Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми - размисли ( и страсти)


hamsia

Recommended Posts

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zloQQ

    11

  • PRR

    6

  • hamsia

    6

  • bega4kata

    5

Най-много писали в темата

Aз за мен съм си направил изводите!Виж на вас ако не ви се вярва и имате свободно време си направете експеримента! smile001. А и ако зимните не ви трябват може да ми ги подарите,пък аз ще

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LM серията на Bridgestone са едни от най-добрите зимни гуми, заедно с М3 на Dunlop. Не си се минал, особенно за по 130 лева.

 

ПП: Continental съкс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М3 на Dunlop.

 

Да може би най-добрите с които съм карал :roll:

Шарката също радва повече окото от 3D особенно на по-широките гуми...

А и гледам тая година Q7-иците са масово M3-ки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко дни търкалям Lassa и вчера на снега, около Бистрица и Железница се представиха прекрасно! По Околовръстното шосе до 100км./ч. са перфектни - контрола си е 100%! В коя ли не преспа не набутах колата - в сняг над бронята - излиза след това безгрижно! Та по този повод - благодарности за зимните ми обувки на huko! Както и на Васко за новите джанти и на Ицето /pow/ за складирането на гумите и 2 от джантите + монтажа им! Толкова за гумите - зима си е - бегайте навън!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес във Варна цял ден карах с летните Барумки :oops: Направо е "ЛУДА РАБОТА" :-k Доста се въртя и задницата и предницата! Ама така е като се "скътах" и не я обух с едни нови SEMPERIT WINTER GRIP, каквито бях си избрал ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко данни от ADAC тестваните гуми са размер175-65R14post-2774-138453069604_thumb.jpgоценките,се има предвид, че колкото е по-ниско числото, толкова по-висока е оценката на гумата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моите са GoodYear Ultra Grip 7+ 195/65/15 , каквито са и оригиналните летни ( относно размера ). Няма сняг,няма лед,няма киша и преспи.Изключително доволен съм от поведението на автомобила върху пътя, дори и по заледени коловози с дупки и преспи нагоре към Морените на Витоша.Аз лично съм с мисълта,че за добри губи не трябва да се хитрува много и икономисва...за моите броих 600 лв, но не съжалявам,оправдават си парите.Пари се изкарват- здраве да има..няма да е по-добре ако се гътна някъде...Поздрави и много безаварийни километри колеги :-) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
до 7+града ли се караше с зимни ?

 

Да, ама не те съветвам преди края на март да слагаш летните(ако питаш дали не е време за летни гуми вече)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ласа според мен са страхотни гуми

не са от най ефтините/особено някои модели/но за цената си са перфектни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз откога пропагандирам за Вредштайн! НАй-добрата гума за мен.

С най-добри показатели от 2 години насам при спиране и спирачен път на мокро! smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е нова е много добра,но Вредщайна направо се саморазпада при агресивно шофиране и малко по-височки температури.Гумата и дават къс живот още от производителя-това е гума за макс 15 хиляди километра-който кара малко да слага-много добри показатели,една идея по-ниска цена и по-къс живот.Говоря за зимните ,но и летните са еднодневки,но всъщност Вредщайн правят добри гуми-ако искате отлични гуми трябва да се бръкнете.Относно Ласата-здрави са за евтини гуми,но при положение,че на същата цена има Нокиан дето е 1 класа отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш werz-аз нямам особенни наблюдения върху различните марки както теб, но за Вредштайн всички казват,че буквално се саморазрушава зимтана гума.

От 3 автомобила в семейството-всички са с такува гуми зимата-даже сестрата кара така чак до лятото мин година.

Аз имам около 10-15к с тях и какво да ти кажа-гумите са супер-имат поне ощше 1 сезон за каране!

На сестрата е същата работа-само разменихме задни-предни и всичко е ОК.

Само на баща ми издържаха 2 сезона и около 30хил. км.

 

Така че, кой каквото иска да твърди за Вредштайн (сноуконтакт 2 карам аз)-аз от лични наблъдения и експлоатация -това ми е мнението!

smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Карам от тази зима с Nokian WR2 195/65/15.

Много съм доволен от поведението на колата в дълбок сняг-Банско около Нова година.

Не мръднах в ужасно неизчистения път. Сега на сухо пак добре се държат.

Препоръчвам ги!

 

пс, ако някои ще купува сега гуми-фирмата в която работя има около 20% отсъпка

в център Диана, ще се радвам да направя услуга на колега:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.