Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свещи Фаворит


nikistan

Recommended Posts

Здравейте, рядко влизам в този раздел на форума, но тъй-като един роднина кара Фаворит имам един въпрос от негово име :oops: Какви са оригиналните свещи за Favorit 135 LS и колко ориентировъчно може да струва комплекта? А други, които може успешно да ги заместят?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има такова инфо в раздела Литература, провери там :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност Champion - RC12YC стават и мотора се държи перфектно Х 5.50 лв. бройката ... Brisk и NGK стават , но мотора все едно са му избягали половината коне ... BERU не са лоши свещи , но каталожни номера не помня ... трябва по някоя сравнителна таблица в магазин да ги извадят спрямо номера на Шампион -а .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brisk и NGK стават , но мотора все едно са му избягали половината коне ... BERU не са лоши свещи , но каталожни номера не помня ...

:o [-X Ако колегата иска по евтини свещи бриска е по 2-3лв на свещ за Фаворит-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми препоръчаха Brisk за Фелата,но винаги съм си мислел,че Champion e най-доброто.За 2 лв.разлика едва ли има смисъл да се експериментира.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига сте спорили-всички нови свещи/предвидени за модела/са по-хубави от старите НЕЗАВИСИМО ОТ МАРКАТА smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм много доволен от Беру,карам само на газ,бриск-а не ми понася :mrgreen:

 

Я кажи тогава номера или дай линк към сравнителен каталог, ако знаеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Beru ultra са сегашните ми и са с надпис -14FR-7DU ,Z15,0.8 mm.

старите ми бяха същите само че на 0.7мм,ама вече такива не се намират,пък и винаги можеш да ги коригираш на по-малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами питам, щото аз случайно си намерих много на далавера едни 14FR-7LDU, R6 двуелелектродни, като ги имах предвид за Пежото, но после видях, че ги препоръчват за други, а не точно точно за моя модел. Сега след твоя отговор се чудя дали няма да са по-подходящи за Фелата, ама тая макар и малка разлика в означенията не знам как да я тълкувам, дали са същото топлинно число... :-k

Не можах да намеря в нета читава сравнителна таблица, а ми е неудобно да ходя да тормозя някой търговец, без да имам намерение да купувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина и аз се разрових в интернет за сравнителни каталози ,но не открих,много странно :-k

а иначе за Беру-то,така я купих колата,след време взе да прекъсва и купих пак същите,и вече 20 000 км нямам ядове,иначе пробвах и бриск ,но не работи нормално,а както се знае на газ колата е много по-чувствителна към токове,така че засега съм добре

попаднах на този сайт разпространяващ беру,според колата така че може и там да се погледне - http://drive.bg/models.php?cModel=37

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я взех с някакви Бош, трябва да видя точно. Тук пък дават на Беру някакви 4 електродни, ходи ги разбери... мерси за инфото все пак, дано и за колегата дето пусна темата да е полезно. Аз пък утре ще помоля един познат да ми преснима от сравнителния каталог препоръчителните свещи за моето Пежо и за Фелиция, ако има де щото той продава само пежо части.

 

Edit: днес получих от него инфото - в каталога на Beru за Фела 1.3 дават свещи UXF79P. От Champion пък препоръчват RC9YC, но с тази марка у нас се слави с многото ментета, така че Беру май е по-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

моята Фелиция е 1,3MPI ,вчера бях в сервиз Люси в Пловдив .От там ми казаха,че този мотор е много капризен към свещите но оригиналните чешки ги има при тях и са 12лв. комплекта трябва да се сменят на всеки 20000км.Мисля,че това е съвсем ниска цена и е по джоба на всеки,който иска да няма проблем с колата си. smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.