Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови регистрационни табели


allroad

Recommended Posts

Здравейте колеги, някой от вас сменил ли се е регистрационните табели на автомобила с новите такива, със знамето на европейския съюз? Интересува ме при тази операция дали се запазват старите номера или те принуждават да платиш за нов талон и т.н. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятността да ти остане номера е почти никаква...а смени ли се номера трябва и талона да се смени...ако не ти е наложително да сменяш номерата по-добре не се занимавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега новите номера ги слагат само на нови автомобили или при пререгистрация(ако изисква смяна на номер). Няма да се учудя ако след някоя и друга година подкарат смяната и на "старите" регистрационни табели :evil:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега новите номера ги слагат само на нови автомобили или при пререгистрация(ако изисква смяна на номер). Няма да се учудя ако след някоя и друга година подкарат смяната и на "старите" регистрационни табели :evil:.

Това е сигурно. Мисля, че ще ни задължат до 2011 или 12, т.е. когато станем част от еврозоната. Въпрос на време е. Искам да го сменя преди това, защото предният ми номер е жулнат и ме дразни. Но и искам да си го запазя и затова пуснах темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си платиш ( не,че тогава е сигурно ) няма да ти се запази !

На мен за СА 3003 ... или СА 0330 ...един от двата ми искаха 300 лева smile175 това ми е рожденната дата но им казах да го ду...ат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш жулнатия номер да ти сменят без пари, талон без пари и к-во друго, още да е същия smile178 Ма и аз искам много неща пък без пари не ги дават... smile001

-насериозно: Колкото дали ще ни задължат да ги сменим- не смятате ли че ако това стане плотерите де що ги има няма да избълват прилично количество стикерчета на светлоотразително синьо фолио, което да замине по старите табели за отрицателно време... та чак и от китай ше дойдат на безценица smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ако си платил 300 лева за номер преди година, пак ли трябва плащаш толкова, за да ти се запази smile150 В много смешна държава живеем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да има вариант за подмяна на повреден номер, при една катастрофа номера може да стане нечетаем. Това трябва да се провери при "Компетентните органи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile150 В много смешна държава живеем.

Мдам, най-смешната държава обаче е КАТ. В нея важат правила от които може ум да ти зайде. Като например са ми правили проблем за платена такса по сметка, защото не е вносна бележка от местния банков клон, а платежно нареждане от друга банка, независимо, че парите са заминали по същата сметка. Просто там работят тъпаци, които изобщо нямат връзка с външния свят. Що се касае до сметките за табели, талони, такси и тем подобни- те са утвърдени на високо ниво, както казват там "отгоре". А тая дето ми го каза я питах дали има голямо значение дали е отгоре или отдолу, важно е да е вътре. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да има вариант за подмяна на повреден номер, при една катастрофа номера може да стане нечетаем. Това трябва да се провери при "Компетентните органи".

 

Точно така би трябвало да бъде! Даже би трябвало да е безплатно. Отиди да попиташ пък дано разберат какво ги питаш...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ти "откраднат" едината или двете регистрационни табели, какво се прави?

Не трябва ли да си запазиш номера, независимо дали си плащаш табелите :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ти "откраднат" едината или двете регистрационни табели, какво се прави?

Не трябва ли да си запазиш номера, независимо дали си плащаш табелите :roll: .

 

Не, не си запазваш номера. Дават ти нови номера и нов талон. Същото става и ако искаш да си смениш табелите ако са изкривени или не се четат вече. Иначе табелите и в двата случая си ги плащаш :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ти "откраднат" едината или двете регистрационни табели, какво се прави?

Не трябва ли да си запазиш номера, независимо дали си плащаш табелите :roll: .

 

Не, не си запазваш номера. Дават ти нови номера и нов талон. Същото става и ако искаш да си смениш табелите ако са изкривени или не се четат вече. Иначе табелите и в двата случая си ги плащаш :).

А също така те глобяват ако решиш на собствен ход да идеш до КАТ с една табела. А временни номера при издадени бг табели не дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ти "откраднат" едината или двете регистрационни табели, какво се прави?

Не трябва ли да си запазиш номера, независимо дали си плащаш табелите :roll: .

 

Не, не си запазваш номера. Дават ти нови номера и нов талон. Същото става и ако искаш да си смениш табелите ако са изкривени или не се четат вече. Иначе табелите и в двата случая си ги плащаш :).

А също така те глобяват ако решиш на собствен ход да идеш до КАТ с една табела. А временни номера при издадени бг табели не дават.

Ха ха. Шефа ми има това неблагоразумие. След като си загуби предния номер отиде до КАТ на собствен ход и бая солено му излезе. От него разбрах, че по никакъв начин не може да си запазиш номера същия. Стария ти номер се сваля от отчет моментално и ти слагат нови номера. Процедурата била почти същата като да си регистрираш нова кола или нов внос кола. Пак се минавало през каналите за сверка на номера.

А в Германия все още карат с номерата си от времето на ФРГ (естествено няма ГДР номера). Видях няколко Жигулита и 2 трабанта с ФРГ номера. В последствие разбрах, че нямало проблем да излезеш и зад граница с тези номера. Ама какво да ви обяснявам. Все още големите германски банки обменят DM за Евро по официалния си курс 1 EUR = 1.955827 DM, въпреки че официално срока им беше до края на 2002 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика, след като толкова често чезнат и се губят номера, защо КАТ не започне да слага един алуминиев нит (който го слага на задния номер) и на предния също?

Или като си поръчваме аларма, да извеждат един датчиик с кабелче специално за предния номер. smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта Октавия са от новите и не са искали допълнително пари като я регистрирах.

Абсолютно всички номера вече са с Евро-табелите. smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.