуснеш твоето :smt017 .

Обаче не е много удобно направено и често го пропускам :? .

Дали няма начин предупреждението да излиза и в ново прозорче, например като това за получено ЛС :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, така е зададено в кода, така се изпълнява ;) Пък и то като те предупреди, просто натискаш още веднъж на изпращане и си готов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, попитам и аз нещо.

от както сме с нов форум за всяко ново мнение в тема или раздел, получавам и писмо на пощата си.

Та на ден получавам около 50-60 нови писма заради това. Искам да си получавам известия на пощата само за лични съобщения.

Трябва ли да кликна във всеки раздел Unsubscribe forum за да се нормализират нещата?

тогава пък се чудя дали ще ми свети зеленичко, че има нови мнения или не :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, така е зададено в кода, така се изпълнява ;) Пък и то като те предупреди, просто натискаш още веднъж на изпращане и си готов ;)

Всъщност аз винаги излизам с Back... и съответно губя и написаното :( вече, за разлика от предишния форум.

Ще пробвам да се откажа от този програмистки навик :mrgreen: , дано успея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nicolas, получаваш мейлите, защото си се абонирал за съответните теми :lol: Форума няма как да те абонира сам. Кликал си по погрешка на линка за абониране. И аз в началото така правех на някои теми - неволно. За да спре абонамента кликаш на "спри абонамента". Не искам да е на твой гръб, но да разкажа аналогичен случай от вчера - идва един симпатяга в сервиза на Тошиба с гаранционен лаптоп. Оплакването му е, че спрял да бачка wireless-а и не откривал мрежи. Момчетата го погледнаха и след минута му казаха - не си включил копчето, а не че има дефект :lol:

Настройката за получаване на известие за ЛС на мейла се прави от "Потребителски панел". И понеже виждам, че си написал "Unsubscribe" - предполагам си поглеждал във въпросния панел - там има избор на език и българския фигурира - пиша това (описано е и в началото на тази тема), освен ако нарочно не си оставил форума на en.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина и на мен звучи тъпо, но не съм пипал нищо, просто зарежда ми се форума, влизам и това е.

Може и да съм кликал някъде без да искам, за абонамет,

а иначе всичко ми е на англ, но не съм пипал в User Control Panel :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От потребителския панел се сменя езика и настройката за получаване на известие за ново ЛС на мейл:

 

UCP_settings.jpg

А от най-горната част на коя да е тема се абонираш или съответно премахваш абонамент:

 

add_abonam.jpg

 

rem_abonam.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче - защо търсачката изкарва като резултати мнения и теми, пуснати след обновяването на форума? Или да търся проблема в моя телевизор? :roll: Ако има някакво значение, това го прави и с IE, с Mozilla и с Google Chromе :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов форум - нови главоболия!!!

Първият проблем, форумът ме изхвърляше минутка след като се логна вече си го реших - изчистих history -то. Искам с голям негативизъм да отбележа че това е ПЪРВИЯТ форум за който ми се налага да правя подобно изпълнение!!!! smile175

Вторият проблем е защо трябва да си преоразмерявам снимките, тъпо е! ТЕхниката се развива и снимките ще стават все по-големи и по-големи. Ще ми се наложи за нуждите на форума да си изкарам от мазето старият олимпус от 1999 година на 1.2 мегапиксела :smt018

И не на последно място от къде мога да си промена цевтовите настройки, или от къде мога да дръпна скинове за форума, защото сега прилича много на счетоводната ми програма, а форумът все пак е място където влизам с нагласата за релакс а не за работа.

Аз много обичам бялото като цвят, но това бяло тук просто ме дразни. А нощем когато не мога да заспя и реша да попрехвърля някоя тема, мониторът така "грее" че осветява цялата стая и моето слънчице се събужда и се дразни.

И не на последно място, бях писал по горните въпроси, два мейла на админа на форума и никой до сега не си е направил труда да ми отговори, или дори да ми прати някакъв дежурен "шаблонен" отговор. Тогава защо въобще е даден този мейл???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов форум - нови главоболия!!!

Първият проблем, форумът ме изхвърляше минутка след като се логна вече си го реших - изчистих history -то. Искам с голям негативизъм да отбележа че това е ПЪРВИЯТ форум за който ми се налага да правя подобно изпълнение!!!! smile175

Вторият проблем е защо трябва да си преоразмерявам снимките, тъпо е! ТЕхниката се развива и снимките ще стават все по-големи и по-големи. Ще ми се наложи за нуждите на форума да си изкарам от мазето старият олимпус от 1999 година на 1.2 мегапиксела :smt018

И не на последно място от къде мога да си промена цевтовите настройки, или от къде мога да дръпна скинове за форума, защото сега прилича много на счетоводната ми програма, а форумът все пак е място където влизам с нагласата за релакс а не за работа.

Аз много обичам бялото като цвят, но това бяло тук просто ме дразни. А нощем когато не мога да заспя и реша да попрехвърля някоя тема, мониторът така "грее" че осветява цялата стая и моето слънчице се събужда и се дразни.

И не на последно място, бях писал по горните въпроси, два мейла на админа на форума и никой до сега не си е направил труда да ми отговори, или дори да ми прати някакъв дежурен "шаблонен" отговор. Тогава защо въобще е даден този мейл???

 

Верно са си големи главоболия с три удивителни!!! Това почистване на history-то е невероятно трудоемка работа и при това - зле платена!!! Големия ти негативизъм smile089 е приет успешно и е записан в тефтерчето на отговорника по оплакванията!

За resize-а на снимките...май е направено, за да не се оплачеш после, че като са грамадни, трябва нон-стоп да скролваш хоризонтално, за да прочиташ всеки ред от мненията, които ще свършват нейде...в дясно! Помисли ли за това?

За skin-а - ти дали изобщо прехвърли страниците от тази тема или направо написа това, което те тормози? Имам впредвид, че специално за skin-a е понаписано доста! Решението в момента за теб, когато почне да ти свети нощем много - намали си малко контраст-а... Нали се досещаш, че като еди-колко-си-човека поискат еди-какъв-си-skin...няма как да се изпълнят желанията на всеки, пък дори Юли да е дух от бутилка! За това - за сега - един /1/!!! По-натам - още един, по-тъмен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За четенето изчетох всичко за скина, но знам че във всяко едно общество, промените се правят когато е налице търсене, или някаква форма на натиск. Ако няма възражения, така и ще си стои...

А за почистването на histori-to, нямаше дори да го отбележа, ако някъде беше написано ясно и точно - три такъв и такъв проблем - почистете си хистори-то. А не да пиша мейл, да чакам отговор, КОЙТО ТАКА И НЕДОЧАКАХ, и после със статус Гост да чета дали случайно и някой друг има същият проблем. Така че не виждам защо трябва да се оправдавате, при наличие на явна неточност.

А за скиновете можеше просто за начало всичко да тръгне поне с две цветови разцветки. дАлеч съм от мисълта да си поръчвам скин и някой да тръгне да ми го прави. Но можеше нещата да бъдат оставени с отворени сетинги, сам да си избираш цвят на това и онова, тогава всеки щеше да си го нагласи както му е кеф.

За размера на снимките съм съгласен вярно че понякога се насъбираше доста Scroll-ване докато стигнеш до последното мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

а ти разбираш ли дотолкова много от phpBB, че да си правиш сам настройките?!? Щото ако поне малко схващаше, щеше да си направиш сметката колко голяма по обем и трудна по съдържание работа е извършена, дори само по "преточването" на съществуващите ни постове от стария в новия форум.

Ако беше поне малко на "ти" с настройките на собствения си браузър, нямаше дори за миг да повдигаш въпроса - аз съм си направил автоматично да ми трие "куукитата", в които същност е проблемът.

Ако беше попрочел малко темата, щеше да разбереш, че създаването на един допълнителен скин създава двойна работа на администраторите на форума. Някой замислял ли се е колко труд се полага "зад кадър" именно от тези хора?! И то не само, за да имате цветни картинки по екрана си...

В заключение - отношението ти, показано чрез двата ти поста, е доста обидно и ако тонът ти в мейла, който си изпратил (на кого точно??) е бил такъв, разбираемо е защо не ти е отговорено.

И мисля, че е крайно време да се научим първо да четем упътванията, а чак след това, ако нещо е останало неясно, да ПИТАМЕ, а не да УПРЕКВАМЕ някого за несвършена работа! Защото доста хора не си дават сметка, колко часове от съня или почивката на админите са откраднати, за да ни е хубаво и комфортно на нас - потребителите.

Постът ми се получи малко "личен", за което се извинявам, но упрекът ми е към всички "мрънкащи" и нечетящи упътванията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде пак, обидени и недооценени.

Аз винаги, когато съм работил самостоятелно или в колектив, по някой софтуерен проект или инженерен обект, съм предупреждавал начинаещите съекипници, че инженерната, и програмистката професия са най неблагодарни и най-недооценени.

А в моменти в които съм вършил дадена работа безвъзмездно никога не съм изтъквал колко време ми е отнело, защото още в самият момент в който се съгласиш да свършиш работата БЕЗПЛАТНО (както вие администрирате форума), това означава че единственото което можеш да получиш е или похвала или критика, и колкото и да се хвалиш че не си спал еди колко си вечери това не ти носи почти никакви дивиденти.

Във вашият случай просто работата не е свършена до края и вече цитирах защо мисля така.

Аз лично бих предпочел да съм напълно уверен че даден мой проект е завършен и едва тогава да го пусна в експлоатация. И не виждам защо е нужно да се правите на обидени. Комунизмът отдавна вече е в историята, а само през комунизма се сипеха похвали дори и за не дотам добре свършена работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли има потребители,които да работят с машини на резолюция 800 на 600

снимките ако са 1023 на 768 няма да има нужда от работа със скрола

във Малко красоти-не мога да се насладя достатъчно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във вашият случай просто работата не е свършена до края и вече цитирах защо мисля така.Аз лично бих предпочел да съм напълно уверен че даден мой проект е завършен и едва тогава да го пусна в експлоатация. И не виждам защо е нужно да се правите на обидени. Комунизмът отдавна вече е в историята, а само през комунизма се сипеха похвали дори и за не дотам добре свършена работа.

 

Хайде да внимаваш кого сравняваш с комунист, става ли? Ако създателите и администраторите на Шкода Форум БГ бяха с манталитета на Серго, Руменчо и компания, сега можеше или форума да стои два месеца и половина на режим - Форум нема, ма шго опраим, спокич - както се случи това с форума на почитателите на Опел, или ти да получиш една заслужена, предвид изразите и отношението ти към тях, почивка от форума за около месец. Написал си в едно твое мнение, в друга тема, че си се запътил към чужбина, не издържаш вече в БГ, хубаво, но да обвиняваш екипа и членовете на форума тук, че са комунисти - това вече е върха на наглостта, дебелоочието и простотията. Дали ще ти се радват и зад граница на подобно поведение от твоя страна? Никой не е поискал да го хвалиш, но се очаква разбиране от всеки член тук за обема на работа, който трябва да се свърши и за възможностите, които новата версия на форума предлага.

 

А в моменти в които съм вършил дадена работа безвъзмездно никога не съм изтъквал колко време ми е отнело, защото още в самият момент в който се съгласиш да свършиш работата БЕЗПЛАТНО (както вие администрирате форума), това означава че единственото което можеш да получиш е или похвала или критика, и колкото и да се хвалиш че не си спал еди колко си вечери това не ти носи почти никакви дивиденти.

 

Ами да, най-лесно е да се мрънка, там си шампион, защо да се зачита труда на другите, похабените им сили и нерви, отделеното време и най-вече - отдадеността им на нещо в полза и услуга на всички фенове на Шкода - то е ''БЕЗПЛАТНО'' - за теб може и да не струва нищо, но кой си ти, че да решаваш за стойността на вложените усилия на другите и откъде си сигурен, че всичко е безплатно? Ако не се плати хоста на форума, знаеш ли какво ще стане? Ако няма компютър и един куп програми, както и някой с необходимата подготовка и хъс за работа, който да седне да си вади очите и да седи с дни и нощи, дали ще има нещо, по което ти сега да плюеш и да даваш мнение? Това всичко без пари ли е или ти си го платил, пък аз да не знам? Ти би ли се заел с задачата, с която са се нагърбили администраторите от няколко години насам? И след като, според собственото ти мнение, работата не е добре свършена и има пропуски - спри да посещаваш това място, не го изписвай в браузъра си, чети и пиши в някой друг, чуждестранен и нагласен според твоя изтънчен вкус, Шкода форум, а когато всичко на този адрес заработи на 6 и желанията ти са удоволетворени, критиките взети под внимание и приведени в действие - тогава заповядай. Междувременно пий нещо против главоболието, причинено ти от новия форум, въздържай се от етикиране, придвижвай си нещата за излизане в странство и чакай комунистите, а, пардон, модерните социалисти, да ти пуснат парното на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, спокойно бре! :D

Без да се засяга някой, да вмъкна една напомняне - имаше идеи клуба да се легализира и да започнем с членския внос. Част от който разбира се ще отива за поддръжка на сайта, форума, за хостинг, за софтуер предполагам също....

И за много други неща също разбира се...

 

Дали не е време вече, а?

 

 

пп - не знаех че Комунист е мръсна дума... По-възрастните от форма сигурно доста са чели теория на комунизма на младини, и вероятно са наясно че в истинската си форма комунизма си е нещо съвсем безобидно :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тfilipkarolev - ТИ БУКВАЛНО ИЗБИ РИБАТА, ако с тесногърдието си, разбираш какво искам да кажа...

 

Доста си писал, от ден и половина имах доста работа, затова, чак сега ти пиша, явно ще е дълго, в предвид постовете ти...

 

Ти подготвен ли си 100% в областта, в която си професионалист? А тази, в която си любител? Едва ли... Защото винаги има неща, които не знаем. Колкото и да четем, а повярвай - доста съм чел за форумите (всички масови) - този недостатък по изхвърлянето не го срещнах никъде. Но с помощта на хората тук стигнахме до правилното (за сега) заключение защо се получава така. Мен не ме изхвърлял, защото всичко се прави от моя компютър, още една причина да не съм знаел за недостатъка от самото му начало. Но ако всички МРЪНКАХА като теб, нямаше да се стигне толкова бързо до заключението, а от там и до решението...(ти някъде спомена за натиск). Освен това можеше с по-мек тон да споделиш този свой проблем. Взимам под внимание негативизма ти за това, че това ти е бил ПЪРВИЯ форум, в който ти се налага да правиш почистването на браузъра, но това със сигурност е и първия форум, за който аз знам и който, предполагам, ти знаеш, който по време на ъпгрейд не е спрял достъпа на потребителите до него за повече от 1 (една) минута! Но това ти, както виждам, не го оценяваш. Не оценяваш, че това прехвърляне, извършено само от двама души, не спря работата на форума, за разлика от други форуми, зад чиито ъпгрейд седят повече хора и независимо от това спират работа.Съжалявам, че ти се е наложило да извършиш трудоемките няколко клика с мишката, свързани с това... И не се оправдавам, никой не го е правил, както пишеш - чети горните постове - в тях се изказва проблем, от който не бягам, а разрешавам...

 

Да, техниката се развива, аз лично също много пъти съм казвал това. НО в случая със снимките това е крайно неудачно и неуместно да се изтъква като факт. На първо място това тук е форум, а не файлов сървър. Не знам доколко това ще ти помогне, но влез в някои от специализираните форуми за фото и ще видиш, че дори там хора с фотографска техника за хиляди левове, част от която е последен писък на техниката, публикуват снимките си с подобна резолюция. Причините са няколко, основните от които са универсалност на отваряне на страницата и по-важното - трафик/обем. Предполагам ти е ясно - по-малки снимки, по-бързо зареждане на страницата. Пак повтарям - това тук е форум, при това авто-форум, не фото галерия. За това с какво и как ще снимаш мен въобще не ме интересува, ако ще и да го наричаш "тъпо е". И аз имам хубав апарат, огледално-рефлексен, но това не ми пречи за секунди да си преоразмеря снимките за нуждите, изброени по-горе...

 

За цветовите настройки се изписа достатъчно, при това още в началото на тази тема. Всички разбрахме колко трудоемка ти е работата с мишката, не ни карай да си мислим, че това важи и за четенето... За дърпането на скинове - да ти дам адреса на Google? Ами като ги дръпнеш, къде ще ги инсталираш? В Program Files? В root директорията? Къде видя опция за инсталиране, че да питаш за дърпане??? Това как изглежда счетоводната ти програма за никой няма значение. Моята пък не изглежда така. И какво от това? Ако това според теб е достатъчен довод, че заради тази прилика не можеш да влизаш тук за релакс, спасение за теб няма. Всъщност за релакс има СПА хотели, тук хората влизат за информация... Ако слънчицето ти се буди от образа, премести се в другата стая. Толкова за скина, чети предишните ми постове - информацията е там... Формата за натиск, за която говориш, я упражнявай някъде другаде, не и тук. ДО СЕГА НЯМА НЕЩО, КОЕТО ДА СЪМ КАЗАЛ, ЧЕ ЩЕ НАПРАВЯ ЗА ФОРУМА И ТО ДА НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО!!!

 

Аз мейли получавам често, дори в движение и винаги им отговарям, но от теб не съм... Къде го видя този "даден" адрес? Защото той, освен в профила ми не е "даден" никъде другаде... Ако го бъркаш с този, от който получаваш АВТОМАТИЧНИ съобщения, вината не е моя, че не различаваш автоматичните...

 

Обидени и недооценени??? Ти определено не мислиш преди да пишеш... Освен това предупрежденята към съекипниците ти са меко казано нелепи и неотговарящи на истината. Има много други сфери, които хем са ниско платени, хем са много повече недооценени, а са със степен на важност далеч пред товя блед пример. В сферата на инженерния и програмисткия бизнес крайният продукт освен, че е добре оценен, в повечето случаи е и добре платен, вкл. и тук в БГ - уточнение, специално за теб. Вярно е, навсякъде има ниши в дадена област, в които тези неща "куцат", но всичко е по-скоро на правилна ориентация. Спирам, че за това точно мога много да пиша, но не му е мястото тук. Да се върна на темата. Колегите ти написаха, най-общо казано, дали си се замислял, че това, което приемаш за даденост, всъщност коства усилия, нерви и не на последно място - пари. Но НИКОГА НЕ СЪМ ИЗТЪКВАЛ ПОДОБНО НЕЩО!!! Никога не съм показвал по един или друг начин кое и колко ми струва и какво ми е коствало за да бъде факт. И винаги съм седял зад една простичка истина - удовлетворението от свършеното, което е неизмеримо с финансови и времеви еквиваленти. Тогава, пак да се върна, за какво е това "обидени и недооценени"?

 

И пак сравняваш твоята работа с тази на форума... Кой го интересува твоя счетоводен софтуер, кой го интересува ти кога и как си предаваш проектите? Това място тук е авто форум, не база за сравнение със собствен/чужд бизнес. Повече от смешно е да сравняваш две толкова различни материи. Най-малкото защото не говори добре за мирогледа ти. За всяко едно от тези неща има коренно различен подход, на различни принципи са, имат различни цели, различни функции и не на последно място - отразяват се по различен начин върху редица фактори, било в процеса на работа, било при достигането на крайния продукт (нужно ли е изобщо да ти го обяснявам?). Както вече писах - при ъпгрейда форума спря за по-малко от минута, което повечето хора дори не са усетили. Негатива от това е, че останаха някои неща за изглаждане. Но плюсовете са много на брой, заради които точно този подход си заслужаваше. Ако следвах твоята логика форум нямаше да има поне 2-3 седмици. Което всъщност мен ме устройва от гледна точка на това, че щях да работя над него по-спокойно. Щеше да ми е по-лесно. Но това, което ти не разбираш е, че не мога да си позволя да оставя хората без възможност да четат тук толкова време, не мога да си позволя да затворя форума така, както правят масово колегите. Защото на първо място са посетителите тук, всико останало е на задни позиции.

 

И пак този комунизъм. Имам усещането, че избиваш някакъв комплекс, като го споменаваш. Предполагам, си на достатъчно години, че детството ти да е минало през този период. Ако не си, повярвай ми, можеш само да съжаляваш. Много бързо се забрави какво беше тогава, какво е сега... Не сме политически форум, но ще спомена - комунизма, такъв, какъвто беше в БГ иммаше и положителни страни. Ама много бързо се забравиха... И всичко се превърна в отричане и бягане. Бягане, като твоето...

 

Знам, че на места в този свой пост съм рязък, на места дори краен. Каквото почукало, такова се обадило. Заставам зад всяка думичка, зад всеки нейн контекст. И ако приемаш съвети - научи се да бъдеш по-търпелив, по-толерантен, не гледай само от своята гледна точка и най-вече - време е да свалиш черните очила и да разшириш мирогледа си.

 

joeless - работи се по регистрацията на клуба, основите са положение. В най-скоро време ще бъде факт ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че въобще не съм подготвен 100% в областта си. Инженерството е океан без дъно както се казва. Всеки ден, всяка свободна минута съм с книгата в ръка. Няма начин, защото конкуренцията прави същото, и ако спреш да четеш просто играта те изхвърля. И интересното е, че колкото повече и повече четеш , толкова разбираш че по-малко знаеш. Един колега се беше опитал да систематизира почти цялата информация която излиза по нашите интереси, а именно системи за сигурност и защита, и се оказа по груби изчисления, че за времето докато изучиш и разгадаеш даден модел система, няма да конкретизирам дали става въпрос за хардуеър или софтуеър, вече на пазара са излезли още 2 нови технологии в областта, напрактика за да може да осъзнаеш всичко трябва денонощието да ти е 36 часа, да нямаш нужда от сън храна и другите там битови детайли, и да не ти се налага да практикуваш, а само да четеш. Само тогава можеш да се доближиш до мечтаните от всеки един професионалист 100% (и то при условие че не забравяш нищо от прочетеното, а забравянето е част от естествената функция на мозъка).

 

Относно тона, ноже би там е проблема който е разпалил страстите. Сега като си го препрочитам, определено не съм проятявал учтивост.

 

Сега разбрах, че водещата цел е била форума да не спира а да се закърпва в движение. Този подход на мен и на колегите ни е чужд. При нас в момента в който пуснем дадено нещо, и обявим че то вече РАБОТИ, е крайно нежеалтелно дас е прави каквото и да било по него.

При системите за сигурност имаш време колкото си искаш да закърпваш нещата, но пуснеш ли ги веднъж, никой не те допуска да си правиш промени, защото си забелязал, че нещо не е както трябва (особено когато става въпрос за административни и общински помещения). Е има и изключения разбира се,(случват се и грешки, човешко е) но тогава се трупат негативи върху доверието, което са ти гласували, в момента когато си спечелил даден търг. Така че винаги целта ни е била на "зелено" да изтестваме и да проиграем всички възможни варианти (за които се сетим разбира се), защото изискването към моята работа е не да осигурявам непрекъснатост а когато пусна дадената система да не я променям по никакъв повод. И затова съм свикнал да работя в такъв стил. Идеята ми беше че и на тебе щеше да ти е по-удобно да спреш за седмица например и да изпизаш нещата на спокойствие, но просто целта е била друга.

 

А за идеята клубът да се легализира и да си плащаме някакъв членски внос напълно съм съгласен, защото всяко нещо (особено хубавите неща) трябва да се заплаща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.