Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задна чистачка


deni

Recommended Posts

Здравейте и Честита Нова Година! Живи и здрави, да си карате колите.

 

Имам проблем със задната чистачка - пада ми перото. В смисъл не само гуменото, а и пластмасата, която го държи.

Аз реших, че трябва да сменя само частта, която обикновено се сменя, това, което се щраква.. (уффф изобщо не се изразявам точно, ама кво да правя..), докато един колега ми каза, че трябва цялата чистачка (всичко, което придържа чистачката към задния капак).

Та въпросът ми е: Задната чистачка на Фабията с щипка ли се прикача (аз си мислех, че е така и че щипката ми се е счупила, затова пада...) Някак си не ми е удобно да ходя да ровя на първия срещнат по Фабията да видя как е, а нямам познат с такава кола...

Вторият въпрос е: В Ауто Плюс ми казаха, че само от Еуратек мога да си купя задна чистачка (целият комплект). Вярно ли е това?

 

Струва ми се, че питам егати щуротиите, чак ми е неудобно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на бързо прочтох поста ти.Не разбрах кое точно и как пада........

Иначе задна чистачка става и от Поло и от Ауди А2 и А3 , Сеат Ибиза......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перото пада??? От рамото на чистачката ли?

 

Ми просто да махне пластмасата (декоративната) и да си измери чистачката, да отиде в някой магазин и да си вземе нова и няма грижи! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знех си, че няма да ми се разбере...

 

Пада рамото, заедно с перото. Но не е счупено самото рамо. Като вдигнеш чистачката, даречем да избършеш стъклото, рамото пада. Въпросът беше рамото с щипка ли се прикрепя? Ако отговорът е да, значи трябва да си купя ново рамо с перо и щипката към него.

Ако отговорът е "не" и продължението (примерно) е: "има една част от самия механизъм (това към което се хваща рамото), който хваща чистачката...." значи този механизъм е счупен и трябва да смени не консумативът, а цялата задна фабрична чистачка.

 

И втория въпрос гласи: "Смятате ли, че е възможно тази задна фабрична чистачка да се купува само и единствено от Еуратек, както ми казаха в Ауто Плюс".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта съм сменял САМО перото! Купих си за 3лв Graphite, извадих само перото от старата, напъхах новото перо и "воала" - нова задна чистачка за 3лв и 5мин работа .:.

 

На другите въпроси не мога да ти отговоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И втория въпрос гласи: "Смятате ли, че е възможно тази задна фабрична чистачка да се купува само и единствено от Еуратек, както ми казаха в Ауто Плюс".

 

В магазина за авточасти - SKODA на бул. В. Левски 144 - Сточна гара 02/9463188 има чистачка има и рамо за чистачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И втория въпрос гласи: "Смятате ли, че е възможно тази задна фабрична чистачка да се купува само и единствено от Еуратек, както ми казаха в Ауто Плюс".

 

В магазина за авточасти - SKODA на бул. В. Левски 144 - Сточна гара 02/9463188 има чистачка има и рамо за чистачка

 

Мерси много. Там ще оправим нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.