Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Честит нов форум!


Mishelle

Recommended Posts

И да попитам , виждам ,че някои от командите така да ги нарека примерно "user control panel" и всички настройки в него са на английски :) Не ми е проблем , но има ли някакъв начин да си ги направя на майчин език , че ми е по приятно ?

 

Чукни на тоя user control panel, после иди в ляво на Board preferences и смени Мy language от British English на Български, дай му Submit и си готов.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 179
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    38

  • PRR

    14

  • chavdarlk

    14

  • bega4kata

    12

Най-много писали в темата

Е, ше почерпя "виновниците" за новия облик, когато се видим! Благодарности и от мен. Не можах да се включа с едно рамо, ма к'во да правиш - гърч е при мен... Смятам обаче да помогна с друго smile001

ОФФ. Ице - да не чакаме чак РД на форума, а да вземем да спретнем една сбирка по-рано, а? smile078 smile021 smile048

И аз искам тъмен скин като Искрен, че от т'ва бяло се изцъклям smile026

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да помрънкам и аз, все още не получавам мейли за нови отговори в темите в които съм писал. Това между другото е така от около седмица,може би, преди ъпдейта :( Ползвам Gmail, проверих дали не съм ги маркирал като спам и да отиват автоматично там - не съм. И под отговорите на темите си стои чекнато Notify me when a reply is posted и пак не идват мейли... :( За лични също не идват мейли.

Другото е, че... например снощи съм влизал във форума, прочел съм каквото съм прочел, и съм излязъл - с logout. Днес влизам пак, темите които имат нови отговори светят оранжево, тези които нямат - не светят, ок, НО - тези без нови отговори са си по средата на тези с новите отговори... По дефолт разглижданите мнения са сортирани по време, пробвах по отговори но не е това :(

 

Иначе съм доволен, всичко друго което съм пробвал си работи нормално :D хубаво е и че имотиконите вече не излизат само в края на набирания в мемнта текст, а мога да си ги пляскам където поискам :smt017

post-1024-138453066822_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изчаках да го поогледам форума и да си призная честно МНОГО МЕ РАДВА и СТРАШНО МИ ХАРЕСВА!!!

Евалата!!! Поздрави и ГОЛЯМО мерси за този ъпгрейд!!!

smile152 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chavdarlk, това, че има различия в някои бутони и че други не работят така, както са работили в старата версия може да се дължи на две неща:

- причината да е в новата версия на форума. Повярвай ми, в адски много отношения тя е светлинни години пред старата. Повечето промени са положителни. Има и някои, които и на мен не ми допадат, но в предвид на хубавите неща, които носи тази версия със себе си, съм склонен да не обръщам внимание на някои недостатъци.

- по-малко вероятно е, но е възможно да е от новия скин, въпреки, че щом става въпрос за функционални бутони нещата по-скоро опират до платформата.

И в двата случая промяна в желаната от теб посока за момента е невъзможна. Ползвай бутоните над полето за съобщението, както и цветовете в ляво от него. Първо, че е лесно и второ - убеден съм, че повечето колеги тук точно това правят (не само в тази версия). Ако все пак това е неудобство за теб - съжалявам ;)

 

Пепи, няма да приемам, че издребняваш :lol: Нормално е Гост да може да чете, но да не ползва функция на форума - било писане, било друго. Конкретно за мейла: дори като гост, като минеш с мишката над бутона "e-mail" в долната част на браузъра се вижда мейл адреса, т.е. отново имаш достъп до него ;)

 

За пощата (към Пепи и Джо) - не е виновен форума, че не се получват мейли на GMail! Виновен си е самия GMail. За разлика от стандартните и масовите пощенски кутии, той изисква използването на друг порт, както за POP3, така и за SMTP... Т.е. ако настроя форума да може да изпраща мейли съобразно изскванията на GMail, тогава всички останали тук, които използват други пощенски кутии няма да получават известия... :-k

 

За друг скин. И по-горе писах - след пускането на синия в предишния форум имаше редица недоволства. Много хора тогава си искаха светлия от по-предишната версия. Сега пускам светъл и се получава обратното... Ясно е, че не може нещо да се хареса на всички. Но пък е повече от ясно, че всичко е въпрос на навик. За това сега скина е светъл. И на мен ми идваше в повече, в предвид на това, че в предишния форум ползвах доста по-тъмен от синия, но след часовете работа прекарани над този вече му свикнах. Дори мисля, че е доста по прегледен, т.е. по-лесно се чете, снимките се виждат по-добре, цитатите излизат по-ясно. Когато всичко се нагоди тук, тогава ще сложа втори, по-тъмен. Но ще са само тези двата! Защото втори път няма да се халосам сам с лопатата зад врата, опитвайки се да удовлетворя желанието на всеки поотделно (искам по-тъмен, искам малко по-тъмен, този ми е много тъмен, онзи ми е много светъл).

 

И не на последно място - благодаря на всички както за похвалите, така и за критиките smile106

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението :) аз изобщо не се зачетох в настройките на контрол панела , мързелива работа общо взето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оспамя и аз темата!

Новия Форум е СТРАОТЕН!!!!! Като функционалност като визия всичко е 6. Няма начин в началото да няма дребни проблемчета, които ще се изгладят с времето.

Колеги това е все едно разработваме двигател след основен ремонт :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Специални балагодарности на колегата Mishelle за оказаната помощ вчера и днес smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ги има и по вътрешните страници, ама чакай да приключа, че да не урочасаме работата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с емблемките на главната страница направо кърти мивки smile159 Евала Юли smile159

 

+1 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

- линковете от мненията не се отварят в нов прозорец, а в текущия.

...

Пипнах малко кода и всички линкове вече се отварят в нов прозорец 8)

С изключение на старите, т.е. тези, които са публикувани в предишната версия на форума. Имай милост и не ме карай да бърникам по базата, защото само това би било решение за оправяне на старите ](*,)

 

Ето за пример \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи благодарности smile159

Това ми беше най-големия дерт...

Пробвах линкове пуснати на 12 Дек 2008, и те се отварят също в нов прозорец :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идва ред да се сложат в началната страница и линковете към Сайта и Еуратек :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предишен мой отговор писах ,че не съм видял къде е "Маркирай като прочетено"/не беше точно така написано ,но се разбра за какво е думата/,Подсказаха ми и го намерих.

Тук искам да напиша ,че ми се струва неудобно мястото му най отгоре,тъй като страницата се чете отгоре на долу и там /както беше и е в други форуми/е най удобно да бъде-прочиташ всичко и вместо да превърташ отново до горе ,цъкваш,изтриват се указанията за новите дотогава неща и се почва отново.

Ако се приеме предложението ми ,нека се смени мястото на този надпис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преместването на този надпис ще доведе след себе си причина за смяна и на други части от дизайна най-малкото защото тогава ще има празни (излишни) петна по форума, а други ще бъдат разместени. Следователно местенето на този надпис е неоправдано в предвид нужното време и усилия, при положение, че всичко (в сегашният му вид) опира до навик и не е свързано с съществено неудобство. Пък и съгласи се - не може на толкова много хора по един и същи начин всичко да им е удбно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да си го направя пак оранжев? :smt018

 

Освен да спамиш почни и да четеш! Забележката ми е абсолютно сериозна!

 

За друг скин. И по-горе писах - след пускането на синия в предишния форум имаше редица недоволства. Много хора тогава си искаха светлия от по-предишната версия. Сега пускам светъл и се получава обратното... Ясно е, че не може нещо да се хареса на всички. Но пък е повече от ясно, че всичко е въпрос на навик. За това сега скина е светъл. И на мен ми идваше в повече, в предвид на това, че в предишния форум ползвах доста по-тъмен от синия, но след часовете работа прекарани над този вече му свикнах. Дори мисля, че е доста по прегледен, т.е. по-лесно се чете, снимките се виждат по-добре, цитатите излизат по-ясно. Когато всичко се нагоди тук, тогава ще сложа втори, по-тъмен. Но ще са само тези двата! Защото втори път няма да се халосам сам с лопатата зад врата, опитвайки се да удовлетворя желанието на всеки поотделно (искам по-тъмен, искам малко по-тъмен, този ми е много тъмен, онзи ми е много светъл).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да сложа по големи снимки,дава ми това съобщение:Изображението не може да надхвърля 730 пиксела широчина.А СНИМКИ 800Х600 НЕ СТАВАТ :?: :?: :?: :?:

ГОЛЯМ НЕДОСТАТЪК ВЪВ ФОРУМА

аз няма да сложа огромни снимки но 640на480 са малки :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да качваш снимки в ImageShack, там има опцийка да пуснеш само тъмбнейл във форум, т.е. - показва малка картинка 100х100 и като цъкнеш върху нея се разпъва ;) Така е доста удобно а и във форума ще стои по-прегледно :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е недостатък на форума а въпрос на настройка. Въведох макс. 730px по ширина с оглед на това, че форума може и да се разглежда от хора, които използват по-ниски резолюции на мониторите си. Вярно, в момента масовата рез. е 1280х1024, т.е. 800px по ширина няма да са проблем, но написах съображенията си. В крайна сметка ще увелича тази ширина, пък някой ако не е доволен, да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joeless-това го зная,има и др.подобни но,точно ImageShack-доста бавно ги отваря понякога,а и е по прегледно ако са с размер 800х600 направо визуализирани в темата.

Mishelle-добре е да има ограничение,защото някои слагат мн.големи снимки ,които не се събират на екрана /което не е прегледно/ ,но поне 800х600 ще е добре да може,а 1024 още по добре

сега не стават 800х600 ,а съобщението казва за ограничение в ширина 730,което е повече от 600,та за това съ написъл че има разминаване.

Благодаря и поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, ето пример на една следобедна дрямка :lol: Снимката е 800px по ширината. Може би трябва да дадеш рефреш на браузъра и да опиташ пак. Иначе за височината (в твоя случай 600px) няма ограничение.Всъщност 730 е повече от 600, но 730 е ширина (това, което дискутираме), а 600 е височината, която не е ограничена.

800px_test.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.