Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло Оки 1


yakimovauto

Recommended Posts

Здравейте фенове, карам Оки 1 с мотор 1.6 75 к.с. и ми предстои смяна на масло. Не съм доволен от това

с което карам в момента и реших да се допитам до Вас. Моля за предложения :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм доволен от това

с което карам в момента и реших да се допитам до Вас. Моля за предложения :?:

 

А какво е то? Аз карам с castrol magnatec 10w40 и съм доволен от него :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал, че маслата на шел стават само за руски автомобили. Моята е карана само с кастрол поне така ми каза първия и собственик и не е имал проблеми, за това следвам примера му. Ако искаш пробвай и ти с това масло, изчакай и колегите с твоя модел двигател да се произнесат. Успех

 

 

П.С. Винаги ли е карана с това масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,какво значи доволен съм и не съм доволен от даден вид масло.Сякаш сте вътре в двигателя и го виждате как маже.Той мотора като е износен си го гори,дали е кастрол или шел все е тая,пак ще си го гори.А всеки що годе реномиран пункт за масла си има справочници от завода производител и в зависимост от марката,модела и изминатите км ти дават вида на маслото.Поне при мен бе така.Монтьора чукна в компа и ми извади видовете масла за моя мотор.И вече според цената каквото ти отърва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gokata_, а защо визираш само горенето? А почистването, къде го слагаш? А шума, респ. начина на работа на двигателя? Та горенето е най-малкото - ако го има, ще го има, освен ако няма опция да се мине на "по-гъсто" масло, т.е. ако вече не се кара с него. Така че по останалите два критерия човек спокойно и с чиста съвест може да каже "доволен съм" или "не съм доволен", без да има нужда да е вътре в двигателя. Но пък това е свързано с познаване на мотора, което не на всеки му се отдава... Мога да ти дам пример с марка масло, уж читаво, уж реномирано, което на бензинов, при това стар, мотор на 4000 км не се беше опитало дори минимално да потъмнее. Е, какво, да кажа "ами не знам дали съм доволен"? Много ясно, че не съм, ясно е, че то не чисти. Друго марково масло, минерално, пак този мотор. Сипах, двигателя още с първото палене заработи по-шумно или за да съм напълно точен - звука беше една идея преди потракване. Смених го веднага с друга марка, при това полусинтетика - мотора започна да мърка. Пак ли не мога да кажа "не съм доволен" защото не съм в мотора? Но както писах по-горе - всичко е до усет, ухо и познаване на колата, респ. двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle :smt017

:smt017

 

Аз също не съм разбирач, но просто виждам, че колата си работи нормално с това масло. М/у другото в търсачката има доста подробна тема по въпроса с маслата, която е доста поучителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/у другото в търсачката има доста подробна тема по въпроса с маслата, която е доста поучителна.

...Само една?

Айде - пак се почна ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Вече 2.5 години карам с Ravenol VPD 5W/40. Купувам го от от официалния вносител за BG.Маслото няма ментета и се внася директно от Германия-Вердер.

Нямам никакви проблеми.Спокоен съм защото не карам с "марково менте".

http://www.ravenol-bg.com/downloads/Kat ... 0-2008.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/у другото в търсачката има доста подробна тема по въпроса с маслата, която е доста поучителна.

...Само една?

Айде - пак се почна ](*,)

](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с немско масло ROWE 10 W 40, много съм доволен до сега, а и цената му е много сносна.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата си стана обсъждане на масла което се случва непрекъснато. И понеже има общо с модела Октавия, колкото аз имам с Брад Пит отиде на мястото си - във "Всеки за всичко" smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.